reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Witam!
Zaglądam ale przez ostatnie dni męczyły mnie wymioty i nie miałam siły pisac. Dziś już zostały tylko nudności. i uczucie jakby mi słoń usiadł. Brzuszek mam lekko większy ale ja nie do końca pozbyłam sie brzuszka i to 3 ciąża.
Pierwszą ciążę byłam na zwolnieniu od 9 tyg. bo cały czas łapałam przeziębienia.
Później doszły inne problemy i tak do samego końca zwolnienie. Druga- szpital dom i tak w kółko - zagrożenie poronieniem.Ale nawet jak wracałam ze szpitala i patrzyłam że np. brodzik nie wymyty dokładnie to brałam się za pracę.
Teraz robię wszystko sama. Bo mąż pomaga wtedy gdy jest w domu.Córka w weekendy bo w tygodniu późno wraca więc lekcje i nauka na pierwszym miejscu.
Dziś dzwoniłam do Gdyni spytać z jakim wyprzedzeniem mam umówić się na badania prenatalne to mam na wizycie u swojego ginekologa o dokładną długość zarodka i z ta i formacja + ktory to tydzien ( np. 9 i 2 dni) dzwonic do nich. wstępnie wiem ze mogę miec wizytę koniec kwietnia lub początek maja.
miniaaa zdrówka dla Was.
Super ze coraz więcej jest juz po usg serduszkowym. :)
 
reklama
Od jutra zaczyna mi się 10 tydzień, do tej pory przytyłam około 2,5 kg, mój brzuszek zaokrąglił się troszeczkę, ale nie wiem czy to zaokrąglenie "ciążowe", czy po prostu sam tłuszcz :) Staram się pilnować i jeść same wartościowe rzeczy. Kompletnie nie mogę jeść niczego co jest smażone na głębokim oleju, bo później mam mdłości. Czuję się ciągle wzdęta, zwłaszcza po jedzeniu. Kiedy wstaję rano mam wrażenie, że na moje piersi działa podwojona siła grawitacji. Koleżanki twierdzą, że promieniuję w ciąży, ale mnie się wydaje, że wyglądam jak zombie. Nie śpię dobrze już od dwóch miesięcy.
 
Witam!
Zaglądam ale przez ostatnie dni męczyły mnie wymioty i nie miałam siły pisac. Dziś już zostały tylko nudności. i uczucie jakby mi słoń usiadł. Brzuszek mam lekko większy ale ja nie do końca pozbyłam sie brzuszka i to 3 ciąża.
Pierwszą ciążę byłam na zwolnieniu od 9 tyg. bo cały czas łapałam przeziębienia.
Później doszły inne problemy i tak do samego końca zwolnienie. Druga- szpital dom i tak w kółko - zagrożenie poronieniem.Ale nawet jak wracałam ze szpitala i patrzyłam że np. brodzik nie wymyty dokładnie to brałam się za pracę.
Teraz robię wszystko sama. Bo mąż pomaga wtedy gdy jest w domu.Córka w weekendy bo w tygodniu późno wraca więc lekcje i nauka na pierwszym miejscu.
Dziś dzwoniłam do Gdyni spytać z jakim wyprzedzeniem mam umówić się na badania prenatalne to mam na wizycie u swojego ginekologa o dokładną długość zarodka i z ta i formacja + ktory to tydzien ( np. 9 i 2 dni) dzwonic do nich. wstępnie wiem ze mogę miec wizytę koniec kwietnia lub początek maja.
miniaaa zdrówka dla Was.
Super ze coraz więcej jest juz po usg serduszkowym. :)

Przed40 to Ty tez z Gdyni jestes? Gdzie sie umawiasz na wizyte w Gdyni? ;)
 
Kinga nie jestem ze Słupska ale u nas nie robią na nfz prenatalnych i musze jechac do Gdyni Dąbrowa Dąbrówka. Na Sojowa 22.
Tak samo nie ma u nas audiologa dziecięcego i z synem muszę jeździć do Gdańska. Dobrze ze nasza p. stomatolog przyjeżdża dwa razy w tygodniu to jeden wyjazd mniej.
 
Ewel też mam te bóle niestety, z tego co czytałam są prawidłowe o ile występuje "średnie ich nasilenie", oraz nie trwają zbyt długo. Rzeczywiście ma to związek z powiększaniem się macicy. Mogą one towarzyszyć kobiecie nawet do końca ciąży.
 
To witam Słupsk bom z Koszalina. Ja jade do Szczecina na NFZ. Już teraz myślę o prZepisach na sałatki z kasz bo zdrowe i lekko strawne. Moja siostra i mama tyły po 9 kilo a ja 20. Taka genetyka. Jak macie fajne przepisy to poproszę. W pierwszej ciazy to mój głód był wielka tuba ssąca. Teraz czuję chyba mdłości zamiast głodu i jakoś udaje mi się to opanować Bo też wiele nie mogę w siebie wdusić. Pewnie dlatego nie tyje. nie moge też przytyć ze względu na kręgosłup. W pierwszej ciazy zarlam od początku i rozepchalam sobie żołądek Ale nie mogłam tego opanować.
 
Witam Koszalin :-)
Ja w pierwszej przytylam 11 kg a w drugiej 7 ale ja z natury zawsze duza wiec pod koniec wyglądalam jakbym po 20 przytyła. Z Synkiem jadlam jak opętana. Teraz jem malo ale często. Czekam właśnie na śledzia w śmietanie....:-)
Ogólnie jem dużo warzyw twarogu i moja mania w ciązy cebula i musztarda.Choć tą ostatnią staram się ograniczać. Do słodyczy mnie póki co specjalnie nie ciągnie raczej do wyraźnych i ostrzejszych smaków. a jutro robię placki kukurydziane bo mi się sosu czosnkowego zachcialo :-)
 
reklama
Ja takich boli jak na @ to nie mam juz tylko ciagniecie w pachwinach ale szybko sie mecze I nie moge dlugo stac bo mi sie w glowie kreci ha co do zachcianek jedzeniowych to np w ciazy z chloapkami jadlam w kolko pierogi z miesem z corka mialam parcie na truskawki zjadalam kg I umieralam z przejedzenia ze starszym synem nic nie jadlam bo pol ciazy przehawtowalam a drugie pol przelezalam plackiem przytylam pare kg a wazyl 2,3 kg I byl wczesniakiem teraz mam ochote na stek ser plesniowy I alcohol I na pikantne dania :szok:I na ochocie sie konczy bo jesc nie mozna tego ani pic :-D
 
Do góry