reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

@Karolka2106 wspolczuje przeżyć ... chamstwo było jest i będzie a to jest właśnie ten czas, kiedy nie musisz się z takimi ludźmi użerać ... zatem powodzenia na wizycie oby się udało załatwić zwolnienie [emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️

Ja również kocham polskie morze ... a najbardziej Karwie, cudowna plaża [emoji41] i w tym roku tez tam będziemy

@iśka90 super to wizytujemy razem [emoji6]

@Ewka_85 ja również zakupiłam parasol i wkrótce rozkładamy basen ... zatem będziemy razem wylegiwać się w wakacje [emoji106][emoji41][emoji4] musimy porządnie naładować akumulatory przed sezonem jesienno-zimowym [emoji12]

@lena_89 dokładnie czyje to samo ... ciągły stres i obawa mieszają się z wiara, ze musi być wszystko dobrze ...

@PatkaWariatka ja nie miałam co prawda ale bede miała. Prywatna klinika w moim przypadku.
Tak jak Lena, decyzja jest efektem doświadczenia z pierwszego porodu. Moj lekarz twierdzi, ze poród to decyzja kobiety nie lekarza i absolutnie popiera moja.
Szpitale dostają więcej punktów za porody naturalne i taki jest nakaz komisji nadzoru lekarskiego, wiec jak usłyszymy niezadowolenie z ust lekarza pracującego w szpitalu to nie ma się co dziwić ... dla nich cc to mniej kasy.

Ja padnięta po wyczerpującym weekendzie a jutro do pracy ... uciekam spać. Miłego tygodnia mamusie [emoji274][emoji6]





Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Mimo wszystko to szokuje.... takie późne straty ciąży dotykają około 1-2 % kobiet.... anonimowo to się dzieje, nie mamy tego świadomości, a jak osoba publiczna, która wspiera kobiety z całej Polski i razem z wieloma wchodzi w kolejne etapy i tygodnie to jest takie ..... nie wiem smutno wyjątkowo :/
tak jak i my się tu sobą wzajemnie przejmujemy, ja codziennie trzymam za nas wszystkie kciuki i mam nadzieję, że każda napisze jaki miąła miły dzien i że nic złego się nie dzieje :)
To wiadome ze smutne jest; (tragedia rodzinna
Ale takich tragedii jest wiele w Polsce onej akurat się mówi bo jest znana

PatkaWriatka ja rozważam opcję cesarki na życzenie. Boje się powtórki z pierwszego porodu, tego, że dziecko znowu będzie owinięte pępowiną i przez to niedotlenione...biję się z myślami, bo wiem, że poród sn jest (teoretycznie) korzystniejszy dla dziecka i matki, ale boje się komplikacji w czasie porodu.
pudrowaona5 no własnie stresuje mnie to, że do samego końca musze żyć w niepewności czy wszystko dobrze się skończy...
Marika my wszystkie trzymamy tutaj kciuki (a niektóre mają ich nawet po 6 ;-) ;)).
To biedne twe dziecko będzie nerwowe skoro cale9mies chcesz się stresować


Dobranocka; )
 
Dzień dobry dziewczynki, obudził mnie budzik o 5 tej na zastrzyk i leki i już zasnąć nie mogę, wczorajsza wiadomość jest straszna , dla nas lepiej by było niewidzieć...

A nad nasze piękne morze polecam Dębki - są piękne , my staramy się co roku na weekend wyskoczyć są tam pola namiotowe i zawsze jakaś miejscówka się znajdzie .Miłego dnia życzę nam wszystkim :)
 
Cześć dziewuszki.
Nie myślałam, że zobaczę tu takie wiadomości :( to takie smutne..
Już naprawdę "lepiej" stracić płód na początku, niż w połowie, kiedy widać na usg wszystkie części ciała.. Itd.
Oby nam wszystkim już nic złego się nie zdarzyło, nawet najmniejsze plamienia.

U mnie już siostrunia pojechała do domu. Nie jest mi aż tak smutno, bo w tym roku na wakacje wracają na stałe do Polski :)
Dostałam od niej ciuszki, które muszę przejrzeć :)
Co do wyjazdów wakacyjnych. My z mężem jeździliśmy do Zakopanego, teraz będzie nas czekało morze w pierwszych latach życia dziecka :) ale też chcemy zaszczepić mu miłość do gór :)

Dziewczyny a co myślicie o wyjeździe i ewentualnej wizycie Pań z ZUSu?
Jest się czym martwić przy l4 "chodzącym"?
Ja w poprzedniej ciąży miałam 3 kontrole z zusu. Pomimo L4 chodzącego.
Ale u mnie to bylo po ustaniu zatrudnienia. Nie przedłużyli mi umowy i ZUS musiał wypłacać kasę. Dodam, że od średniej krajowej. A dla nich to spora suma. Obecnie myślę że nie będą kontrolować. Pracuje w panstwowce za nieduże pieniądze [emoji23]
 
Dzień dobry :)
Mąż wyszedł do pracy i ja też już zasnąć nie mogę. Piękna pogoda. Dzisiaj musze iść na bazarek, kupię warzywka, potem obiadek zrobię.... i zobaczymy co dalej :)

Miłego dnia :)

3jgx43r8ceekwbv1.png
 
Cześć dziewczyny jak juz tez obudzona ;) dzis mam zajecia caly dzień :/
Ja od wczoraj nie moge przestać o tym myślec ;( bardzo to smutne ale jak większość z nas pisała nie mozemy sie ciagle martwic ... choc to tylko teoria ... niestety takie syt sie zdarzają tak jak wiele innych przykrych... trzeba myślec pozytywnie!
Marika jestes super dzieczyna i mocno trzymam kciuki ze bedzie wszystko dobrze, tez jestem clexanowka ;) w ciazy z synkiem tez brałam ... ale i tak za każdym razem mam ciarki jak widze ze igły :/ ale wszystko dla bejbika:)
Ktos pytał o krem nawilżający - ja smaruje sie masłem shea - działa tez b dobrze jako krem pod oczy a na dzień krem hipp nawilżający - ten dla dzieci. Tez jestem zwolennikiem jak najmniejszej ilości chemii mimo to i tak moja cera wyglada strasznie no ale juz sie tym przestałam przejmować po porodzie ja bede leczyć:)
Ktos jeszcze pytał o kontrole ZUS na l4 w ciazy - niestety zdarzają sie. To jest zwolnienienie chorobowe czyli cos sie dzieje - należy wtedy tak jak przy chobie przebywać w domu jesli jest kod ze należy leżeć - jakby była kontrolna cieżko sie bedzie wytłumaczyć , jesli - można chodzić. - ogolnie tez należy przebywac w domu ale jesli byłaby kontrola a ja bylambym np w sklepie to bede musiała wytłumaczyć sie z tego ZUS i np pokazać paragon, gorzej jesli przebywamy długo poza domem - wtedy dla uniknięcia problemow należy wskazać ZUS ze w dniach takich i takich przebywamy poza domem - to jest głupie ale trzeba pamietać ze to jest wlasnie zw chorobowe - czyli jednak cos jest nie tak a wiec należy odpoczywać .. takie jest stanowisko ZUS ...
Co do cc - ja sobie nie wyobrażam zeby nie miec cc, synka tak rodziłam i nie ma mowy żeby teraz było inaczej , choc moja lek cos
Ostatnio gadała ze juz minęło tyle czasu i można próbować SN .. ja sie nie zgadzam a czytałam ze w szpitalu taka zgoda kobiety po cc na SN jest wymagana .. musze sie o to dopytać ..
Zbieram sie. Miłego dnia wszystkim!
 
Witajcie kochane;-)
Snily mi sie dzis... Wiewiorki ;-) oczywiscie weszlam w sennik i jestem pozytywnie zasjoczona. W niedlugim czasie doczekam aie potomka;-) tak jakbym o tym niewiedziala;-)
Chyba zrezygnuje z dzisiejszej wizyty u dentysty bo slabo sie czuje taka jestem jakby na grype. Kazdy miesien mnie boli.i gardlo;-/
Jutro wizyta;-) zobacze mojego szkraba;-)
Mam nadzieje ze doktorek ostatecznie potwierdzi plec;-)
Wczoraj mialam dziwne bolesci w spojeniu lonowym takie klucie najpierw spanikowalam bo byly naprqwde bolesne,ale pojawialy sie co jakis czas. Wieczorem jak lezalam powtorka i okazalo sie ze to moj maly czlowiek daje o sobie znac i obrywam po spojeniu. Widzielismy piekna mala kuleczke w poblizu;-) a jak ja dotklam to spojenie cierpialo;-)
 
Dzień dobry wszystkim. Ja już po śniadanku, będę się ubierać i lecę do lekarza. Ale mam stresa... szefowa już wczoraj poinformowałam że źle się czuje i nie przyjdę bo idę do lekarza. Odpisała tylko że jest poinformowana więc zgaduje że jest zła. ;)
Trzymam kciuki dziecko najwazniejsze;)
Dobry;) juz czuje ze dzis bedzie bardzooo cieploo.jade do pracy
Ja patrzylam na pogode to czerwiec ma byc do temp.do 20 stopni

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć dziewczyny jak juz tez obudzona ;) dzis mam zajecia caly dzień :/
Ja od wczoraj nie moge przestać o tym myślec ;( bardzo to smutne ale jak większość z nas pisała nie mozemy sie ciagle martwic ... choc to tylko teoria ... niestety takie syt sie zdarzają tak jak wiele innych przykrych... trzeba myślec pozytywnie!
Marika jestes super dzieczyna i mocno trzymam kciuki ze bedzie wszystko dobrze, tez jestem clexanowka ;) w ciazy z synkiem tez brałam ... ale i tak za każdym razem mam ciarki jak widze ze igły :/ ale wszystko dla bejbika:)
Ktos pytał o krem nawilżający - ja smaruje sie masłem shea - działa tez b dobrze jako krem pod oczy a na dzień krem hipp nawilżający - ten dla dzieci. Tez jestem zwolennikiem jak najmniejszej ilości chemii mimo to i tak moja cera wyglada strasznie no ale juz sie tym przestałam przejmować po porodzie ja bede leczyć:)
Ktos jeszcze pytał o kontrole ZUS na l4 w ciazy - niestety zdarzają sie. To jest zwolnienienie chorobowe czyli cos sie dzieje - należy wtedy tak jak przy chobie przebywać w domu jesli jest kod ze należy leżeć - jakby była kontrolna cieżko sie bedzie wytłumaczyć , jesli - można chodzić. - ogolnie tez należy przebywac w domu ale jesli byłaby kontrola a ja bylambym np w sklepie to bede musiała wytłumaczyć sie z tego ZUS i np pokazać paragon, gorzej jesli przebywamy długo poza domem - wtedy dla uniknięcia problemow należy wskazać ZUS ze w dniach takich i takich przebywamy poza domem - to jest głupie ale trzeba pamietać ze to jest wlasnie zw chorobowe - czyli jednak cos jest nie tak a wiec należy odpoczywać .. takie jest stanowisko ZUS ...
Co do cc - ja sobie nie wyobrażam zeby nie miec cc, synka tak rodziłam i nie ma mowy żeby teraz było inaczej , choc moja lek cos
Ostatnio gadała ze juz minęło tyle czasu i można próbować SN .. ja sie nie zgadzam a czytałam ze w szpitalu taka zgoda kobiety po cc na SN jest wymagana .. musze sie o to dopytać ..
Zbieram sie. Miłego dnia wszystkim!
Pofobno kobietom po cc, ktore moga rodzic juz naturalnie daja prawo wyboru. Ja chce sprobowac sn po cc mimo ze juz wiem jak wyglada cesarka. Ale kesli tylko lekarze powiedza, ze lepiej cc to nie bede sie upoetac przy sn. Chociaz osobiscie raczej jestem zwolenniczka sn, ale zycie samo pisze scenariusze.

Napisane na 5080X w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry