reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe kreski 🍁🍂🍁

Oooo ja tez!
Od 7 dpo idealnie plamie 4 dni brunatnie i potem zaczyna się właściwe krwawienie, robiłam progesteron codziennie od 7dpo do okresu i był od 14,5 do 0,2 ng/ml.
Gin niedomogi nie stwierdził🙉
jeśli 7dpo był 15 ng to nie ma niedomogi, ale plamienia międzymiesiaczkowe nie są normalne! Jesli ktoś stwierdzi, że "taka Twoja uroda" to uderz go w twarz.
Ja mam plamienia od 7dpo 2-3 dni, potem przerwa i miesiączka.
Mam podejrzenie polipa endometrialnego. 22 listopada mam nadzieje się dowiem. Taki polip moze działaś jak wkładka antykoncepcyjna, wiec wiesz...
 
reklama
jeśli 7dpo był 15 ng to nie ma niedomogi, ale plamienia międzymiesiaczkowe nie są normalne! Jesli ktoś stwierdzi, że "taka Twoja uroda" to uderz go w twarz.
Ja mam plamienia od 7dpo 2-3 dni, potem przerwa i miesiączka.
Mam podejrzenie polipa endometrialnego. 22 listopada mam nadzieje się dowiem. Taki polip moze działaś jak wkładka antykoncepcyjna, wiec wiesz...
A na hsg nie jest po to żeby te przegrody, mięśniaki, guzy i polipy wykryć a potem zabieg jak się coś wykryje?
Czy laparo zwiadowcza tylko?
 
A na hsg nie jest po to żeby te przegrody, mięśniaki, guzy i polipy wykryć a potem zabieg jak się coś wykryje?
Czy laparo zwiadowcza tylko?
Nieeee, mylisz badania :) HSG to jest badanie drożności jajowodów i jedynie to sprawdza. Histeroskopia to jest badanie macicy od środka i moze być diagnistyczna i operacyjna - diagosntyczna czyli taką jak mam ja, będą mi sprawdzac jak wyglada macica i szyjka macicy, czy nie ma polipów etc i będa pobierać wycinki i sprawdzać czy nie ma stanów zapalnych. o laparoskopii wiem najmniej, ale jest to zabieg taki "od zwenątrz"czyli przez powłoki brzuszne i służy między innymi do diagnostyki endometriozy.
 
Zdecydowanie odstawić. Na ten moment lekarz nic nie zobaczy. Beta spadkowa więc kwestia pewnie dnia może dwóch jak spadnie poniżej 5
No dobrze, a jak z kwestią kolejnej stymulacji? Ja bez Aromku owulacji nie posiadam... Zawsze rozpoczynam przyjmowanie go 2 dc wiec czy jeśli krwawienie się rozpocznie to powinnam zacząć go normalnie zażywać? Czy ten cykl może powinnam odpuścić...?
Sorry jeśli głupio pytam ale to jest dla mnie nowa sytuacja i wciąż jeszcze jestem w emocjach...
 
Nieeee, mylisz badania :) HSG to jest badanie drożności jajowodów i jedynie to sprawdza. Histeroskopia to jest badanie macicy od środka i moze być diagnistyczna i operacyjna - diagosntyczna czyli taką jak mam ja, będą mi sprawdzac jak wyglada macica i szyjka macicy, czy nie ma polipów etc i będa pobierać wycinki i sprawdzać czy nie ma stanów zapalnych. o laparoskopii wiem najmniej, ale jest to zabieg taki "od zwenątrz"czyli przez powłoki brzuszne i służy między innymi do diagnostyki endometriozy.
Kurde mój gin mówił ze poprzez hsg sprawdzana jest drożność jajowodów i anomalie w macicy.
W styczniu jak nie zajdę naturalnie zdecydował o stymulacji, ale zapytam go jeszcze o histero diagnostyczne + zrobienie badania histopatologicznego endo.
 
Kurde mój gin mówił ze poprzez hsg sprawdzana jest drożność jajowodów i anomalie w macicy.
W styczniu jak nie zajdę naturalnie zdecydował o stymulacji, ale zapytam go jeszcze o histero diagnostyczne + zrobienie badania histopatologicznego endo.
pierwsze słysze, żeby hsg sprawdzało wady macicy, ale może czegoś nie wiem :)
 
No dobrze, a jak z kwestią kolejnej stymulacji? Ja bez Aromku owulacji nie posiadam... Zawsze rozpoczynam przyjmowanie go 2 dc wiec czy jeśli krwawienie się rozpocznie to powinnam zacząć go normalnie zażywać? Czy ten cykl może powinnam odpuścić...?
Sorry jeśli głupio pytam ale to jest dla mnie nowa sytuacja i wciąż jeszcze jestem w emocjach...
nie umiem Ci odpowiedzieć, ale NIE PYTASZ GŁUPIO. Bardzo dobrze, ze pytasz i chcesz wiedzieć!
 
No dobrze, a jak z kwestią kolejnej stymulacji? Ja bez Aromku owulacji nie posiadam... Zawsze rozpoczynam przyjmowanie go 2 dc wiec czy jeśli krwawienie się rozpocznie to powinnam zacząć go normalnie zażywać? Czy ten cykl może powinnam odpuścić...?
Sorry jeśli głupio pytam ale to jest dla mnie nowa sytuacja i wciąż jeszcze jestem w emocjach...

Można zacząć stymulacje od razu, ale lepiej sprawdzić czy beta się wyzerowała
 
To znaczy jeszcze raz.
Generalnie nie ma większych przeciwskazań do rozpoczęcia stymulacji od razu jeśli ciąża sama się oczyszcza i beta spada do wartości poniżej 5 albo najlepiej 0.
Ja miałam stymulacje rozpoczętą po oczyszczeniu jeszcze przy becie w setkach i to bylo głupie 😂 wyhodowalam sobie piękną torbiel chyba właśnie wtedy 😂🤞
 
reklama
Do góry