reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Ojjj, nie nastawiaj się tak negatywnie, nie wszystkie osoby są takie "pomocne" ;) a ja z mojego doświadczenia mogę Ci polecić żeby nikogo nie wpuszczać do domu przez przynajmniej 2 tygodnie po porodzie, nawet mamy czy teściowej, najlepiej jak rodzice sami oswoją się z dzieckiem bez osób trzecich ;) to będzie Wasze dziecko i róbcie tak jak Wy czujecie a rodzina niech pomaga tylko na Waszą wyraźną prośbę :)
To prawda. Moja mama też się już do mnie wybierała, ale powiedziałam jasno, że jeśli będę potrzebowała pomocy to o nią poproszę. Okazało się, że nie było takiej potrzeby. Wystarczy pomoc partnera.
 
reklama
Dzień dobry,
Zapisałam się do klubu Enfamama i dziś kurier przywiózł mi takie coś ;)
1496657745-aaaaaa.jpeg


Wszystkiego najlepszego dla.jubilatki z okazji urodzin. Ja lipcowa dziołcha.
 
Ojjj, nie nastawiaj się tak negatywnie, nie wszystkie osoby są takie "pomocne" ;) a ja z mojego doświadczenia mogę Ci polecić żeby nikogo nie wpuszczać do domu przez przynajmniej 2 tygodnie po porodzie, nawet mamy czy teściowej, najlepiej jak rodzice sami oswoją się z dzieckiem bez osób trzecich ;) to będzie Wasze dziecko i róbcie tak jak Wy czujecie a rodzina niech pomaga tylko na Waszą wyraźną prośbę :)

Wiem właśnie, że jestem troche uprzedzona ale to wszystko przez moją mame, która na okrągło daje mi dobre rady a wręcz narzuca swoje zdanie, a ja nawet jeszcze nie urodziłam! To co będzie po porodzie :szok:
Już mi nawet szpital wybrała 8-)

@Kasiaagaa też jestem zdania, że partner w zupełności wystarczy w pierwszych tygodniach przy maluszku. To powinien być czas dla rodziców i dziecka :)
A nasze mamy, teściowe powinny to uszanować i jeśli są chętne do pomocy to tylko wtedy gdy je o nią poprosimy
 
My z mężem idziemy do szkoły rodzenia :) wszyscy nam polecają wiec zobaczymy. Idziemy do szkoły przy szpitalu w którym chciałabym urodzić :)

LadyDeek mnie właśnie listonosz tez przyniósł paczuszke :) fajne te klocuszki :)

Ah dziewczyny tak Wam zazdroszczę tych ruchów maleństwa. Tak jak bywało ze wydawalo mi się ze coś zaczynam czuć to ostatnio nic :( a jeszcze teraz przysnełam i śnił mi się dziwny sen z wykonywanym usg. Choć akurat usg w śnie wyszło dobrze. A prawdziwe dopiero 26 czerwca.

A ja jestem z końcówki października, mąż ma wówczas imieniny. Kto wie może maleństwo zrobi nam prezent ;)

3jgx43r8ceekwbv1.png
 
Ostatnia edycja:
Lola wszystko samo przyjdzie z czasem, ze bedziesz wiedziala co robic ;)

Ja raczej z tych nieprzejmujacych sie, dom ma byc dla nas a nie my dla domu. Jak sie pokruszy to pies zje [emoji14] scian raczej mi.nie mazali, ale z czasem wiadomo sciany sie brudza I trzeba odswiezac kolor. Jak sa znajomi z dziecmi to tez juz wyluzowalam, wiem ze dzieci sie brudza I balagania. Do przezycia ;) Mysle, ze ten luz przychodzi z czasem z drugim dzieckiem ;) wiec wszystko przed wami! ;)

Nie ma bezpiecznych lekow na alergie w ciazy, sa tylko te mniej szkodliwe....

Co do dzieci to niektore potrafia usiasc I bawic sie godzinami w cichy sposob(moje pierwsze dziecko) I nie rozumialam dzieci znajomych ktore wlasnie lataly po chacie , skakaly po kanapach, glosno wykrzykujac.... z drugim dzieckiem stwierdzam, ze jest to jak najbardziej prawidlowe zachowanie dzieci I nie wynika z nie wychowania. Niektore dzieci sa bardzo aktywne I zamkniecie ich w domu z innymi dziecmi skutkuje wlasnie takimi sposobami rozladowania energii :D
 
Mycha07 podpisuje się w 100 % pod tym co napisałaś.
Mój Wojtek, 4 latek, to naprawdę wulkan energii,która swoje ujście znajduje w bieganiu,krzyku i pisku i tak szczerze nie widzę w tym nic złego ;) natomiast u kogoś w domu faktycznie staram się aby pokazał się z tej najlepszej strony i niestety nie zawsze się to udaję :no:
 
Przed narodzinami córki zrobiliśmy mega malowanie całego mieszkania.
Dziś to wymalowane mieszkanie przypomina jedną wielką pomazaną kartkę papieru.
Odbite tłuste łapki, kotki i pieski narysowane długopisem, mazajki kredkami i wiele innych.
Nie maluje mieszkania do czasu odchowania drugiego dziecka :)
 
Cześć miśki,
Trzymam kciuki za wizyty:)

A ja mam takie pytanie czy wybiera się któraś z Was do szkoły rodzenia, kiedy się zapisać, i ewentualnie czy polecacie?

Wydaje mi się że pomału zaczynam czuć malucha choć nie jestem pewna. Mam łożysko z przodu i nie czuje tego tak "pod ręką" tylko tak jakby głęboko, szczególnie po południu i wieczorem. Nie jestem pewna czy to to..
Ja byłam podczas pierwszej ciąży, 13 lat temu :-) myślę że ok 27 tc można iść :-) polecam choć teraz doświadczenie przewyższa pozyskana wiedzę ,,teoretyczna, więc nie idę

xnw40tc7sy506vxn.png
 
reklama
Dziewczynki co do alergii to widziałam, że nie raz się przewija wątek alertecu, ale powiem szczerze, moja alergolog do której chodzę od 10 lat kategorycznie zabroniła mi brać cokolwiek w tabletkach...
Tylko wapno i to bez dodatków plus leki wziewne np. ventolin w razie konieczności. Z tego co czytałam na amerykańskich portalach medycznych to tabletki na alergie są wpisane do leków z grupy C i mogą mieć wpływ na wady u płodu, między innymi rózne roszczepy np. podniebienia, więc może dopytajcie alergologa, bo aż nieprawdopodobne mi się to wydaje, żeby tak sie lekarze w opiniach róznili....
 
Do góry