reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Witam sie, nadrobie pozniej, lece z malym do szpitala ba regabilitacje I chyba do szkoly go nie dam bo nadal samodzielmie sam nie chodzi. Milegi dnia u mnie leje ;)
 
reklama
Dziewczyny jest lipa :( dostałam zwolnienie tylko na tydzień... Lekarz powiedział że praca w moim zawodzie, stres, bóle brzucha nie są powodem do tego żeby wystawić mi zakaz zatrudnienia. Tego nie ma w ich niemieckim prawie ochrony matek. Jeśli po 20 tygodniu szefowa mi nie zmieni pracy na siedzącą to wtedy ewentualnie... także :(
 
kochana a wiesz może czy to muszę zmieniać na umowie czy to po prostu podać w pracy że jestem zameldowana tu, a mieszkam tu i niech oni sie martwia?
Nieee, umowę zostaw, zawsze jak rozpoczynasz pracę to są kwestionariusze osobowe do wypełnienia i tam powinno być miejsce zamieszkania. Generalnie możesz to zgłosić w kadrach a oni będą wiedzieć co z tym zrobić ;) pilnuj tylko lekarza aby wypisywał L4 na dobry adres :)

Całe życie nastawiałam się na cesarkę a w ciąży poczytałam o tym, że sn lepsze dla dziecka i kompletnie zmieniłam zdanie [emoji23] teraz też mam zamiar tak rodzić ale wiadomo jak są komplikacje to cesarska jest jedynym wyjściem. Każdy robi co uważa, sama wiem, że strach przed bólem może być wielki ale poród to trochę bólu, który zaraz mija a jednak dla dziecka ważna jest droga, którą pokonuje przy porodzie siłami natury :)
 
o widzisz, a mi te ktore przeszyly cc to odradzaja, mowia ze u nich to byla koniecznosc i ze jak moge uniknac to unikac jak ognia. :)
czyli co mama to opinia :)
Ja mialam dwie cc z koniecznosci. Nigdy nie wybralabym na życzenie. Sam porod ok. Ale później jest masakra. To jest operacja. U mnie druga skonczyla sie 13 szwami. Szew od biodra do biodra - druga cc musi miec wieksze ciecie bo wycinana jest poprzednia blizna. To nie jest tylko skóra brzucha cięta ale też wszystko w srodku aż fo macicy. Na życzenie odradzam. Co do porodu naturalnego - drugiego rodzilam naturalnie 6 h do partych. Niestety zanikalo serduszko i szybka cc. Skurcze do przezycia. Ale później po cc sciany sie gryzie z bólu.
Pozdrawiam

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja nie wyobrażam sobie cc wyznaczonego na konkretny dzień, strasznie bym się stresowała, a tak jak się zacznie to nie ma wyjścia i trzeba rodzić. Mam nadzieje, że cukrzyca nie przyczyni się, do nadmiermego przyrostu dziecka.
Jak u was z wahaniami nastrojów? U mnie to jakiś koszmar. Hormony szaleją, zwłaszcza wieczorem.
 
o widzisz, a mi te ktore przeszyly cc to odradzaja, mowia ze u nich to byla koniecznosc i ze jak moge uniknac to unikac jak ognia. :)
czyli co mama to opinia :)
Ja tez odradzam cc na zyczenie[emoji5]️ chociaz jakiejs traumy po cc nie mam.
Ja jeztem na L4 ze wzglexu na to, ze pracuje jajo kier prod zwierzecej i zdarzalo sie ze musialam zalozyc kalosze i zasuwac ogladac te zwierzeta itp no a to niebezpieczne. W pracy nie mieli dla mnie innego stanowiska wiec kazali isc na L4. Mam doobre szefostwo [emoji16] muielismy zaplanowany wypad do hiszpanii na poczatku czerwca, ale po ostatnixh przyfodach z zusem i wiedza ze mamy kogos,, zyczliwego,, zrezygnowalismy. Ale na jakis weekend nad morzem pewnie wyskoczymy

Napisane na 5080X w aplikacji Forum BabyBoom
 
ekarz powiedział że praca w moim zawodzie, stres, bóle brzucha nie są powodem do tego żeby wystawić mi zakaz zatrudnienia.
jak tooo???? a moge wiedziec co robisz w swojej pracy? ciekawe.. bole brzucha i co masz siedziec w pracy??
Nieee, umowę zostaw, zawsze jak rozpoczynasz pracę to są kwestionariusze osobowe do wypełnienia i tam powinno być miejsce zamieszkania.
no właśnie ja olałam ten kwestionariusz i wpisałam miejsce zameldowania.. bo nie spodzeiwałam się że to może mieć jakieś konsekwencje, ahh głupiutka ja :D już dzwonię im to zgłosić! dzięki! :*
 
W szpitalach NFZ, nie we wszystkich, respektuja zaświadczenie od psychiatry czy psychologa o tokofobii czyli strachu przed porodem. Trzeba się już w swoim mieście dowiedzieć która pani takie zaświadczenie wystawia,koszt 100zł i który szpital przychyli się do tego. Zazwyczaj szpitale zgadzają się na cc przy takim zaświadczeniu bo w razie komplikacji mają syf. Ale to trzeba się dowiedzieć już w swoim mieście jak to działa.
I jeśli chodzi o cc to jeżeli już sluchamy opinii bądź porad to najlepiej się sugerować osobami które rodziły na dwa sposoby. Bo co mi z opinii koleżanki która miała cc i mi to odradza :-) nie rodziła sn więc jest to nie miarodajna opinia :-)
A osobiście uważam że kobiety powinny mieć wybór jak chcą zakończyć ciąże :-)

xnw40tc7sy506vxn.png
 
Dziewczyny jest lipa :( dostałam zwolnienie tylko na tydzień... Lekarz powiedział że praca w moim zawodzie, stres, bóle brzucha nie są powodem do tego żeby wystawić mi zakaz zatrudnienia. Tego nie ma w ich niemieckim prawie ochrony matek. Jeśli po 20 tygodniu szefowa mi nie zmieni pracy na siedzącą to wtedy ewentualnie... także :(
Masakra!!!!!!!!
Idź jeszcze do innego lekarza. Naklam coś ze ledwo żyjesz itd

hchy43r8h8l5x99d.png
 
reklama
Do góry