reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

U mnie myslenie coraz bardziej szwankuje :/ niby nic ale ciezko mi sie skupic na czymkolwiek dlatego moge czasem pisac tu bez ladu i skladu heh :)
Powiedzcie prosze ze tez tak macie?

Ivi to ja tez juz gratuluje zdanego egzaminu bo z pewnoscia 5 wpadnie :)

Keejti ja mam jakis kardio cos tam kupiony w auchan i przez rok duzo uzytkowane i jest ok ale nie wien czy tam mozna sterydy.. ja bym tam wszystko wlala ;p

Emka nie ma to jak pocieszenia meza :)

Linka dobrze ze przyszli ale ja to zadziorna pod tym wzglem jestem i jeszcze wczoraj byliby w domu.. tesciowa chyba juz zapomniala jak to jest miec male dzieci... organizacja najwazniejsza...

Majdaczek a Twoja gin codziennie przyjmuje?? Bo ja czujesz sie dobrze i nic juz sie nie dzieje to ja bym nie szla dzis a ewentualnie jakby cos zaczelo sie dziac.. ale to zalezy od Ciebie wylaczni.. bo jak masz sie stresowac to moze lepiej idz.. ciezko doradzic..


Edit.
Diabliczka jak tam synek? Bylas z ta raczka u pediatry?


Napisane na GT-S7562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Maleducada ja pracowałam w maczku z murzynem. No i zdarzył się nawet tekst "poproszę kawę tak czarna jak Ty" nie wiem jak się poczuł ale ma dużo dystansu do siebie tak między bliskimi znajomymi potrafi powiedzieć np coś w stylu "nie wiesz tego? To jesteś daleko za murzynami" takie luźne podejście. Choć widziałam bo w sumie mieszkaliśmy przez ścianę że jeżeli ktoś obcy coś skomentował to nie było mu do śmiechu.

Ja dziś chyba mam lepszy dzień. Dzwoniłam do pracy i tylko w tym mies mam taką niska wypłatę bo nie mam całego miesiąca zwolnienia później będzie ponad 300zl więcej uff.

No i jeszcze świetna wiadomość dla mnie te szeregowke z której zrezygnowałam z racji czasu budowy okazało się że za miesiac-dwa rusza sprzedaż i do końca roku będą gotowe pod klucz. Cieszę się okropnie. Lecimy dziś do banku wypytac co i jak z kredytem jak to jest z niekaealnoscia i jak mi się umowa z dniem porodu kończy i szybko załatwiamy :) byłoby super moc w styczniu - lutym być w swoim domku. Do tego facet nie podnosi ceny za metr na nowych a jeszcze obiecał zniżkę z racji tego że siostra teraz od niego kupila:)

Napisane na LG-D315 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam się i ja
nie było mnie przez weekend bo w sobotę jeździliśmy za płytkami do kuchni żeby w końcu między szafkami położyć a później jeszcze za stołem i krzesłami do kuchni bo też jeszcze nie mieliśmy a wczoraj byliśmy na komunii i wróciłam padnięta a dziś masakra nie wiem czy mnie jakieś choróbsko nie zbiera:/ katar mi się zaczął gardło pobolewa i ogólnie osłabiona jestem strasznie, nie wiem jak ja dziś obiad zrobię :(

przepraszam, że tylko o sobie ale nie moc mnie dopadła
 
Witajcie dziewczyny :-)

Lilith-niestety jeszcze nie wiem kto u mnie mieszka :-) mam nadzieje (maz jeszcze wieksza) ze na najblizszej wizycie sie okaze :-)
A co do piersi to nie bola ale strasznie sutki mi stercza i to mnie tak wkurza ze tragedia...nawet czasem w staniku to czuje... laskocze mnie to strasznie. Brr nie lubie az mnie otrzasa jak i tym mysle.

Kejtii-ja przed ciaza lubilam jak maz bawil sie piersiami a teraz nienawidze. Doslownie rzucam sie na niego jak kocica hehehe :-)

Dziewczyny piszecie o twardnieniu macicy. Probowalam jej szukac ale nie potrafie...
Mnie czasami ciagnie w podbrzuszu czuje to kilka razy w ciagu dnia ale gin powiedzial ze moge odczuwwc bo tam wszystko sie rozciaga.
Z witamin to tylko pregne plus biore i tyle.
 
Aob metoda OPOL jest najbardzej polecana metoda w rodzinach wielojezykowych.One Parent One Language .Czyli kazdy rodzic od poczatku mowi do dziecka tylko w swoim jezyku , bron boze nie mieszajac z innym np jezykiem matki.Jezyk otoczenia sie zostawia i dziecko lapie go samo bo i takw pewnym momencie ten jezyk zacznie dominowac i wypierac jezyki rodzicow.Dlatego ja rozmawiam tylko po polsku z mloda , na pytanie zadanie w innym jezyku tez odpowiadam po polsku , ze mna jest tylko polska tv i polskie ksiazki i tak samo z ojcem tyle ze on w swoim jezyku.Opol to najszybsza metoda na wielojezyczne dziecko:p Znam dzieci ktore ledwo zaczely szkole a biegle sa w czterech a nawet pieciu jezykach .I to jest piekne :)
 
Majdaczek ja bym poczekala spokojnie do czwartku jak nic się nie dzieje.

Keejti, to świetna wiadomość ha.

Linka co za kobieta..ale już sporo o niej pisalas to jie zaskakuje. Taki rozgardiasz najgorszy heh. Dzieci zadowolone chociaż?

Princeseczka, mnie ostatnio prawy bardzo pobolewa, jakby ktoś igły w niego wbijal..

Macice sprawdza się na plecach, jak się rozluzni. Przejzdzasz ręką od łona do pępka, leciuko naciskając, juz pewnie jest wypukla tez i nagle w połowie drogi czuje się spadek i palce się zapadają. Tam jest teraz dno macicy. U mnie mój nawet czuje. Normalnie powinna być miękka, jak twardnieje to kamień przypomina i jest taka hmm ciężka.

Aob Diabliczka coś milczy, tez wywolywalam i cisza.. Oby nic złego.
Pociesze Cie, ze ja też nie myślę hihi.

Dzismam kijowy dzień, do tego wszystko i wszyscy działają mi na nerwy. Ale ogarnelam juz cały dol w domu. Niedlugo idę na górę, tylko troszkę odsapne.

Mi ciężko się wypowiadać w sprawie imigrantów czy kolorowych. Sama jestem imigrantka tylko biała i to mogę odczuć a kolorowi są wszędzie. Na początku 9 lat temu to jak widzialam takich prawdziwych..w turbanach etc to był szok.. Teraz jakbym miała wejść do sklepiku i obslugiwalby mnie bialas to byłoby to dziwne. Szkoły mieszane, jedna dobra koleżanka Judi i jej liczne rodzenstwo są z Somali, przyjaciółka ma tatę z Kuby i dla nas to cakiem normalne. Za to nienawidzę rumunstwa.. I nie kryje się z tym.. Tym bardziej, widząc co u nas się dzieje..

No i boleć zaczyna, przedobrzylam.ide po magnez
 
Wiklinka.. Moja po pl nie gada nie czyta nie pisze.. A początkowo to był jedyny język w domu..Ona go wyparla mimo nauki etc..
Ale akcent ma scouse jak powinna w Liverpoolu, wiec nawet angolowi spoza ciężko zrozumieć tak szwargota.

Tak to brzmi;:
 
Sorrki, wskoczylo dwa razy. Idę sprzątać dalej, potem reszta prania i prasowania ufff
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lilith a ty mowisz do niej tylko po polsku? Ja nawet jak mala zaczyna mowic w innym jezyku przestawiam ja na polski, ciezkie to ale mam nadzieje przyniesie efekt. A jezyk otoczenia awsze bedzie dominujacy. Mamy mase ,, kawiatkow,, ze zdanie po polsku ale wpleciona arabskie slowa . Lub polskie slowa odmienione w przedziwaczny sposob szczcegolnie liczby pojedyncze np 2 skarpetki - 1 skarpetk , przytulanie - mama przytulk mnie . Nie poprawiam , tylko powtarzam przy okazji w poprawnej formie .Tak samo chcemy dzialac przy drugim dziecku i stosowac te sama metode . No i dla dziadkow z obu stron to tez ulatwienie bo moga sie dogadac .......Przyklad sprzed sekundy . Kattousa bara mi stad:) czyli Wiki wygania kota z lozka :)
 
Do góry