reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Czy te wyniki sa ok?

Wydaje mi się, że ok. Statystycznie ryzyko trisomii jest niewielkie w Twoim przypadku
To są moje, mój ginekolog już je widział i powiedział, że wszystko ok:)
1495712906-aaaaaa.jpeg
1495712927-aaaaaa.jpeg


f2w3k0s3j8li7apz.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
Urszulka osobiscie nie mialam, ale jest to dosc powazne I wazne zeby kontrolowac i brac leki. Jest to niebezpieczne dla Ciebie I dziecka. Pamietaj, ze jakdojda inne objawy typu zaburzenia widzenia, zawroty glowy to szybciutko do szpitala.

Ja chyba dokupie komode z ikei na ubranka dla dzidzi, bo juz teraz nie mam.miejsc w szafach :) chyba ze posprzatam I pewnie polowe trzeba wyrzucic juz :)

Ja kupie standardowe lozeczko, nie mam co do tego duzych wymagan. Na dole bedzie spal poczatkowo w gondoli w wozku poprostu.

Ja ogolnie spie jak kamien! Ostatnio nawet na siku nie wstaje w nocy, Spiem po 9-10h , jest mi nie samowicie wygodnie, zasypiam w kilka sekund. Ale w ciagu dnia zazwyczaj zapiernicz, wiec na wieczor najzwyczajniej padam :D

Anusiak jakie dokladne pomiary! Ja to tylko sama wygrzebalam.ze swojej teczki zeby sprawdzic ile dziecko ma mm , nic wiecej nie mierza!

Te kosze mojrzezowe to posluza tak jak gondola w wozku, ok 3-4miesiecy, wiec chyba nie warto, ladnie to wyglada, wiec jak ktos ma wiekszt budzet I miejsce w domu to.nic nie stoi na przeszkodzie

Kasiaaga piekny ten kosz :)

Zalezy od dziecka , jedne sa mniej ruchliwe , inne bardziej aktywne I moj 3miesieczny syn poprostu wychodzil z gondoli, strasznie nie lubial lezec na plasko, wiec czesciej wozilam go w spacerowce w pozycji siedzacej, zeby mogl ogladac swiat.
 
Aj ta ciążowa skleroza. Macie tak? Ciągle czegoś zapominam,nawet jak coś mam sprawdzic...biorę telefon czy laptopa i czasem nie pamiętam co [emoji14]
Wróciłam właśnie ze biedronki i zapomniałam ze schowka wziąć zakupów z piekarni..eh musze się wrócić. Ale oczywiście zapomniałam kupić 3 rzeczy wiec od razu dokupie.
Ale najpierw porcja lodów i się wybiorę ponownie :D

U mnie niestety nie było małych body w biedronce. Same większe rozmiary, ale i tak akurat mnie do gusty nie przypadły :) w Lidl były ładniejsze. Ale za to były przecenione kocyki z 29 na 17 zł i kupiłam zolciutki dla małego (prawdopodobnie zostane juz Miłosz) :) tego pewnie nigdy za dużo tym bardziej dla zimowego maluszka :)

Ja mam połowkowe w luxmedzie 26 czerwca. Ale jeszcze prywatnie się umowie ok 22 lub 30 czerwca.

U nas w sypialni nie ma miejsca juz na łóżeczko i urządzamy oddzielny pokoik dla małego. A jak będzie potrzeba to będzie spał z nami w łóżku ;) mamy duże.
Tak więc kupimy na pewno standardowe drewniane łóżeczko. Nastawilam się na kolorystykę pokoiku bialo-żolto-szaro :)

3jgx43r8ceekwbv1.png
 
Czy te wyniki sa ok?
Mi się wydaje że jak najbardziej ok. Ja mam o wiele słabsze a powiedziano mi, że są w porządku, i to zarówno lekarz w tej przychodni co robiłam a później moja lekarka prowadząca.
A co mówi na nie twój lekarz, że się niepokoisz, czy jeszcze nie widział?
 
oderalam dzis wyniki badan z krwi i moczu z moczu sa ok a z krwi martwi mnie bo mam podwyzszony plt 380a norma 369 neut 8,69 norma 6,13 mono 0,80 norma 0,36 czy powiinam sie martwic?
Nie martw się tylko idź do lekarza prowadzącego. Ja też mam kilka pozycji poza normami i moja gin mówi że w ciąży oni inaczej interpretują i jest ok.
 
Ja wlasnie sie zastanawiam jak umowic sie na nastepna wizyte teraz mam 30.05 pozniej bedzie polowkowe a moj doktorek woli zebym sie pokazywala co dwa tygodnie... A nie chce tak czesto robic usg. A u mnie co wizyta jest usg. Chyba poprostu umowie sie po polowkowym bede miec wyniki i pozniej za kolejne 2 tyg.
Chodzisz prywatnie? Ja chodze co miesiąc ;) zrób tak by ci wygodnie było ja też mam wizytę 19.06 i połówkowe w tym samym tyg

Ja osobiście mam nadzieję że nie bedzie usuwania. 2 tygodnie to nie jest dużo czasu.
Super że wszystko dobrze i gratuluję dziewczynki :)
Trzeba będzie zrobić regulamin tego forum zamkniętego by wszystkim pasowało; )

Kurcze taką pogoda paskudna a już za tydzień czerwiec
 
Ja wcześniej miałam kosz mojzeszowy i teraz też planuję kupić, kilka miesięcy posłuży, będzie stał w salonie i jak będę ogarniac moją dwójkę to przy okazji będę mieć oko na malucha. Kupię używany i wymienię tylko materac

Ja też źle śpię ale to przez dzieci bo i jedno i drugie się jeszcze czasami budzi i koniec końców śpimy we czwórkę..

Dziewczyny dziś mamy najcieplejszy dzień w tym roku, prawdziwe lato 25 stopni a ja się kiszę w pracy :-(
 
@clue gratuluję trzeciego synka!
@KotekPsotek ja tez odczuwam ból na przedniej powierzchni uda. Pielęgniarka i lekarz nie uwierzyli mi bo niby macica jest jeszcze za mała żeby uciskać nerwy a poza tym najczęściej uciska nerw kulszowy co objawia się bólem z tylu uda. Tu sie zgadzam, bo nerw kulszowy unerwia tylna cześć uda i łydkę. Ale to nie oznacza, ze nie jest uciskany inny nerw. Poza tym także mam pogłębioną lordozę lędźwiową wiec możemy odczuwac dolegliwości juz wcześniej. Pielęgniarka zasugerowała, że może naderwałam mięsień[emoji35]wkurzyłam się. To na pewno nie jest to. Nie wiem jak wyglądało to u Ciebie, ale u mnie zaczęło się od takiego jakby ucisku, a teraz czuję jakby ktoś wbił mi gwóźdź w udo. Chyba też wybiorę się po skierowanie do neurologa.
Poza tym zapisałam się na kurs na prawko na stare lata;) dziecko mnie zmotywowało:)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Ja to odczuwam jako parzenie, a od czasu do czasu krotkimi seriami uczucie pokopanie prądem w udzie albo jakby ktoa nozem mnie kroil po udzie. Czasem to ból miejscowy a czasem caly przod uda. W pierwszej ciazy jak powiedzialam swojej gin o tym to zlekcewazyla to mowiac "niech sie Pani cieszy ze nie ma rwy kulszowej,ze to gorszy bol". Stwierdzilam,ze moze jestem nadwrazliwa. Ale z czasem jak bol sie poglebial i poszedl tez w druga noge to poszlam do lek.rodzinnego. Powiedzial ze jedyne co on moze zalecic to paracetamol i brania tego co 4 h przez kilka dni aby sie organizm przyzwyczail do znieczulacza. Sprobowalam tak przez 3 dni ale tylko lagodnial bol nie znikal. To podobny efekt dawaly mi kapiele w letniej wodzie badz oklady cieple żelowe,wiec zrezygnowalam z tabletek zwlaszcza ze musialabym je brac przez 3 mce ( poszlam do rodzinnego w 6 mcu ciazy). Pozniej paracetamol bralam doraznie jak juz plakalam z bolu.

Ja mam wizyte u gin 7.06 i bede prosic o skierow.do neurologa.

Jak ci sie uda cos wczesniej w tej kwestii ustalic- napisz:)
 
reklama
Do góry