reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Ja do szpitala zerknę właśnie na listę swojego, ale podobna jest do waszych. Tylko planuje wziąć jakas byle jaką koszule jedna do porodu - będzie do wyrzucenia, a dwie pozostałe na zmianę. Dla dziecka trzeba mieć pampersy i chusteczki, wszelkie maście czy kremy można ale nie trzeba, to noworodek będzie [emoji28][emoji5] na pewno podkłady duże dla mnie na łóżko.. u nas niby zabraniają majtek, ale przymykają oko na te siateczkowe.. aczkolwiek ja na początku nie nosiłam [emoji86][emoji85] wystarczyła mi ta lignina miedzy nogami hehe [emoji23] pamietam jak szlam do toalety i musiałam pamiętać, żeby nóżki ciaśniej trzymać [emoji51] później ubrałam te majtochy... Ogólnie ten czas po porodzie bezbolesnie wspominam, pamietam, że bardzo chciałam do domu wyjsć i być już sama z dzieckiem. Z daleka od patrzących mi na ręce [emoji106]
A koszula do porodu to musi być jakaś specjalna czy jaka ? bo ja nie mam zielonego pojęcia na ten temat:eek:
 
reklama
do tych list jeszcze zapiszę sobie papier toaletowy nawilżany, może uda się w szpitalu zrobić dwójkę, to wtedy delikatne wycieranie (lub chusteczki do higieny intymnej, ale tych z kolei nie spuszczę w muszli) i gorzką czekoladę na wzmocnienie.
Zrobiłyśmy dziś z mamą sałatkę z ogórków na zimę, ale pyszna. Mam chęć jeszcze na te ogórki z chili, tylko nie wiem na której stronie jest przepis :/
Moj przepis? Jak tak to wstawiam jeszcze raz ;)
 

Załączniki

  • IMG_20180722_135205.jpg
    IMG_20180722_135205.jpg
    565,5 KB · Wyświetleń: 56
hello
U nas dziś pogoda pięknie słoneczna, dobrze, że w domku mam chłodno to siedzę i odpoczywam, bo na dworzu za długo nie da rady-zbyt upalnie.
Mąż w pracy na drugiej zmianie, niedługo zaczną mu się nocne zmiany czego oboje nie lubimy. Ja się martwię o niego jak wraca, a on jest zmęczony, bo nocy powinno się spać a nie robić. Bardzo bym chciała żeby znalazł pracę gdzieś bliżej i bez tych nocek. Mam nadzieję, że kiedyś do tego dojrzeje :)
Ostatnio się zastanawiałam, czy mój pracodawca pójdzie mi na rękę jak będę chciała wrócić do pracy, bo na początku chciałabym pół etatu pracować a drugie pół być na wychowawczym. Tylko, że moje stanowisko nie bardzo się sprawdzi na pół etatu....no nic, będę o tym myślała po macierzyńskim, tak z pół roku po macierzyńskim.
Która z Was ma zamiar zostać na wychowawczym i jak długo?

Ja na pewno rok bede na macierzynskim i rodzicielskim. Pozniej zobaczymy - albo drugie dziecko albo powrot do pracy. Z tymze na pewno chcialabym sie przekwalifikowac i zajac czyms innym niz robie teraz, mam nadzieje, ze nawet z dzieckiem bedzie to mozlwie, bo wyjatkowo nie lubie swojej obecnej pracy ;)
 
reklama
Do góry