reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

@Marika92 dopiero doczytałam ... trzymam kciuki!!! Musi byc wszystko ok.
Ja miałam cytologię na pierwszej ciążowej wizycie mimo ze poprzednia miałam niecały rok wczesniej ... ja bym zrobiła dla tzw świetego spokoju ;)

Życzę wszystkim miłego słonecznego dnia ;)
 
reklama
a to ciekawe, bo mój lekarz mimo, że bardzo małomówny to o cytologii sam powiedział i zrobił :)
 
o jejuuuuu współczuję, to u mnie nie ma takich kwiatków. Kurde, ale to przecież powinni jakoś Ci to ułatwić w ZUSie a nie utrudniać, jeszcze w ciąży i problemy.. przecież teraz nie mogą Cię stresować... biedna.. mam nadzieje, że się ułoży! ja musiałam pójść na zwolnienie ze względu na wysokie ciśnienie, ale prawdopodobnie wrócę, z tym że mój pracodawca nie lubi ciężarnych więc obawiam się dyscyplinarki a powód szybko znajdą jak będą chcieli.. :)
Na razie Zus jest przychylny :) więc jestem dobrej myśli. Muszę tylko donieść dokumenty, o które mnie poprosili.
A Ciebie nie mogą zwolnić w ciąży, więc spokojnie :)
 
*Emsi bo na USG wyszła mi spora przezierność karkowa 2,8 a norma to 2,5, oraz nie najlepszy test pappa. Miałam konsultacje z genetykiem ponad 30 minut, o to co chciałam to się dowiedziałam, nawet pytałam się o testy Nifty lub harmony, ale odradziła mi bo czasem po nich też może być wskazana amniopunkcja…. USG i PAPPA robiłam prywatnie, ale na amniopunkcje już mam skierowanie od ginekologa, więc za to płacić już nie będę, po amnio. będę miała podawaną inglubinę , bo mam ujemną grupę krwii… jak za tydzień pójdę na amniopunkcje to mam się też umówić na USG połówkowe, to też na koszt NFZ.

Co do cery z początku jak brałam luteinę też mnie wysypało ale jak przeszłam na duphaston to one zniknęły. Niektórzy mówią że jak wysypuje to będzie córka bo kradnie urodę a to nie prawda, ja w 1 ciąży nie miałam z cerą problemów a urodziłam córę, wczoraj jak byłam u lekarki po skierowanie na amniopunkcje to była taka babcia która obstawiała, że dziewczyna co jest za mną w koleje będzie mięć syna bo brzuch ma nisko, a ona będzie mieć córkę :)

*Marika, prawdopodobieństwo że coś będzie nie tak jest prawie znikome… wiem co czujesz bo sama to przechodzę, nawet teraz mało co śpię, a jak uda mi się zasnąć to same głupoty mi się śnią….

*Anusiak1507 ja cytologie na 1 wizycie miałam zrobioną, a jej wyniki dostałam na kolejnej wizycie.
 
@itucha wrzuc przepis tej zupki meksykanskiej...

Czy wszystkie mialy cytologie juz zrobiona? Bo mam wrazeniw ze moj lekarz o tym zapomnial...
Ja miałam cytologię robiona dopiero w 13 tc bo mój poprzedni lekarz jak to stwierdził "zapomniał" że powinnam mieć zrobiona i zrobiła mi dopiero lekarka do której się przeniosłam.
 
reklama
Po tym zwolnieniu nie mogę odnaleźć się w pracy, jakoś zapału brak :) a roboty huk.
Cytologię też już miałam. Zresztą co roku robię, tak samo jak usg piersi. Chociaż tego usg jeszcze nie robiłam w tym roku.
@Marika92 trzymam kciuki mocno.
 
Do góry