reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty :)

hchy43r8h8l5x99d.png
 
reklama
To ja poproszę o info co z 500+ po narodzinach dziecka. Bo wiadomo że nowe wnioski są teraz od września no i dostaje na drugie :-). Teraz w listopadzie dzieci będzie 3 więc na te nowonarodzone też powinnam dostać. Czy ten wniosek od razu już w listopadzie wymaga zmian czy jak? Z góry dziękuję :-)

xnw40tc7sy506vxn.png
Podpinam się pod pytanie Antonii :) Taka sama sytuacja, trzecie dziecię będzie. Będę bardzo wdzięczna.
 
To ja poproszę o info co z 500+ po narodzinach dziecka. Bo wiadomo że nowe wnioski są teraz od września no i dostaje na drugie :-). Teraz w listopadzie dzieci będzie 3 więc na te nowonarodzone też powinnam dostać. Czy ten wniosek od razu już w listopadzie wymaga zmian czy jak? Z góry dziękuję :-)

xnw40tc7sy506vxn.png
Na nowo narodzone dzieciątko złożysz sobie wniosek w listopadzie... najważniejsze, żeby złożyć w tym samym miesiącu w którym się urodzi, żeby otrzymać proporcjonalnie do dni kiedy juz jest na świecie. Na starsze proponuje złożyć juz w sierpniu, bo od tego miesiąca juz można ... bo im wcześniej złożysz tym większa szansa ze nie będzie poślizgu z wyplata w październiku... wystawia Wam po prostu dwie decyzje... najpierw na starsze a po urodzinach maleństwa na młodsze [emoji4]

rfxge6hhcx5oy37q.png
 
@89Katia Hahaha [emoji85] Ups, nie powinno sie nic stać :-) przecież to jednorazowy wypadek przy pracy :-)

@pudrowaona5 ja mam wizyte na 11.45 :-) tez mam stresa, tym bardziej, ze idę bez męża :(

Pytanie do dziewczyn które współżyją. Tez czujecie dyskomfort?
Ostatnio podczas stosunku odczuwałam... może nie ból, ale nie było to przyjemne. Cały czas "haczylismy" o kość.... nie wiem czy sie pieszczę czy coś może być nie tak[emoji848]

U mnie ewidentnie ludzie rozpoznają, ze jestem w ciazy. Juz miałam nie raz bardzo miła sytuacje. Ostatnio w piątek. Chciałam mężowi pomoc przenieść stół, to sąsiadka przyleciała do mnie, "hola, hola, proszę zostawić!".
Wczoraj z mama byłam na zakupach ubraniowych. To w dwóch butikach dostałam drobny rabacik na herbatkę, a w ostatnim butiku, gdzie mama mierzyła kreacje, dostałam krzesło [emoji85][emoji85]

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Na nowo narodzone dzieciątko złożysz sobie wniosek w listopadzie... najważniejsze, żeby złożyć w tym samym miesiącu w którym się urodzi, żeby otrzymać proporcjonalnie do dni kiedy juz jest na świecie. Na starsze proponuje złożyć juz w sierpniu, bo od tego miesiąca juz można ... bo im wcześniej złożysz tym większa szansa ze nie będzie poślizgu z wyplata w październiku... wystawia Wam po prostu dwie decyzje... najpierw na starsze a po urodzinach maleństwa na młodsze [emoji4]

rfxge6hhcx5oy37q.png

Kochana, a jeśli dziecko urodzi się 31.10 to tego samego dnia trzeba złożyć wniosek? Nie ma na to jakiś widełek 14 dni czy coś takiego?


Synek [emoji170] luty 2014
Walentynka [emoji169] listopad 2017
 
A na l4 masz zaznaczone, ze musisz lezec? Jeśli nie, to szefowa nic zrobić nie może. Tzn może złośliwe nasłać kontrole i tyle. U Ciebie l4 jest jak najbardziej uzasadnione, wiec nie masz się czego obawiać.
Jednak skoro szefowa jest taka a nie inna, to ja bym męża jednak wysyłała, żeby się nie denerwować :)

Pracujesz przy 500+? Mogę się tylko domyślać jak ciężka i momentami niewdzięczna jest to praca! Jak był boom na 500+ to co chwile na jakiś grupach na fb były najazdy na panie urzędniczki, bo nie zapłaciły PRZED terminem [emoji23] taka postawa roszczeniowa bardzo.


Synek [emoji170] luty 2014
Walentynka [emoji169] listopad 2017
Na l4 mam, ze moge chodzic bo położna sie rabnela przy wypisywaniu a ginekolog kazał wpisac 1 a nie 2... dla mnie lepiej bo do sklepu przynajmniej moge isc bez stresu. Może faktycznie lepiej jak maz będzie zanosil [emoji6]

Co do klientów 500 plus nie jest zle... mysmy na szczęście zdążyly z wyplata wszystkiego w terminie... ale często pracowałam po 12 godzin... ktore oczywiście moglam potem wybrać.
Ja z natury jestem bardzo spokojna... wiec raczej...mam nadzieję... klienci nie narzekali na obsługę [emoji4]

Jesli ktos wnioskuje na drugie i kolejne polecam składać przez internet... zero kolejek hehe ja sama złożę przez neta bo pewnie nie bede miala sily chodzic po urzędach... chociaz kolezanki na pewno odwiedzę.

rfxge6hhcx5oy37q.png
 
Kochana, a jeśli dziecko urodzi się 31.10 to tego samego dnia trzeba złożyć wniosek? Nie ma na to jakiś widełek 14 dni czy coś takiego?


Synek [emoji170] luty 2014
Walentynka [emoji169] listopad 2017
Niestety nie... jednak 500 plus proporcjonalnie za 1 dzien to ok 16 zl wiec wiele sie nie straci bo wiadomo że czlowiek nie leci zaraz z wnioskiem. Tu polecam formę składania przez bank jesli jest taka możliwość. Trochę jednak niedociągnięć w przepisach jest.

rfxge6hhcx5oy37q.png
 
Niestety nie... jednak 500 plus proporcjonalnie za 1 dzien to ok 16 zl wiec wiele sie nie straci bo wiadomo że czlowiek nie leci zaraz z wnioskiem. Tu polecam formę składania przez bank jesli jest taka możliwość. Trochę jednak niedociągnięć w przepisach jest.

rfxge6hhcx5oy37q.png

Dzięki za odp :) i tak mąż to będzie ogarniał, wiec juz go na to przygotuje :) w naszym przypadku będzie to pierwszy wniosek na drugie dziecko.

Bezkonserwantow to mega miłe jak ludzie zauważają i tak reagują [emoji56] ja do tej pory zarówno w pierwszej jak i drugiej ciąży spotykałam się tylko z pozytywnymi reakcjami czy to w kolejce czy w tramwaju.


Synek [emoji170] luty 2014
Walentynka [emoji169] listopad 2017
 
W ogóle super ze taki program istnieje, ale nadal uważam ze powinno należeć się na każde dziecko bo każde wymaga wielu wydatków... juz nie mówię o becikowym ... to juz w ogóle nie powinno być zależne od dochodu

rfxge6hhcx5oy37q.png
 
reklama
Na nowo narodzone dzieciątko złożysz sobie wniosek w listopadzie... najważniejsze, żeby złożyć w tym samym miesiącu w którym się urodzi, żeby otrzymać proporcjonalnie do dni kiedy juz jest na świecie. Na starsze proponuje złożyć juz w sierpniu, bo od tego miesiąca juz można ... bo im wcześniej złożysz tym większa szansa ze nie będzie poślizgu z wyplata w październiku... wystawia Wam po prostu dwie decyzje... najpierw na starsze a po urodzinach maleństwa na młodsze [emoji4]

rfxge6hhcx5oy37q.png
Dziękuję :-)

xnw40tc7sy506vxn.png
 
Do góry