reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

reklama
Doszlam wlasnie do wniosku ze moja zgaga to ciazowa zgaga czyli dochodzi kolejny etap... Specjalnie nie pilam herbaty z cytryna vo myslalam ze to przez jej nadmiar ale nieee. Juz mnie piecze w przelyku a dzisiaj w sumie nic nie zjadlam banan i platki z mlekiem zupka jarzynowa
 
Dziewczyny jak uwazacie... ja miałam dzis usg prenatalne (w klinice nie u mojej lekarki), a w najblizszy poniedzialek mam wizytę u mojej gin. Mam troche obaw w zwiazku z tak częstym usg.. nie wiem czy moge miec czelnosć :-p by nie chciec znow usg, jesli jest wszystko oki??

oar89n7312bz9t17.png
 
Antonia nie straszmy dziewczyny ktora nie rodziła porodem naturalnym. Tym bardziej ze ona chce taki mieć. Naturalny jest najlepszy dla dziecka, bo...jest naturalny.
PSN chwalę pod niebiosa i CC tak samo bo ratuje życie!! ale to operacja..
Moja mama urodziła mnie przez cc, bo inaczej bym się udusiła.. więc cc uratowalo mnie i moja mamę.
Jesli chodzi o ksztalt glowy, ja mam gorszy anizeli moje siostry urodzone sn ;) Moi 3 synowie maja bardzo ladne ksztaltne głowki mimo sn ;) To jest genetyczne a nie z powodu takiego czy takiego porodu.
Pewnie kiedys wywiaze sie dyskusja-co lepsze karmienie piersia czy mm. Dla mnie zawsze wygrywa natura, ALE zycie pisze rozne scenariusze.. Karmiłam pierwszego syna 'na sile' piersią przez 4 mies.ale przybywał minimalnie przez co wiele się stresowałam, potem zaczelam sie wspomagać mm.
Nigdy nie powiem zle o matce ze wybiera to czy to.. niech jest szcześliwa by i dziecko takie było.

oar89n7312bz9t17.png
Pewnie że nie ma co straszyć, ja miałam porody sn mozna powiedzieć ok :-) drugi łatwiejszy. A co do karmienia to jestem bardzo tolerancyjna gdyż bardzo przeżyłam - depresja - moje pierwsze karmienia bo w pl jest nagonka na kp. Z kolei w drugiej ciąży byłam w uk gdzie tam większość bierze już mleko sztuczne po porodzie więc zaznaczajac w planie porodu że będę karmić piersią było WOW gdzie się sama z tego śmiałam bo mi nigdy to nie wychodziło. I w rezultacie karmilam naprzemiennie :-) I mając dzieci butelkowe koleżanki dziwily się że moje nie chorują a ich piersiowe tak. Także każda robi po swojemu i nie można nikomu narzucić swoich przekonan co czesto jest w szpitalach pl. Gdybym powiedziała na porodowce że będę karmić sztucznie to chyba by mnie panie zjadły :-)

xnw40tc7sy506vxn.png
 
Danielkowa Twój brzuszek i jasne, że masz prawo decydować. Podobno usg nie szkodzi. Może poproś, żeby tylko szybko podejrzała i tyle.
Anusiak przypomniałaś mi, że zgaga tez mnie męczy od tygodnia ;p wystarczy, że zjem cokolwiek z węglowodanami..... :(
 
mam prawo decydowactulko nie chcę wyjsć na madrzejszą od lekarza... ;)
ale jakos tak... zqwsze w czasie usg wydaje mi sie ze dziecko sie troszke stresuje.. kiedys chodzilam do innej lekarki ktora miała ekstra sprzęt 4D, i tak mi mocno nieraz brzuszkiem ruszała przy usg by maluch sie odwrocil czy poruszał (bo zwykle sobie spał). A gdy sie obudził to tak gwaltownie ruszał nozkami i raczkami, ze nie wiem czy to jest oki.

oar89n7312bz9t17.png
 
Dziewczyny jakie same super wiadomości o naszych fasolka ch oby tak dalej [emoji5] trzymamy wszystkie mocno kciuki żeby już tylko takie wiadomości tu się pojawiały [emoji5][emoji110] Ja mam wizytę tez za tydzień [emoji5]

xnw4s65gte9hv7ri.png
 
reklama
Ja zawsze chciałam rodzić przez CC ale jak zaszłam w ciążę to mi się odmieniło, przejście przez kanał to ciężka praca dla maluszka ale konieczna aby nabrał całej odpowiedniej "flory" ;) mój pierwszy poród zakończył się vacuum (dziecko było owinięte pępowiną) i przez to sporym nacięciem ale zostałam pięknie zszyta i generalnie byłam tam węższa niż przed porodem [emoji23] główka była zniekształcona krótko ;)

CC jest niezbędne jak zachodzi potrzeba i wkurza mnie, że kiedy trzeba to go nie wykonują a w innych przypadkach nadużywają :/
 
Do góry