reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2016

Katerinrczka jak pech to pech po całości , współczuję ogromnie nigdy ucho mnie nie bolało wiem tylko ze boli bo synek często ma nawracające stany zapalne ucha , a na dodatek ząb .....

Diabliczka ja pisze z tableta i tez przekręca bardzo z tym ze nawet nie mam czasu poprawiać bo zawsze dzieci gdzieś obok są ;)

Koalka a to już na sto procent u babci gruźlica ? Wydaje mi się ze gruźlice można jakoś z krwi wykryć

Keejti co do 500 i różnej pomocy do nich trzeba chodzić aż nie trafisz na kobietę która chce pomóc ja w rodzinnym u nas w mówię mam jedną i do niej się pcham , bo u innych zawsze albo czegoś brakuje albo jeszcze papier , a wydaje mi się ze takie coś jak premia łatwo wpisać do dochodu utraconego .. zresztą powinni brać dochody z 2014 roku ..

Któraś pisała o zabraniu rodzinnego bo dochód przekracza kilka zł jest to nie możliwe bo jest coś takiego jak zł za zł i odliczaja od kwoty rodzinnego kwotę o którą przewyższa dochód , chyba że kwota jest wyzsza niż zasiłek to wtedy oczywiście mogą zabrać

Basienka mi 3 razy wyszedł syn zgadza się :) i dwa razy pudło bo cory nie mam i mieć nie będę :)

Zjadłam jabłko właśnie takie soczyste i twarde pycha , i od kilku dni zaczynam prowadzić nocne życie , idę siku i juz dalej spać nie mogę , zmęcze trochę oczy może się uśpie, bo narazie zdążyłam się z moim pokłucic ze kołdrę mi zabiera i uciekł odrazu do maluchów spać
 
reklama
Koalka piekne zdjecia :) tez bym chciala gdzies pojechac ale jeszcze to jest niemozliwe..
A maly juz od kilku mies jak nie od roku ciagle ma niedobor zelaza niby przez szybki wzrost i to ze nie jadl wystatczajaco duzo odpiwiednich produktow zeby je dostarczyc.. co jak zaczelam rozszerzac diete bylo naprawde ciezkie do zrobienia pozniej ciagle leki a teraz od niedawna ma taki apetyt ze czasami nie moge sie nadziwic.. udalo sie jakos to podniesc.. przez to obnizone zelazo byl tez bardziej chorowity..

Emka wlasnie w sumie nie sadzilam ze tak nam sie uda bo po prostu je teraz prawie wszystko i wystarczajaco duzo ale jakos specjalnie nie gotowalam mu codziennie cieleciny czy nie jadl duzo brokulow.. staralam sie tylko urozmaicac mu diete juz nie patrzac na zawartosc zelaza..

Katerineczka bol ucha mialam tylko od zeba i ucho bolalo gorzej choc podejrzewam ze przy zapaleniu boli duzo bardziej :/ chyba nie zostaje Ci nic innego jak isc na to czyszczenie choc stres na pewno nie wplywa dobrze na dzidzie ale czy bol.. czy moga byc skurcze to sie nie wypowiem.. a zab to musial byc bardzo kruchy... i pewnie to jakis z przodu? Masakra nie zazdroszcze..

Milagros cale szczescie ze w szpitalu siostra trafila na kogos kompetentnego! Oby teraz ciaza przebiegala jej juz dobrze i w spokoju..

Keejti mojej siostrze do 500+ tez jakies grosze prekroczylo chyba cos kolo 3zl i babki tam fajne pracuja to siedziala u nich 1,5h i szukaly co by tu zrobic zeby dostala ale jednak lipa...

Emka moj dziec malutki tez tak juz sie rozpycha ahhh :) zawsze wywola usmiech :)
 
Koalka piekne zdjecia :) tez bym chciala gdzies pojechac ale jeszcze to jest niemozliwe..
A maly juz od kilku mies jak nie od roku ciagle ma niedobor zelaza niby przez szybki wzrost i to ze nie jadl wystatczajaco duzo odpiwiednich produktow zeby je dostarczyc.. co jak zaczelam rozszerzac diete bylo naprawde ciezkie do zrobienia pozniej ciagle leki a teraz od niedawna ma taki apetyt ze czasami nie moge sie nadziwic.. udalo sie jakos to podniesc.. przez to obnizone zelazo byl tez bardziej chorowity..

Emka wlasnie w sumie nie sadzilam ze tak nam sie uda bo po prostu je teraz prawie wszystko i wystarczajaco duzo ale jakos specjalnie nie gotowalam mu codziennie cieleciny czy nie jadl duzo brokulow.. staralam sie tylko urozmaicac mu diete juz nie patrzac na zawartosc zelaza..

Katerineczka bol ucha mialam tylko od zeba i ucho bolalo gorzej choc podejrzewam ze przy zapaleniu boli duzo bardziej :/ chyba nie zostaje Ci nic innego jak isc na to czyszczenie choc stres na pewno nie wplywa dobrze na dzidzie ale czy bol.. czy moga byc skurcze to sie nie wypowiem.. a zab to musial byc bardzo kruchy... i pewnie to jakis z przodu? Masakra nie zazdroszcze..

Milagros cale szczescie ze w szpitalu siostra trafila na kogos kompetentnego! Oby teraz ciaza przebiegala jej juz dobrze i w spokoju..

Keejti mojej siostrze do 500+ tez jakies grosze prekroczylo chyba cos kolo 3zl i babki tam fajne pracuja to siedziala u nich 1,5h i szukaly co by tu zrobic zeby dostala ale jednak lipa...

Emka moj dziec malutki tez tak juz sie rozpycha ahhh :) zawsze wywola usmiech :)
Na niedobór żelaza dobra jest herbata z pokrzywy. Spróbuj. Może pomoże. A w jakim jest wieku?

Napisane na GT-I9300 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień dobry z rana ja tak na szybko bo mój w pracy a ja muszę lecieć z tymi papierami do 500
No właśnie kilkanaście zł i niby premia to utracony dochód napisze odwołanie ale pewnie nic z tego. To takie dziwne że ja jeden miesiąc biorą a nie średnią z roku.
Koalka koleżanka niech się odwołuje właśnie 1zl za 1zl ppmniejszaja o te przekraczające dochody tylko nie przy 500+ niestety.
A tata dlatego że zaawansowana choroba i właśnie stawy mu wysiadaja

Katerineczka to pewnie od progu bólu zależy, pewnie lekarz ci powie czy można w ciąży. Ja bym urodziła pewnie od razu bo mnie wszystko boli. Ale współczuję nie dość że ucho to i ząb.
 
emalka ja od kilku lat lecze sie endokronologicznie. Moj organizm jest taki , ze kazda zmiane na gorsze moj organizm gorzej odczuwa. Ja mam teraz 1.4 czuje sie gorzej , wlosy mi np bardziej wypadaja. Najlepsze samopoczucie mam przy ok 0.6-0.8 ze wzgledu na to ze jest to ciaza nie bede szalec z obnizaniem tego hormonu, po za tym endo powiedziala ze jest super... Otatnio bedac u dr , mial na wizycie studenta ktoremu tlumaczyl ze teraz najlepsza norma dla kobiet w ciazy uznana jest za 1-1,5. Mam nadzieje ze chociaz troche pomoglam :)
 
Dzięki Dziewczyny. Zaraz wychodzę do gina. Udało mi się też zapisać na 14 do endokrynologa. Zobaczę co powie ginekolog. [emoji58] to badanie zostało zlecone przypadkiem. Jak zaczęłam o tym czytać to kilka objawów pasuje. Ale przypisywalam je innej chorobie autoimmunologicznej. To teraz wyjdzie że mam już dwie. Tylko się pociąć. Mój organizm planuje jakąś samozagładę [emoji48]

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam mamusie:happy:

Keejti- beznadziejnie wyszło z tym 500+. Ja bym jeszcze spróbowała tak, żeby teraz dać spokój i nie odwoływać się, skoro urzędniczka twierdzi , że decyzja jest w pełni zgodna z przepisami prawa. Poczekać aż decyzja nabierze faktycznie mocy urzędowej- ( na ogół 7 lub 14 dni w ciągu których można się odwołać) i wystartować z nowym wnioskiem z adnotacją o utracie części dochodu.Jeżeli złożysz wniosek w lipcu to nie mogą Wam obliczyć dochodu tylko na podstawie kwietnia. Albo wezmą pod uwagę cały okres od kiedy mąż podjął pracę, albo ostatni miesiąc przez złożeniem wniosku. Niestety przepadną wtedy pieniądze za maj i czerwiec, ale przynajmniej będziesz brała kaskę od lipca na bieżąco. Zadzwoń i zapytaj , czy takie rozwiązanie jest możliwe. Mnie się wydaje, że powinno przejść.:tak:

Koalka- Najprawdopodobniej pojedziemy samochodem, z 1 noclegiem w Rumunii. Samolot niestety za drogo wychodzi dla tylu osób- w jedną stronę udało by się kupić bilety za 150 zł, ale na powrót już ok. 250, łacznie wychodzi 2400 plus opłata za wypożyczenie samochodu na miejscu ( bez tego ani rusz) ok 1000zł więc 3400 razem. Koszty paliwa, jeśli pojedziemy samochodem to ok. 1000zł plus 200 na nocleg, więc 2000 zostaje w kieszeni, a to dla mnie wystarczający argument za jazdą samochodem.

Emalka- trochę się boję- wiadomo. Tyle , że ja już 7 raz jestem w ciąży i zaprawiona w bojach jestem jeśli chodzi o podróżowanie w ciąży( pociągiem i samochodem). Poza tym teraz czasem po kilka godzin za kierownicą spędzam i nic mi nie jest. Tak jak pisałam wcześniej, będziemy nocować w Rumuni w trakcie.
Teraz mam trochę stracha przez toxo, bardziej, że tam coś się stanie i w obcym kraju w szpitalu będę musiała leżeć. Z drugiej strony jeżeli odpukać w niemalowane dziecko urodziłoby się chore to nie wiadomo kiedy będę mogła kolejne takie wakacje z dzieciakami spędzić. Raz się żyje- więc jedziemy.
Powodzenia na wizycie u lekarza i oby to nie było nic poważnego.Ważne, że działasz bardzo szybko.
Co do wkręcania sobie różnych chorób to wolę nie czytać w necie i nie diagnozować się sama na podstawie różnych objawów. Kiedyś sepsę już u siebie widziałam, strachu się tylko najadłam nie potrzebnie. Zdrówka dla Ciebie

Aob- k8sad super Ci poradziła, pokrzywa jest rewelacyjnym źródłem żelaza.Podobno znacznie lepiej przyswajalnym przez organizm niż tabletki. Oczywiście z tabletek też nie można rezygnować ale pokrzywka na pewno nie zaszkodzi. Najlepsza jest świeża, tylko nie wiadomo jak synek ją zaakceptuje w takiej formie. Można do sałatek po kilka listków dodawać, zrobić z niej sok lub miodek pokrzywowy(jeśli synek nie jest uczulony) Trzeba zemleć opłukane liście pokrzywy, przecisnąć przez gazę i dodać w proporcji 40%miodu, 60%soku z pokrzywy, trzymać w lodówce.
Innym źródłem żelaza jest np. kiszony barszcz czerwony.

emka- ja też raczej z mam działających. Córka miała 3 miesiące , jak wróciłam do pracy-co prawda nie z wyboru ale jednak. Też znalazło się kilka uprzejmych osób, które oczywiście wiedzą lepiej , jaki sposób na życie jest dla mnie najlepszy i swoimi komentarzami sprawiali przykrość.

Milagros- Też miałam krwawienie z szyjki po badaniu ginekologicznym. Tylko mój lekarz sprawdził i podszedł do tego raczej na spokojnie i stwierdził, że nie ma strach i że byłoby się czym przejmować, g

Linka- Dopisuję się do klubu śpiących inaczej. Ostatnio kładę się dopiero grubo po północy, a o 6 już na nogach jestem. Chyba meliskę zacznę sobie pażyć bo później w ciągu dnia samopoczucie przez to

Katerineczka- współczuję takiego bólu, ale chyba nie wyjścia, to jednak stan zapalny, który toczy się w Twoim organiźmie, a nie leczony na pewno nie doprowadzi do niczego dobrego. Może lekarz to rozgoni jakimiś antybiotykami bezpiecznymi w ciąży.

Miłego dnia dziewczyny - u nas remontu czas dalszy, wlecze się to strasznie i zaczynam mieć pomału dosyć.
 
reklama
Do góry