reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Emalkadream ja z jazdą samochodem mam to samo, a za miesiąc czeka mnie 9 godzin w jedną stronę.

Mamo-czworki ja czosnek przemycam w zapach i sosach starty na tarku na najmniejszych oczkach.

Patryska mialam to samo po pierwszej/straconej ciąży. Sprawdzałam gatki po 100 razy dziennie. Świrowanie przeszło mi... po porodzie ;-) Za to teraz to jakoś jestem wyluzowana. Za dużo innych rzeczy na głowie i o ciąży myślę w okolicach wizyty.
 
reklama
Emalkadream powiem Ci , że faktycznie pasowałoby wyciągnąć konsekwencje. Tylko że on uwielbia zbiórki zuchów i nie chcę go tego pozbawiać-spotykają się ran w tygodniu-w szkolnej harcówce. Wiedziałam że synek jest mało samodzielny ale nie przypuszczałam że nikt tam dzieciom nie pomoże. Nauczycielka w szkole pomaga się dzieciakom ubierac, wiąże buty tym które nie potrafią i byłam przekonana że tam też tak będzie. Szymon Zasnął , czyli na 100% zaczyna się choroba.
Może od wstrząsów brzuszek boli? Jak prowadzisz to dobrze się czujesz?
 
Mama czworki czyli te wyjazdy zuchow to klapa . U mojego brata nie bylo dostepu do wody , do tej pitnej tez i do toalety :/ Nie sadze ze siedmiolatek jest za maly na wyjazd ale do cholery dzieci sa bardziej i mniej samodzielne a te o kant dupy rozbic opiekunki sa od tego by pomagac. Jakby mi sie dziecko rozlozylo z ich zaniedbania rachunki z apteki bym im w pysk rzucila :p O bluzach kurtkach czapkach to nawet starszym czasami dzieciakom trzeba przypominac a co dopiero maluchom dodatkowo zestresowanych pierwszym wyjazdem.
 
Koalka wydaje mi się ze że rano powinnaś zrobić badania ..

Mama 4 jeśli chodzi o chospicjum to oni są z Krakowa , i tak samo lekarze i rehabilitanci dla niej to super sprawa bo ma jeszcze 3 letnia córkę oprócz małej i jeździć na rehabilitację i chodzić do szpitali aby tlen podali jak taka potrzeba a tak maluszek w domu nie musi kombinować co ze starszą i przede wszystkim mała niema kontaktu z bakteriami :)
A teraz o synku twoim , rozmawiałas z nim jak on to widzi . Może dla matek wyglądało to strasznie a dzieciaka tak naprawdę nie działa się krzywda i widzą to inaczej niż dorośli . Ja jako dziecko jeździłam na różne wyjadą w wakacje nad morze pod namioty na 2 tygodnie i nieraz wszystko było po deszczu zamoczone i różne głupoty się robiło ;) ale uwielbiałam to bo zawsze jakieś trudności i przygody ;) chociaż w pierwszej chwili tez bym była zdenerwowana , gdybym zobaczyła dziecko
 
Linka i netta-dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi:-*

Iinka super ze w takich imprezach bierzecie udzial:-) mojemu koledze ze szkoly podstawowej urodzil sie synek z krytyczna wada serca.Juz w czwartym miesiacu ciazy lekarz na badaniu rozpoznal tylko jedna polowe serduszka-prawa ktora jest slabsza.
Inny profesor to potwierdzil. Prywatna klinika w Niemczech podjela sie korekcji serduszka. Korekcja to trzy etapy- pierwszy mial juz miejsce na 3 dobe po narodzeniu. (Maly musial tez urodzic sie w Niemczech). Druga jakos teraz byla kiedy synek ma ok.6 miesiecy i trzecia za poltora roku.
Tez trwala i trwa zbiorka. Juz mysleli ze nie uda im sie zebrac kasy na pierwszy etap (mieli okreslony termin do kiedy musza zebrac pieniazki i pamietam ze na tydzien przed uplywem terminu mieli uzbierana dopiero 1/3 kwoty) ale udalo sie to dzieki Ewie Chodakowskiej ktora udostepnila post o nim na swoim profilu ba facebooku. Duzo ludzi wtedy pomoglo wysylajac chociazby sms. I chyba w ciagu 3 dni dozbierali reszte:-)
 
Wiklinka niestety ale to kompletna klapa jak dla mnie. Więcej synka z nimi nie puszczę. Warunki spartańskie jeszcze jakoś może bym zniosła ale głupoty druhen już nie.

Linka Szymon jest generalnie zadowolony,poza tym że jak sam mówił bardzo zmarzł ale on myśli takimi kategoriami :czy była fajna zabawa.Dla mnie oprócz tego liczy się odpowiedzialność opiekunów . Jeżeli ktoś pozwala aby 7 latek przy temp. poniżej 10 stopni na dodatek w deszczu chodził tylko w koszulce z krótkim rękawem i dygotał to w moich oczach jest kompletnie nieodpowiedzialny. A nieodpowiedzialnym ludziom więcej dziecka nie powierzę. Tam błędem było to,że pojechały same bardzo młode dziewczyny jako opiekunki.Wg mnie gdyby wzięły ze sobą chociaż 2 rodziców to byłoby całkiem inaczej.Zabrakło jakiejś doświadczonej osoby w opiece nad dziećmi.

Patryska co tam u Was się dzieje? Trąbią w telewizji o wielkich pożarach w Kanadzie.
 
Linka to świetna opcja!

Princeseczka ja w tamtej ciąży wpadłam na głupi pomysł żeby gonić i takie czarne odrastaly że po ciąży musiałam wyrwać bo wstyd. Teraz też już mam i nie gole.

Iza a kiedy masz teraz wizytę? A może detektor kup lub wypozycz, będziesz spokojniejsza.

Mama czwórki ale bym się wlurzyla. Może warto do organizatora zagadać? Żeby na przyszłość wiedzieli.

Patryska a gdzie dokładnie mieszkasz? Fajnie się Wam udało z tym przeniesieniem. Nie przesadzaj że aż taka mloda:d ja jak urodzenia drugie nie będę miała skończonych 23.i się ciesze:d
 
Mama czwórki niestety pożar objął taka ogromna skale powierzchni ze prawie całe miasto spłonęło przy tym z tego co mówili w wiadomościach małe dziecko zginęło bo było gdzieś w pobliżu stacji benzynowej [emoji26] to wszystko dzieje sie niestety koło nas ale w innej prowincji ja mieszkam w Bc ale do nas tez to moze dotrzeć dlatego ze strażacy walczą z tym pożarem już dość długo :( w zeszłym roku to Bc było bardzo zagrożonym terenem był zakaz wchodzenia do lasu a nie wspomnę już o tym ze jeśli kto kolwiek używał wody do podlewania kwiatów albo mycia samochodów kara sięgała aż do 5 tysięcy dolarów... Mamy dopiero 8 maja a już jest zagrożenie suszy.. Od ponad tygodnia mamy po 27 stopni gorąca takze niekorzystna pogoda dla suszy.


 
reklama
Keejti-93 my mieszkamy w Port Coquitlam 30 minut od Vancouver ale 16 czerwca przeprowadzamy sie do Maple Ridge w sumie 20 min dalej od miejsca gdzie mieszkamy teraz. Piękny kraj na pewno by sie wam spodobały te widoki a w szczególności to jak jadę do marketu na zakupy a przede mną ogromna góra calutką pokryta bialutkim śnieżkiem. Bądź ocean a w oddali po bokach same góry cos pięknego!


 
Do góry