reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe kreski 🍁🍂🍁

No ja biorę na zmianę teraz Pregnę, bo ma cynk oraz MamaDHA.
Dodatkowo suplementuję EstroVitę, czyli kwasy Omega 3-6-9 z witaminami ADEK oraz magnez- znalazłam na Maderze przypadkiem świetny magnez, tani nie jest, ale te wszystkie, które są u nas w aptekach dostępne, mogą się schować.

No i co kilka dni selen uzupełniam. Ze względu na tarczycę.
Ja jestem mega fanką estrovity - piłam skin i immuno i byłam bardzo zadowolona. Na czerwiec i lipiec zamieniłam na heal me z healthlabs i w sierpniu cionsz 🙈 oleje pomogły mi wyciszyć hpv jakis czas temu. W sumie odkąd zaczęłam pić to mam piękne cytologie.
 
reklama
Podziel się info co to za magnez ;)
Ja póki co znalazłam jeden w proszku cytrynian mg i według mnie jest dobry - dawka 375mg w saszetce.
Ten magnez.
Kosztuje swoje, ale jest wart tej ceny.
 

Załączniki

  • C2C045FF-F16E-44C9-AB2C-0D99497F9D1B.jpeg
    C2C045FF-F16E-44C9-AB2C-0D99497F9D1B.jpeg
    2,3 MB · Wyświetleń: 87
Z tego co czytalam radzą poleżeć przynajmniej 5 min, i nie robić siusiu odrazu. Ale u mnie juz ze 15 cykli a tylko 2 ciąże o to nieudane, a ja zawsze kilka minut do 5 na pewno leżę i nic 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
dobrze wiedzieć w sensie nie myśle ze jakaś wielka wina może być tego ze od razu idę siusiu ale zawsze tak robię ze od razu praktycznie lecę na kibelek i się obmyć i teraz zaczęłam się tak nad tym zastanawiać czy faktycznie może mieć to jaki kolwiek wpływ.. wcześniej tez przeszło mi to przez głowę ale od razu pomyślałam ze na bank nie może mieć to nic wspólnego z ciąża i w sumie nigdy tego ani nie googlowalam ani nikogo nie pytałam
 
Teraz nasunęło mi się dziwne pytanie w głowie 😛 często jest tak ze po stosunku idę się wysiusiać i wypływa tez to czym partner strzela 😂 i teraz pytanie… wiem ze może być głupie ale kto pyta nie błądzi,czy to ma jakiś wpływ na to ze ciężej jest zajść w ciąże ? ze od razu po stosunku lecę na siusiu i wydalam z siebie to co powinno zostać ? Bo z jednej strony zawsze myślałam ze to co powinno i tak pewnie poleciało już tam gdzie znaleźć się ma a z drugiej mam wątpliwości czy dobrze ze tak od razu po stosunku lecę na toaletę .
Mi ostatnio lekarz powiedział żeby chwilę poleżeć o zrobić tak aby nie wypłynęło 😉 więc teraz leżę sobie i się relaksuje chwilę po przytulaniu 😀
 
Ja jestem mega fanką estrovity - piłam skin i immuno i byłam bardzo zadowolona. Na czerwiec i lipiec zamieniłam na heal me z healthlabs i w sierpniu cionsz 🙈 oleje pomogły mi wyciszyć hpv jakis czas temu. W sumie odkąd zaczęłam pić to mam piękne cytologie.
Właśnie teraz mam skin, bo coś mi włosy wypadają w większej ilości, a z TSH mam zrobiony jako taki porządek.

Zobaczymy, czy ich kondycja się poprawi.
 
dobrze wiedzieć w sensie nie myśle ze jakaś wielka wina może być tego ze od razu idę siusiu ale zawsze tak robię ze od razu praktycznie lecę na kibelek i się obmyć i teraz zaczęłam się tak nad tym zastanawiać czy faktycznie może mieć to jaki kolwiek wpływ.. wcześniej tez przeszło mi to przez głowę ale od razu pomyślałam ze na bank nie może mieć to nic wspólnego z ciąża i w sumie nigdy tego ani nie googlowalam ani nikogo nie pytałam

Myślę, że to nie ma dużego znaczenia.
Nie wierzę, że nikt nie zaszedł w ciąże z seksu pod prysznicem czy w wannie.
Jakby można było się "wypłukać" to nie trzeba by stosować innych antykoncepcji ;)
 
Mi ostatnio lekarz powiedział żeby chwilę poleżeć o zrobić tak aby nie wypłynęło 😉 więc teraz leżę sobie i się relaksuje chwilę po przytulaniu 😀
Dokładnie, ja leżę, bo czasami jak wstanę od razu to wszystko ze mnie wypływa 😂 wiem ze grawitacja itp, ale nie chce żeby się nic zmarnowało. W tamtym miesiącu miałam tak ze kochaliśmy się ok 10 potem ok 13 miałam wrażenie jakbym się posikała i faktycznie dużo ze mnie wypłynęło, ale czytałam ze to normalne
 
A macie jakieś doświadczenie z testami owulacyjnymi? Owulacja za 3 dni, robiłam wczoraj test i taka pokazał dosyć kreskę druga i w Premom 7, myślałam ze urosła. A dzisiaj rano o 8 nic, myślałam ze za wcześnie i zrobiłam przed chwila powtórzyłam i nic a nic jedna kreska 😞
 
reklama
No to ja Wam powiem inaczej :p miałam trzy razy robione badanie wrogości śluzu. Polega to na tym, że trzeba współżyć a potem w określonym czasie zgłosić się do lekarza (u nas to było chyba około 4-5h jeśli dobrze pamiętam) i lekarz pobiera śluz szyjkowy i sprawdza pod mikroskopem jak tam się mają plemniki.

Do lekarza musiałam dojechać, siłą rzeczy wstawałam, chodziłam, prowadziłam samochód.

Plemników w śluzie szyjkowym była cała masa.

Także trust me, co ma zostać w środku to i tak zostanie :p.

*teraz badania wrogości śluzu już się raczej nie robi, nie chce wywoływać dyskusji na temat jego sensowności ;-)
 
Do góry