reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe kreski 🍁🍂🍁

Wiem, że to pytanie powinnam juz zadać na innej grupie, ale jestem na razie tylko tu z Wami, a tu kopalnia wiedzy ;)

Jutro wybieram się na powtórkę bety. Oprócz tego mam skierowanie na podstawową morfologię (8 parametrów) + badanie moczu.
Co warto jeszcze zbadać dodatkowo na początku ciąży zanim pójdę do ginekologa?
Popieram i podbijam @Moonstone - sprawdź TSH.
No i proga.

Ale tak w zasadzie po co Ci teraz oznaczanie kwasu foliowego? Na pewno go suplementowałaś i to pewnie w dwóch formach (dla pewności).
Dalej go suplementuj, ale myślę, że nie musisz go oznaczać.
 
reklama
Tsh na pewno + ft3 i ft4, myślałam jeszcze o kw. Foliowym i homocysteinie.

A jeśli chodzi o heparynę, to też warto zbadać jakieś czynniki krzepnięcia? Jestem zielona w tych tematach, a jak ostatnio babka na badaniu krwi nie wiedziała po co się bierze acard to wątpię, że mi coś podpowie ;p
Aaa, jeśli chodzi o krzepnięcie, to od razu zbadaj INR i APTT.

Tę morfologię to może weź 25 parametrów 🤔?
 
Aaa, jeśli chodzi o krzepnięcie, to od razu zbadaj INR i APTT.

Tę morfologię to może weź 25 parametrów 🤔?
Dzięki :)
Właśnie dał mi dzisiaj dziad tylko na 8 parametrów. I tak mówił, że nie powinien mi dawać skierowania, bo to już lekarz prowadzący jest od tego 😕 no i stwierdził, że jak się chodzi prywatnie do ginekologa to za wszystkie badania krwi powinnam płacić sama 🤦‍♀️ no debill.. Ale co zrobić ;) coś tam pewnie jeszcze dorzucę, bo z tych 8 parametrów to się niczego nie dowiem.
 
Popieram i podbijam @Moonstone - sprawdź TSH.
No i proga.

Ale tak w zasadzie po co Ci teraz oznaczanie kwasu foliowego? Na pewno go suplementowałaś i to pewnie w dwóch formach (dla pewności).
Dalej go suplementuj, ale myślę, że nie musisz go oznaczać.
Suplementuję od dłuższego czasu tylko formę aktywną.
We wrześniu mi wyszedł wynik kwasu foliowego ponad normę.. Stąd pomysł zbadania go kolejny raz.
 
Wiem, że to pytanie powinnam juz zadać na innej grupie, ale jestem na razie tylko tu z Wami, a tu kopalnia wiedzy ;)

Jutro wybieram się na powtórkę bety. Oprócz tego mam skierowanie na podstawową morfologię (8 parametrów) + badanie moczu.
Co warto jeszcze zbadać dodatkowo na początku ciąży zanim pójdę do ginekologa?
TSH
 
reklama
Do góry