reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Drogie Mamusie!
Czy orientujecie się jak to jest z becikowym?
Do kiedy należy zarejestrować ciążę i czy jeżeli jestem u prywatnego ginekologa to muszę zarejestrować ciążę do lekarza NFZ?
 
reklama
Witam nowe mamusie [emoji4]

Ja od wczoraj czuje piersi. Są nabrzmiałe i bolą. Tak jak Ula pisze, najgorzej się się zdejmuje stanik. No i to spanie ... ja zawsze byłam nocnym markiem a wczoraj ledwo utrzymywałam powieki otwarte ...

Ja tez muszę znaleźć coś na rozstępy.
To jest genetyka, bo to chodzi o tkankę łączna ... ale zawsze można sobie pomoc i złagodzić [emoji39]
U mnie zero rozstepow po pierwszej ciąży ale tylko 13kg było do przodu. Zobaczymy teraz ... moja mama nie miala a jesteśmy bardzo podobnej budowy, wiec jest nadzieja [emoji6] ze i tym razem będzie zero.
Niemniej jednak zamierzam kupić coś dobrego, tylko najpierw muszę się zorientować w temacie.

U mnie słoneczko [emoji274] a jak i Was ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Iska90 ufff trochę się uspokoiłam :) mnie też czasem coś leciutko zakuje ale bez porównania do tego co wcześniej. W sumie to przestało odkąd biorę Dupka... hmm. A mój ginekolog powiedział że to normalne że boli bo macica się powiększa więc zaczęłam się martwić gdy przestało.
A piersi Cię bola tylko przy dotyku??? :) Bo ja własnie tak mam że bolą tylko jak dotykam i są takie jakby hmm "nabite"... :D


@Bezkonserwantow to już niedługo:) będę trzymać kciuki ✊✊✊✊

Kusicie tym olejem kokosowym :rolleyes: ale w sumie mam jakieś smarowidlo z d&m z tamtej ciąży więc chyba te będę używać :D
 
@Karolka2106 bol fizjologiczny, zwiazany z rozciaganiem macicy i więzadeł podobno jest inny, ale jaki to tez nie wiem do konca, niech sie wypowie ktos bardziej doświadczony :D wiem ze w pachwinach wtedy boli bardziej i raczej tak bocznie, a nie cale podbrzusze. Mnie w poprzedniej ciazy bolalo podbrzusze, bralam luteine i leżałam no i zle sie skonczylo. Ciąża obumarla, ale chciala wydalić chyba chory zarodek a ze podtrzymałam luteina to sama nie poleciała. Tak to sobie tlumacze przynajmniej na swoj rozum. Wiec teraz sie ciesze ze nie boli :)

Piersi mnie bola tez tylko przy dotyku i to tak tak bocznie od zewnętrznej strony, jakby to wytlumaczyc.. Hmm jakbym chciala złączyć ze soba łokcie i wtedy bocznie tak naciskam na nie to czuje bol. I sutki tez tylko przy dotyku. Tez mam wrazenie ze są bardziej takie nabite, ale nie wiem tez, czy sobie nie wkręcam :D

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Iska90 ufff trochę się uspokoiłam :) mnie też czasem coś leciutko zakuje ale bez porównania do tego co wcześniej. W sumie to przestało odkąd biorę Dupka... hmm. A mój ginekolog powiedział że to normalne że boli bo macica się powiększa więc zaczęłam się martwić gdy przestało.
A piersi Cię bola tylko przy dotyku??? :) Bo ja własnie tak mam że bolą tylko jak dotykam i są takie jakby hmm "nabite"... :D


@Bezkonserwantow to już niedługo:) będę trzymać kciuki [emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]

Kusicie tym olejem kokosowym :rolleyes: ale w sumie mam jakieś smarowidlo z d&m z tamtej ciąży więc chyba te będę używać :D
Moje cycochy dokładnie jak u Ciebie, bolą przy dotyku i są nabite jakby je ktoś wypchal ;) bez stanika ani rusz [emoji85] nie wspomnę ze spanie na brzuchu to tylko z poduszka dodatkową [emoji23][emoji23][emoji23]

Ja rozstępy na 99% będę mieć bez względu na to co użyje i czy użyje :( 2 lata temu zrzucilam 17 kg i mimo różnych kremów i ćwiczeń wzmacniających brzuch rozstępy zostały - niewielkie ale są :/

Co do becikowego - ktoś pytał - to chyba po prostu trzeba założyć kartę ciąży najpóźniej w 10 tc i potem zaraz po porodzie zgłosić się po becikowe. Nie pamiętam tylko jaki jest termin na to ale becikowe to chyba nie każdy teraz dostaje?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Drogie Mamusie!
Czy orientujecie się jak to jest z becikowym?
Do kiedy należy zarejestrować ciążę i czy jeżeli jestem u prywatnego ginekologa to muszę zarejestrować ciążę do lekarza NFZ?
pierwsza wizyta max do 10tc, lekarz bez znaczenia czy na nfz czy prywatny, byle gin. Rodzisz i bierzesz wtedy od niego podpis z datami wizyt. Mi się podpisał i kazał daty wpisać sam. Tylko jest próg dochodów- my się 5zl nie załapaliśmy. plus masa innych papierów, które trzeba złożyć- masakra- jakby milion dawali. Nie pamiętam tylko do kiedy trzeba złożyć, chyba jest rok
 
pierwsza wizyta max do 10tc, lekarz bez znaczenia czy na nfz czy prywatny, byle gin. Rodzisz i bierzesz wtedy od niego podpis z datami wizyt. Mi się podpisał i kazał daty wpisać sam. Tylko jest próg dochodów- my się 5zl nie załapaliśmy. plus masa innych papierów, które trzeba złożyć- masakra- jakby milion dawali. Nie pamiętam tylko do kiedy trzeba złożyć, chyba jest rok
Dziękuję za informacje ! ;-*
 
U mnie z objawów to przede wszystkim zmęczenie i nudności, dość mocno denerwują mnie niektóre zapachy a piersi póki co w ogóle nie bolą. Rozstępów po poprzedniej ciąży nie mam, smarowałam się w kratkę, jednak w w większość to zasługa genetyki.

Jestem ciekawa jak mi wyliczy lekarz termin ciąży bo z OM wychodzi 5 listopada ale wiem, że owulację miałam jakieś 10 dni później więc na pewno będzie różnica.

Przy poprzedniej ciąży brałam luteinę do 21tc a acard do 38tc. Teraz łykam tylko acard, witaminę D i kwas foliowy.
 
reklama
Do góry