reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Hej
Jestem po polowkowym... i niewiem czy sie cieszyc czy martwic [emoji52] ogolnie wszystko jest wporzadku ale wg om mam 23t a z uzg wyszlo ze 21 co uzg wychodzi co innego i nastepne uzg za 2 tygodnie maly wazy 427g ale nie widze ile ma cm termin mialam najpierw 8 grudnia pozniej 1 teraz 10 zgupialam juz mam nerwy.... [emoji35][emoji35] i chce mi sie plakac [emoji22] z om mam na 26.11
Ależ już na tym etapie nie patrzy się na te średnie wyliczone z pomiarów. Moja malutka od początku była większa, a na połówkowych w 22t0d miała 470g i większość pomiarów miała mniejsze niż "powinna". Przewidywany termin porodu ustala się z daty ostatniej miesiączki albo jeśli jest duża różnica na pierwszym usg w 11-14tc to wtedy patrzy sie na to właśnie usg.
 
reklama
Ależ już na tym etapie nie patrzy się na te średnie wyliczone z pomiarów. Moja malutka od początku była większa, a na połówkowych w 22t0d miała 470g i większość pomiarów miała mniejsze niż "powinna". Przewidywany termin porodu ustala się z daty ostatniej miesiączki albo jeśli jest duża różnica na pierwszym usg w 11-14tc to wtedy patrzy sie na to właśnie usg.
Wg om mam 26listopad ale mowia ze musialam pozniej zajść poniewaz miałam nie regularne om a wedlug uzg 1 jakie mialam to byl 8 maj i wyszlo mi ze 9.3 i od tego uzg zgadza sie az do dzis ze bedzie 21 t wczesniejsze uzg mialam w kwietniu ale to samej miesiaczki wyliczali mi... a maly lezy glowka do dolu kreglosup po lewej a dupke i nozki po prawej jakos dziwnje sie ulozyl hehe ale caly czas czuje go na dole brzucha...
 
Hej
Jestem po polowkowym... i niewiem czy sie cieszyc czy martwic [emoji52] ogolnie wszystko jest wporzadku ale wg om mam 23t a z uzg wyszlo ze 21 co uzg wychodzi co innego i nastepne uzg za 2 tygodnie maly wazy 427g ale nie widze ile ma cm termin mialam najpierw 8 grudnia pozniej 1 teraz 10 zgupialam juz mam nerwy.... [emoji35][emoji35] i chce mi sie plakac [emoji22] z om mam na 26.11
Nic się nie martw. takie różnice są dopuszczalne i normalne zwłaszcza przy nieregularnych cyklach.
Mi wg OM wychodzi 11.11 a wg pierwszego usg z serduszkiem 18.11 i tego lekarz prowadzący kazał się trzymać mimo tego że na genetycznych i polowkowych innemu lekarzowi wychodzi ten 11.11 to trzymamy się tego 18.11.
 
Ja mam na 28.11 I moje dziecię wazylo 16 lipca 420 gram ....I wtedy byłam w 20t3d więc to chyba naprawdę nie ma znaczenia bo dzieci rosna jak chcą i ile chcą i z okresu może nie być wiarygodny w Twoim przypadku choć w takiej sytuacji nie wiadomo jak to liczyć ..hmm mi pokazuje że jest starsze o 5 -6 dni więc widzisz różnie może wyjść ..Nie przejmuj się , lekarz jakoś skwitowal to ?
Dziecko nabiera podobno po któryms tam tygodniu cech rodziców czyli niski wysoki mały gruby albo wąski chudy może będzie drobnym dzieckiem albo później doszło do owulacji .
Nie martw się ,jak rośnie i przybiera to na następnej wizycie może całkowicie nadgonic, dziewczyny pisały o skokach takze bez zmartwień:)
Moje pierwsze dziecko urodzilo sie 2 tygodnie wczesniej od terminu i wazylo 2800 kruszynka ale teraz ma 10 lat i jest caly i zdrowy ale jaki pyskaty... hehe
 
Moje pierwsze dziecko urodzilo sie 2 tygodnie wczesniej od terminu i wazylo 2800 kruszynka ale teraz ma 10 lat i jest caly i zdrowy ale jaki pyskaty... hehe
U mnie tez małe były mniejsze niż wynikałoby z OM na połówkowych:) różnica była około tygodnia i mi przesunęli termin porodu na 4 grudnia. Nie przejmuj się zbytnio, ważne ze badanie ok!
 
Ja mam na 28.11 I moje dziecię wazylo 16 lipca 420 gram ....I wtedy byłam w 20t3d więc to chyba naprawdę nie ma znaczenia bo dzieci rosna jak chcą i ile chcą i z okresu może nie być wiarygodny w Twoim przypadku choć w takiej sytuacji nie wiadomo jak to liczyć ..hmm mi pokazuje że jest starsze o 5 -6 dni więc widzisz różnie może wyjść ..Nie przejmuj się , lekarz jakoś skwitowal to ?
Dziecko nabiera podobno po któryms tam tygodniu cech rodziców czyli niski wysoki mały gruby albo wąski chudy może będzie drobnym dzieckiem albo później doszło do owulacji .
Nie martw się ,jak rośnie i przybiera to na następnej wizycie może całkowicie nadgonic, dziewczyny pisały o skokach takze bez zmartwień:)
No wlasnieb jak to jest, ja mialam USG 24 lipca to byl moj 22 tydz i mala wazyla juz 500 gr. Lekarz powiedzial ze szybko przybiera na wadze, bo na tym etapie nie powinna przekraczac 450 gr i ze jak tak dalej pojdzie to urodze jakiegos kolosa. Troche sie przestraszylam, nastawilam sie na naturalny porod ale boje sie ze moja mala kruszynka okaze sie ponad 4 kg klockem,heheheh
 
Spieszę donieść ze po około 3 tyg boli krzyża przeszło :) na razie nie idę na rehabilitację, zachowam sobie skierowanie na moment kiedy znów sie odezwie. Ciekawe, stało się dokładnie jak mówiła fizjoterapeutka, boli okresowo, kręgosłup reaguje na nowe obciążenia i po jakimś czasie przywyka. Ciekawe kiedy kolejny raz się zdarzy.
 
reklama
Do góry