reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Dziewczyny świszczący oddech wpadłam ze to przez suche powietrze w domu. Koleżanka miała nawilżacz poqoetrza który mi przywiozła dzisiaj szybciutko i jak drzemałysmy kilka godzin temu- podłączyłam go i jął ręka odjął nawet mi sie lepiej oddycha. Pozostaje kwestia bezdechu i pózniej mała "nadrabia" szybko i zaczyna oddychać bardzo szybko i czasami oczkami przewraca brr na sama myśl aż mnie to stresuje. Mam nadzieje ze to jej minie..

Skrzat Basieńka wlasnie miałam pisać czy mleko pijecie? Ja od dziś przerzuciłam sie na mleko ryżowe, co prawda dodawałam mleko tylko do kawy zbożowej i dodaje teraz wlasnie te ryżowe. Pomidory tez jadłam przedwczoraj i wczoraj i chyba na tym zakończę bo moja mała nie wyje przy kupkach całe szczęście ale widzę ze marudzi i pręży sie wiec cos jej nie odpowiada. Skrzat tez mi sie wydaje ze to nie kwestia głodu tylko chwilowej ulgi przy jedzeniu. Spróbujcie moze dziś podać kropelki nie pamietam nazwy ale takie od 1 dni życia które można podawać. Podobnie było z moja bratanica - tylko ta zielona kupa mnie zastanawia?
 
reklama
Skrzat to duża dziewczynka już ;-) ale fakt po takim czasie nowa sytuacja może być dla niej trudna.

Koalka super ze problem rozwiązany. Tym nierownomiernym oddychaniem w ogóle się nie przejmuj. Dziwne że nie zostałas uprzedzona, nam neonatolog podczas jednego z pierwszych obchodów wszystko wyjaśniła, to co opisujesz oddychanie periodyczne normalne u noworodków :-)



Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Milagros u mnie to często występuje taki oddech jak śpi- w dzien słyszę jak tak łapie powietrze z kolei w nocy mniej bo pewnie nie słyszę jak zasypiam. Bratowa dzisiaj mnie pocieszyła ze jej Mała tez tak czasami oddychała ale po 2 miesiącu przeszło.
Byłam sceptyczna co do monitora oddechu ale nie wiem czy nie zacznę zbierac kasy- tylkp problem u mnie bo Julka śpi rożnie raz w dostawce, raz ze mna w sypialni a czasami śpimy na kanapie wiec tak moge przenosić ten monitor oddechu tam hdzie akurat spi?

Skrzat jak tam sytuacja?

Maleducada u mnie w szpitalu niestety nikt nic nie wspominał o oddechu. Słyszałam tez o przypadłości tak zwanej wiotkiej krtani, przy której wlasnie bezdechu występują. To rownież przechodzi samo z wiekiem. Nie mam wyjścia muszę przeczekać a i zastanawiać sie nad monitorem oddechu

Basieńka to chyba były kropelki Bobotic ale nie jestem pewna czy można je stosować od 1 dnia życia. Podpytaj w aptece.
 
Ostatnia edycja:
Koalka monitor mozna przenosić, kwestia przełożenia płytek. Ja nawet w szpitalu miałam w tym szpitalnym wózeczku co dostalismy jak małego wyjęli z inkubatora. Któregoś ranka jak spałam polozna chciała mi dziecko zabrać na jakies badanie nie budząc mnie i sie zdziwiła hehehe
Koalka sa tez takie monitory oddechu ktore zakłada sie dziecku do ubranka, moze taki byłby wygodniejszy, z tym ze musisz poczytać na ile one zdają egzamin.

Basieńka bobotic jest na zbierające sie gazy w jelitach. Z tym, ze nie na każde dziecko działa. Ja polecam niemiecki sab simplex.

1479593979-hgkiq4.jpeg


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja wlasnie mam Sab simplex, przywiozłam go jeszcze w ciąży z Niemiec ale on nie jest od 1 dnia życia lecz pewnie twój bobas juz jest większy niz moja córcia. Gdzies przeczytałam ze Bobotic to polski odpowiednik Sam simplex ale ile w tym prawdy to nie wiem, trzeba by było ulotki porównać.

U mnie wlasnie królewna sie zbudziła i do 2 w nocy tradycyjnie bankowo bedzie kwilić
 
I u nas zabawa z nocnym karmieniem dzisiaj. Już dwa razy odkladalam małą bo usnela przy karmieniu i myślałam że się najadla. A tu zonk. Mam nadzieję że do trzech razy sztuka.
Ja dziś pierwszy raz odciagalam pokarm godzinę po karmieniu i ściągnęłam 30 ml :/ jutro wybieram się do kilku sklepów i musiałam zabezpieczyć męża. Jutro jeszcze dociagne pokarm tak zeby min. 100 ml bylo. Myślę że na jedno karmienie starczy?
Zamowilam w gemini dziś plastry na bliznę po cc i dodatkowo dorzucilam olej lniany i kokosowy ;)

13.10.2016 córcia
 
Koalka mysle ze mniej kropel po prostu dac, ten lek sie nie wchlania

Milagros mi pomagaly oklady z kapusty na opuchniecia
Mnie przed porodem bolala miednica a teraz jak robie wiekszy krok to czuje ale z kazdym dniem coraz mniej

Firana co to za plastry? Ja na jedno tak 40-50ml liczę

Natalia 7.11.16 [emoji173] 3020g/54cm [emoji480]
 
reklama
Koalka mój bierze Bobotik w kapsułkach i puszcza dużo gazów on tez jest dopiero od 28 dnia życia , delicol jest od pierwszych dni życia dzieciaka ...

U nas ruszyło mam nadzieje po wczorajszym czopku , wczoraj kupcia po pachy 2 razy i dziś z rana tez juz była ;) chyba mu przeczyscilo to jelitka
 
Do góry