reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Jak będę miała chwilkę napiszę co pamiętam i co u mnie się sprawdziło.Również w pierwszej z listą chodziłam a 1/3 rzeczy nie przydatna.
 
reklama
Fajny ten wózek baby design husky? Widzieliście go na żywo? Bratowa męża ma baby design, ale nie wiem czy husky... Zastanawiam się czy nam pożyczą, bo w sumie jak synek się urodzi to ich córka będzie mieć dopiero 13m-cy... Więc trochę bez sensu... Ale niby tak powiedział męża brat. Tylko, że to facet, może się nie zna i nie przemyślał sprawy :)
Ech, odeszłam od meritum...
Chodzi mi tylko czy widziałaś na żywo spacerówkę? ich gondolę widziałam, a spacerówki nie... Tak z ciekawości pytam :)



To różnica wzrostu między wami jest :)
Ja widziałam na żywo model dotty a one praktycznie niczym się nie różnią, tylko materiałem, model husky jest bardziej zimowy a lupo i dotty mają cieńszy materiał, husky dodatkowo jest wyposażony w spiworek zimowy i mufkę na ręce.
Jeśli chodzi o spacerówke to jest ok, można ją montować przodem albo tyłem do kierunku jazdy, rozkłada się do pozycji leżącej, posiada 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa, ma fajną budkę, którą można bardziej rozłożyć, rozpinajac zamek jeśli np wieje wiatr, siedzisko jest fajne, spokojnie maluch dłużej w niej pojeździ. Wiadomo, że nie jest lekki jak wszystkie 2w1 ale ja nastawiam się na kupno lekkiej spacerówki po jakimś czasie.
Hej :) trochę to głupie, ale przyzwyczajona już jestem, że mała codziennie kopie, jednak od dwóch dni jest jakby spokojniejsza. Takie przytłumione te ruchy. Widzę jedynie jak "pełza", po prawej stronie na brzuchu czasami mam wzgórek, a ruchy czuję na dole, jakby kopała w krocze. Niby się nie martwię, bo ruchy są, ale mogła się jakoś obrócić albo ma spokojniejsze dni? Już wolę widzieć jak mi brzuch skacze ;)
Mnie też mała wczoraj i dziś nie kopała, praktycznie wcale jej nie czułam i tez zaczęłam się trochę martwić ale miałam dziś usg i wszystko jest dobrze, także pewnie zmieniła sobie tylko pozycję, teraz już znów czuje kopniaki [emoji4]
 
Dziewczyny znowu sie zdenerwowalam, bo bylo rano w miare okej.. po czym poszlam okolo 12 do miasta I wrocilam o 15 pozniej poszlam zdo chlopakiem na lody I wrocilam do domu I od jakiejs godziny od pepka w dol czuje takie klucie I czuje, ze mi sie brzuch troche powiekszyl jakby mi sie stawial.. nie wiem co zrobic :(
zrób sobie jakąś herbatkę ziołowa naklepiej melise weź prysznic pplpz sie odpocznij włącz tv nie myśl o tym samo przejdzie pewnie .
 
Każda z nas kupuje to co jej pasuje.
Ja mam tylko pytanie po co Ci 2 laktatory?
Jeden porządny i ok.
Ja będę kupowała dla siebie rzeczy we wrześniu a dla młodego powoli.
Mężowi zostawię łóżeczko z pościelą, wózek niech się nie nudzi.
My kupujemy łóżeczko drewniane z wyjmowanymi szczebelkami to na 3 lata będzie.

Wkładki laktacyjne dobre były z rossmana i podkłady na łóżko dla malucha i dla mnie też baby dream.

Koszulę do porodu chce kupić od Nicole.

Z apteki
Bepanthen na sutki i dla dziecka do pupy.
Poza tym linomag maść, aspirator frida, disnemar baby, maść majerankowa, pedicetamol, czopki glicerolowe, gaziki 5x5, kompresy nasączone spirytusem, opakowanie soli fizjologicznej, espumisan w kroplach, dicoflor.

W spożywczym spirytus do pępka [emoji6]

To tak co mi się teraz przypomniało

Chce jeden, ale nie mogę się zdecydować ;)
Dzięki za resztę podpowiedzi [emoji5]
 
Dziewczyny znowu sie zdenerwowalam, bo bylo rano w miare okej.. po czym poszlam okolo 12 do miasta I wrocilam o 15 pozniej poszlam zdo chlopakiem na lody I wrocilam do domu I od jakiejs godziny od pepka w dol czuje takie klucie I czuje, ze mi sie brzuch troche powiekszyl jakby mi sie stawial.. nie wiem co zrobic :(

Włączyć sobie jakiś fajny film albo poczytać dobrą książkę. I jak najszybciej zapisać się na terapię, bo najbardziej Twojemu dziecku szkodzą nie te "objawy", a stres, który przenosisz na maleństwo.

Czytaałam, czytałam posty i dobrnęłam do końca :D Gratuluję wszystkich udanych wizyt, super, że z dzieciaczkami wszystko w porządku :) Co do wyprawki to kupiłam kilka ubranek na wyprzedażach, leżaczek, bo akurat była promocja, a za większe zakupy i przemeblowania zabierzemy się w sierpniu. Moje połówkowe dopiero za dwa tygodnie, ale Mała fika koziołki i mam nadzieję, że u niej wszystko ok :) Miłego wieczoru!
 
A u nas mąż poczuł pierwszy raz kopniaczka przez brzuch:) aż podskoczył. Śmiesznie bo ja ledwo od paru dni czuje, wiec super ze od razu i on tego doświadczył. Chyba rzeczywiście zależy od położenia bo jedna to mnie już porządnie szturcha a druga tylko delikatnie czuje jakby się przekręcała. Nieźle kolejny etap za nami:)
 
reklama
Dziewczyny znowu sie zdenerwowalam, bo bylo rano w miare okej.. po czym poszlam okolo 12 do miasta I wrocilam o 15 pozniej poszlam zdo chlopakiem na lody I wrocilam do domu I od jakiejs godziny od pepka w dol czuje takie klucie I czuje, ze mi sie brzuch troche powiekszyl jakby mi sie stawial.. nie wiem co zrobic :(
Mnie od kilku dni kłuje wokół pępka, ale zauważyłam, że pępek mi wychodzi, więc to pewnie przez to. Nie nakręcaj się dziewczyno, bo szkodzisz nie tylko sobie, ale też dziecku.
 
Do góry