reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Cześć!

Czytam Was na raty od 7, ale dopiero teraz na usiadłam na tyłku i zjadłam śniadanie. Noc miałam beznadzieją. Przebudziłam się i przez dwie godziny zasnąć nie mogłam. W końcu zaczęło świtać, ptaki śpiewać, tramwaje jeździć. Myślałam, że już nie zasnę, ale jakoś się udało.
U mnie super ciepło :) uwielbiam!!

Patka u nas na forum nikt nie zlinczuje :) Poruszałyśmy już kilka razy ten temat i doszłyśmy zgodnie do wniosku, że sposób porodu powinien należeć do wyboru kobiety. Jeśli ktoś chce rodzić sn to super! Będziemy kibicować i razem liczyć skurcze :) Jeśli ktoś cc to będziemy się uspokajać przed wyznaczonym terminem :)

Karolka no coś Ty! Myślałam, że bez problemu dostaniesz zwolnienie... Idź jeszcze do tego polskiego lekarza. Może tam się uda. A jak nie to jeszcze te kilka tygodni trzeba będzie się przemęczyć, a po 20tc już łatwiej będzie o zwolnienie.

Co do zusu to proponuję dyskusję przenieść na wątek zamknięty za kilka dni. W sieci jest wielu "życzliwych", którzy nas podczytują i są pewnie tacy, co nie przepuszczą okazji, aby komuś syfu narobić...

Ktoś dzisiaj ma wizytę? :)
Katia masz rację. Dobrze, że to nie wycieczka wykupiona, z której zawsze można zrezygnować i tak chyba zrobię.
 
reklama
@Mimi2330 może jakbym krwawila to bym dostała na 2 tygodnie. :D

Za granicą tak jest niestety... oni podchodzą do wszystkiego z przymrużeniem oka i zostawiają wszystko w rękach "natury".

@Kaska_96 słyszałam i widze że praca w Biedronce jest mega ciężka aż w szoku jestem że w ogóle lekarz tak Ci powiedział...
Wiesz, gdyby dało radę ja bym poszła prywanie żeby to załatwić ale nici z tego jesli oni tak kurczowo trzymają się prawa.

@ewka2 dobry pomysł, ale nie wiem czy jak by mnie te 2 tyg nie było, czy szefowa nie będzie się na mnie jeszcze bardziej wyzywac za tak długie wolne. :(

@ann9 facet był tak stanowczy że wątpię czy mi da, nawet jak dam mu do zrozumienia ze umieram. :laugh2:

Nie wiem, może jeszcze dzisiaj pójdę do rodzinnego i wypytam jak to jest?
 
A co do wakacji dla tych co są na l4 i się gdzieś wybierają, nie chwalcie się znajomym i nie umieszczajcie zdjęć na fb.
U mnie w pracy sami wysyłają mnie na L4 więc myślę że nie mam co się obawiać o kontrolę z ZUS-u. Sami kazali nakłamać byle by mnie tylko w pracy nie było bo dla nich za duża odpowiedzialność.
 
@Karolka2106 masakra... Ale durne prawo...
Idz do jeszcze jednego lekarza. Sprobuj...
@Kaska_96 ale beznadziejny lekarz. Niektorzyysla ze w biedrze czy innym markecie sie na dupie siedzi a dostawy i cala reszta sama sie robi;-)
 
@Karolka2106 masakra... Ale durne prawo...
Idz do jeszcze jednego lekarza. Sprobuj...
@Kaska_96 ale beznadziejny lekarz. Niektorzyysla ze w biedrze czy innym markecie sie na dupie siedzi a dostawy i cala reszta sama sie robi;-)
Dlatego gdy 2 razy odmówił mi zwolnienia to poszłam prywatnie.
Niestety ale w Biedronce jak się da usiąść podczas przerwy na 15 min to jest wszystko. Chyba że siedzisz na kasie nr 1 to tam siedzisz cała zmianę co również nie zmienia faktu że i tak dźwigasz bo towar klientowi trzeba podać. A siedzenie 8h na tyłku też nie jest wskazane ;)
 
Dzień dobry!
Jak się spało? U mnie powrot do fatalnej nocy, już przestaje wierzyć, że uda mi się do listopada przespać chociaż jedną noc w całości :/ ostatnia nadzieja w mężu, może się nie wysypiam w pustym łóżku ;)
@Karolka2106 u nas też tak jest ze zwolnieniem, trzeba mieć naprawdę udokumentowane powikłania w ciąży, żeby dostać długotrwałe zwolnienie, a jak nie to do roboty. Problem polega na tym, że z wystawionych zwolnień jest rozliczany lekarz, nie pacjent - czyli jeśli miejscowy ZUS dojdzie do wniosku, że zwolnienie wystawione na wyrost, to lekarz płaci karę, a na to nie wiem który się zdecyduje... W Polsce też tak jest, ale w przypadku ciężarnych nikt nie robi problemów ginekologom, bo nie ma takich restrykcji... Posiedz tydz w domu, może będzie lepiej, a później zobaczysz :)

Ja dopijam kawę i do pracy :/ też chęci nie mam na to żadnych... Z ciekawostek zawodowych mam dzisiaj pacjenta, 22l.,15 zębów do usunięcia :D

p19uskjojbeqaxq5.png
 
reklama
U mnie w pracy sami wysyłają mnie na L4 więc myślę że nie mam co się obawiać o kontrolę z ZUS-u. Sami kazali nakłamać byle by mnie tylko w pracy nie było bo dla nich za duża odpowiedzialność.

A wiesz dlaczego wysyłają, bo jeśli wykonujesz pracę nie wskazaną w ciąży to muszą zamienić na inną a jeśli nie mają jakiej zaoferować, to siedzisz w domu a oni płacą wynagrodzenie, a tak jak jesteś na l4 to pierwsze jakoś 33 dni płacą oni a później ZUS, wiec po tych 33 dniach ZUS może Cię skontrolować lub nie musi.
 
Do góry