reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

reklama
Milagros dziwne faktycznie no z tego co jsdlas to tylko te crunchy mogły coś namieszać. I w ogóle mało jesz albo ja za dużo ;) ja jem też miedzy posiłkami acto pół paczki herbatnikow a to wczoraj rurki z kremem waniliowym i takie tam. Dlatego nie mogę zrzucić tych dodatkowych 4 kg.
My dziś po szczepieniach. Tatuś trzymał córcię i ... pierwsze uklucie w ramię szybkie. Ale drugie w udo i dobrze że nie widziałam dokładnie bo zaslaniala mi pielęgniarka, ale mąż mówił że igłę to ze 2 cm wbiła na głębokość. I wtedy Zosia się rozplakala i tatus jak sie przyznal potem prawie tez. Naprawdę widać było że ja bolało bardzo. Ale przeżyliśmy wszyscy i potem bite 3 godziny snu z przerwami na jedzenie. Teraz 1:00 zobaczymy czy też tak ładnie usnie.

13.10.2016 córcia
 
Joasia super wiesci:) oby tak dalej. A jak Zu na braciszka?? Joasia ty masz lalkę Koalke? Zu sie nia bawi? Myśle czy zamówić dla Izy z imieniem? Bo moja B to juz raczej za duża...

Firana super ze szczepienie za Wami. Dwa zastrzyki to szczepilas tymi na NFZ?

Gaga trzymamy kciuki oby pomalutku ale do przodu niech sie wszystko stabilizuje w swoim czasie ale za to bardzo dobrze...

Milagros moze białko mleka krowiego? Mi położna mówiła ze uczulenie moze wyjsc i po 3 tygodniach dostarczania alergenu w większych ilościach dlatego ważne jest tez to ile czego jemy... mi np zaleciła max szklankę mleka dzienni, ale jak zjem juz naleśniki, żółty ser to wtedy juz z tej szklanki odejmuje, bo w nalesjikach mleka i w serze tez... a co do laktozy to jest to cukier... laktoza sama w sobie nie uczula tylko moze być nietolerowana, ale raczej u dorosłych u których brakuje enzymy rozkładającego ja na glukozę, rzadko występuje taka nietolerancja u niemowląt i nietolerancja ma objawy
gastryczne bo to nie alergia. Mleko bez laktozy ma normalnie białko mleka krowiego który jest alergenem. Poza tym laktoza w mleku matki powstaje niezależnie od spożywania mleka z laktoza czy bez niej. Mam nadzieje ze znajdziesz szybko winowajcę i oby malutkiej zeszło.

Mamo4 jak znosisz tesciowa? I jak tam ospa mocno wysypana córka? A pozostała ekipa juz przechodziła czy czekaja cię kolejne wysypy?

My w niedziele imieniny Basika jutro czeka mnie pieczenie ale mam nadzieje ze ogarne...

My sie karmimy, dzisiaj udało mi sie podać aż 25ml mm, pociumkala po cycu popoludniu i wypluła wiec jakoś mega głodna nie była, a wieczorem w ogóle juz nie chciała mm...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Mamo czworki jak sie czujecie?

Firana dokladnie to samo chciałam napisac ja tez jem za duzo;d

Joasia to ten kryzys juz po miesiacu?

Dziewczynki jak Wy przewijacie, przed karmieniem? I co jak bobek zasunie kupe w trakcie? Jak przewijam po karmieniu zawsze uleje ale z kupa tez nie chce klasc

Ja mam jutro przed poludniem wizyte mojej ukochanej cioci dobra rada. Zapowiedziala sie wczoraj wieczorem, tyle dobrze ze b bedzie w domu a ja mam ciasto akurat zrobione. Zacisne zeby i jakos bedzie

Skrzat a co dobrego pieczesz? Ja akurat na etapie robienia listy ciast na chrzciny , musze zrobic z 10blach plus tort babeczki orzechy itp.
A wlasnie czy ktoras z Was uzywala oplatek na tort taki z nadrukiem, sprawdza sie to? Chce pojsc na latwizne:d
Bylam wczoraj w 2 sklepach i obszukalam cały internet i dalej nie wiem w co ja ubrać. Niby taka malutka a gorzej ubrac niz siebie;d

Natalia 7.11.16 [emoji173] 3020g/54cm [emoji480]
 
A czy Wy wciaz macie skurcze macicy przy karmieniu? U nas juz 4tydzien sie konczy i nie sa takie jak po porodzie ale jeszcze sa czasem. I najczesciej po tych skurczach chce sie na 2:) i tez częściej chodze niz zazwyczaj. Normalne to?

Milagros ja sie nie znam ale pediatra na jakiej podstawie to stwierdziła, tej śmietany? Na szczęście odpukac ja nigdy z alergiami stycznosci nie mialam

Natalia 7.11.16 [emoji173] 3020g/54cm [emoji480]
 
Skrzat czasem sobie o niej przypomina, ale to tak jak ze wszystkimi pluszakami - głównie element dekoracyjny.

Keejti ten pierwszy to już właśnie koło miesiąca może być, a ja podejrzewam, że właśnie dlatego sie u mnie tak dzieje, bo mam G w domu i musi się wszystko przeregulować na jego tryb.

W szpitalu przewijali tylko przed karmieniem, żeby dzieci nie ulewały. Ja jak G sie budzi to muszę dać mu jeść bo w moment zaczyna się drzeć, ale najczęściej też dopiero wtedy robi kupe. Więc jak zje i widze, że już powoli puszcza, to biorę do odbicia, lub na chwilę do pionu i za chwilę delikatnie przebieram, tak żeby na brzuch nie naciskać. Potem jak chce to jeszcze daje mu jeść.

Milagros Zu miała alergie na białko mleka właśnie. Pocieszające jest to, że może minąć z czasem, ale duży minus jest taki, że plamy od tego ciężko wytępić samemu.

A co do Zu i brata to jak wiatr zawieje. Raz cacy, a raz "mamo nie dawaj sysi". Najgorzej jakoś jest z rana, im bliżej wieczora tym lepiej.

8.11[emoji480]Gabryś [emoji64]
 
Też miałam pytać co robicie z kupą pojawiajaca się w trakcie karmienia [emoji4] właśnie na mnie czeka.

Pola jest już z nami [emoji179][emoji128][emoji480]
 
Ja zawsze przebieram po jedzeniu. Mała budzi sie i jest taki wrzask na cyca ze nie uspokoilabym jej przebierając najpierw. Zawsze przebieramy sie po jedzonku wcześniej odbijając. Nie zawsze sie jednak odbije i czasami ulewa

Co do skurczy to ja tylko w szpitalu czułam przy karmieniu ale Kejti ty rodziłas drugi raz napewno wolniej macica sie obkurczala niz przy pierwszym.
 
Dziewczyny, ratujcie. Mój mały glodomorek dostaje jednego cyca, potem drugiego a w efekcie i tak trzeba dokarmiać żeby był najedzony. Moje brodawki to są tak bolesne że jak ciągnie to mi łzy powoli lecą. Wydaje mi się że dobrze go przystawiam a i tak boli. Nie wiem już co mam robić, a nie chce zaprzestać KP.

Jestem w 40 tygodniu ciąży[emoji4]
Czekamy na Ciebie syneczku[emoji173]
 
reklama
Hej.
Tak szybciutko - bo mały na rękach.
Dzięki za troskę. U nas zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o ospĘ. Krzysiowi na razie nic nie wyszło. Pozostałe dzieci już przechodziły , a Zosia była szczepiona więc przechodzi bardzo łagodnie . Już ma tylko kilka strópków na pleckach. Na twarzy dzięki Bogu nie miała wcale.

Gaga - super wiadomości.

Milagros - ja z tego jadłospisu który podałaś postawiłabym na wywar z wołowiny jako czynnik wywołujący alergiĘ. Położna mi mówiła , że przy alergiona białko mleka krowiego uczulać może też wołowina i cielęcina.

Odezwę się wieczorkiem bo wybywamy na spacerek.
 
Do góry