reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

@urs chodzi mi głównie o Śródmieście albo Wola/Ochota ale w bliskiej odległości od centrum.

Jeśli chcesz jakieś nowe przepisy plus kilka ciekawych porad to tutaj wstawiam link z poradni diabetologicznej ze szpitala położniczego na Karowej ;)
Link do: Szpital Karowa - Dieta dla ciężarnej chorej na cukrzycę

Dziewczyny, pytam o ten wiek ciąży, bo z USG wychodzi mi 15 listopada a z OM 22, a dla mnie każdy tydzień jest teraz na wagę złota :)

Terminy wydaje mi się są orientacyjne. Jak Maleństwo będzie chciało wyjść tak wyjdzie [emoji4][emoji4][emoji4] ale myśle że sugeruj się tym z OM jak większość dziewczyn [emoji16] z USG termin jest zmienny.
 
reklama
No... Masz rację, Dita. Mógł faktycznie wziąć tą drugą głowicę i sprawdzać... mi to zupełnie nie przyszło do głowy. Może właśnie dlatego, że tak okropnie się wystraszyłam... A u mnie wiele nie trzeba, żeby szukać dziury w całym i zamartwiać się wszystkim. Wczoraj wieczorem jak mały kopał i się przemieszczał, wiedziałam, że nie mogę dotknąć... I aż się popłakałam, bo przecież nie chciałabym, żeby przeze mnie pojawił się wcześniej. Dobrze, że mam przy sobie mojego ukochanego... On przytulił, kazał się nie martwić, bo przecież Jaś czuje, że płaczę... I sam położył dłoń. Niuniek od razu powędrował w jej kierunku, nie wiem którą częścią ciała [emoji6] gdyby nie on, pewnie do teraz byłabym przygnębiona. Poczekam te dwa tyg, jakoś nie koniecznie chce mi się wierzyć że moja szyjka jakoś gwałtownie się skurczyła z niemal 5cm. Skoro ja się dobrze czułam... miejmy nadzieję, że powiedział to na wyrost.
No mi też o to chodziło, że jak już robił usg to mógł sprawdzić szyjkę, a nie straszyć.
Mój gin ogólnie nie zagląda w podwozie ze względu na szyjkę po zabiegu nadwrażliwą.
Ale jak coś się dzieje to i na fotelu i usg zrobi, żeby sprawdzić, że jest ok.
U niego w gabinecie jest łazienka(wc+bidet) więc jak ktoś nie przygotowany może się ogarnąć.
Choć ja akurat zawsze przed wizytą się szykuję.
 
Jestem po wizycie.
Oczywiście nic mi nie dała poza skierowaniem do szpitala, bo ona nie wie co może mi przepisać. To tylko ginekolog będzie wiedział.wrrrr....na 15 mąż mnie zawiezie do mojego ginekologa. Ja rozumiem, że wiele leków w ciąży nie wolno, ale boję się, że stan zapalny w moim organiźmie może źle wpłynąć na maluszka. A co oni mi poradzą w szpitalu, szczególnie w weekend.ehhh mam nadzieję, że mój gin mi coś przepisze, bo zwariuje. Teraz po apapie jest troche lepiej, ale ileż można brać apap???
Załamałam się.
Ja jako tech.farm wiem co by Ci mógł lekarz przepisać.
A oni się tyle lat uczą i nie wiedzą.
Ja pierd....ę[emoji87][emoji86]
Sorki, ale ostatnio okropnie przeklinam [emoji20]
 
Załamałam się.
Ja jako tech.farm wiem co by Ci mógł lekarz przepisać.
A oni się tyle lat uczą i nie wiedzą.
Ja pierd....ę[emoji87][emoji86]
Sorki, ale ostatnio okropnie przeklinam [emoji20]
O, widzę koleżanka po fachu ;)
niestety oni się tego nie uczą na studiach (taki mamy klimat), a jak to mi kolega lekarz ostatnio powiedział, gdy trafia ciężarna do szpitala/przychodni to lekarze wpadają w popłoch, bo jakie tu leki można zapisać.
Wstawiam więc klasyfikację leków wg bezpieczeństwa stosowania w ciąży
Link do: "Leki w ciąży" - Klasyfikacja wg FDA i ADEC
oczywiście wiadomo, że w ciąży nigdy nie leczymy się na własną rękę, ale można podpatrzeć w tabeli, że (jak już majacyr wspominała) nawet antybiotyki przepisane nam przez lekarza w ciąży nie muszą być złem najgorszym ;)
Poza tym w innej zakładce macie też klasyfikację dotyczącą leków stosowanych podczas laktacji, co już bardziej przydaje się w samoleczeniu po ciąży.
 
@piorunem cudowna psinka [emoji7][emoji7][emoji7][emoji7]

@Mama Zuzi i Antosia do jakiego lekarza trafiłaś, że nie wie co może Ci przepisać???? [emoji15][emoji15][emoji15] szok! Jak mi się zdarzy iść z jakąś grypową infekcją to pierwsze co pytają czy nie jestem w ciąży, żeby odpowiednie leki przepisać....
Załamałam się.
Ja jako tech.farm wiem co by Ci mógł lekarz przepisać.
A oni się tyle lat uczą i nie wiedzą.
Ja pierd....ę[emoji87][emoji86]
Sorki, ale ostatnio okropnie przeklinam [emoji20]
Dziewczyny mi aż łzy pociekły, bo miałam ogromną nadzieję, że mi ulży, a tu doopa!
Lekarz rodzinny, jest u nas już kilka dobrych lat. Ale strasznie bojąca, i nie chciała wziąć odpowiedzialności. W ogóle zmierzyła mi ciśnienie i stwierdziła, że ma tahykardie. I już była dobrze spanikowana.
Nie chcę iść na oddział ginekologiczny, mam nadzieję, że mój gin mi coś poradzi.
 
Załamałam się.
Ja jako tech.farm wiem co by Ci mógł lekarz przepisać.
A oni się tyle lat uczą i nie wiedzą.
Ja pierd....ę[emoji87][emoji86]
Sorki, ale ostatnio okropnie przeklinam [emoji20]
Ale mi rodzinny to samo powiedział, że on nie wie co ciężarna może a co nie i powiem Ci szczerze, że ja właśnie do "aptekarzy" mam większe zaufanie niż do lekarzy, zresztą sama wiesz, bo na insta się pytałam Ciebie o lek ;)
 
O 22 to ja już leżę w łóżku [emoji85]

HAHA nie no co ty, 22 godzina to młoda godzina:) Czasami dopiero zaczynam prasować..do 23 to zawsze, czasami zacznę mocno po, to i skończę później :) Gorzej później do pracy wstać...Ale staram się na weekend dłużej choć godzinkę pospać :)


@urs chodzi mi głównie o Śródmieście albo Wola/Ochota ale w bliskiej odległości od centrum.

Jeśli chcesz jakieś nowe przepisy plus kilka ciekawych porad to tutaj wstawiam link z poradni diabetologicznej ze szpitala położniczego na Karowej ;)
Link do: Szpital Karowa - Dieta dla ciężarnej chorej na cukrzycę

Dziewczyny, pytam o ten wiek ciąży, bo z USG wychodzi mi 15 listopada a z OM 22, a dla mnie każdy tydzień jest teraz na wagę złota :)

Z usg w ogóle nie biorę pod uwagę :) co wizytę bym miała inne terminy ;) Chyba, ze chodzi ci o usg genetyczne pierwsze? To prenatalne? To ewentualnie te możesz brać pod uwage, jak jest różnica większa niż tydzien do terminu OM.
A co, kolejny lekarz co zmienia datę porodu co wizytę??? :o

@Mama Zuzi i Antosia
Przykre to na pewno...Co to za lekarz...Trzymam kciuki, żeby ginekolog okazał się mądrzejszy :tak:
 
reklama
@Dita_333 nie o to chodzi, że lekarz zmienia, tylko już myślałam, że zaraz będzie 27 tydzień, a po policzeniu tygodni do terminu wyszło, że dopiero 26 :( więc zerknęłam na usg, właśnie to genetyczne i tam jest termin tydzień wcześniej, więc zrobiłam sobie cichą nadzieję, że moja ciąża jest jednak już starsza o tydzień ;)
 
Do góry