reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Hej dziewczynki,
A jednak mam chwilę, bo Fifi ma jakiś cudem drugą drzemkę. Może nie będzie tak źle jak myślałam?

Maggipka, studiuję filologię hiszpańską.

Swoją drogą ja też wracam do pracy od września, będę dawać korepetycje z języka (jak przed ciążą) z tym, że tym razem podpisuję umowę z taką firmą i będę na legalu. Trochę mi z tym lepiej, bo jednak większe możliwości jak się ma działalność, ale z drugiej strony podatek dużo zjada z dochodów. Ale coś za coś. Trochę się nawet cieszę, że będę zarabiać, w końcu dawno już nie miałam swojej kasy no i nudno mi tak samej w domu, żadnej koleżanki-mamy nie mam...
 
reklama
agutek gdzie i kiedy jedziesz w te Biesy, my sie wybieramy 3.08 na 4 dni do Wetliny, może się "zazębimy" jakoś? ;-)

W tym czasie nas już w Bieszczadach nie będzie, wracamy 28.07. Szkoda, jak zaczęłam czytać posta to się ucieszyłam, że będzie okazja się spotkać.

angie80 - Ty nigdy kochana nie biadolisz, jesteś bardzo dzielna, do wszystkiego pochodzisz zadaniowo. Trzyma za Was mocno kciuki.

Co do pracy, to fajnie, że będziesz miała małą odskocznie, zobaczysz, że zyskasz, wbrew pozorom, dodatkową siłę. Z tego co opowiadasz masz fajną firmę.
A z opieką męża, potem ze złobkiem, wszystko się ułoży.

Czy my jesteśmy ostatnie na tym forum bez zębów??

My też jeszcze zęba nie mamy, nadal czekamy :)

mój Artur tez ostatnio słabo je w ciągu dnia z cyca, robi to samo co Amelka- wiercenie, wierzganie a nawet krzyki. Wszystko wokół ciekawe i trodno się skoncentrować. A wczoraj takie miałam przerwy w karmieniu, że mleko mi samo ciekło z cycków (co mi się może kilka razy zdarzyło w czasie nawału). Co do czasu pracy, to mozna tak powiedzieć, że na pół etatu, pracuję w dziale diagnostyki, służba zdrowia.

Mój Mateusz też już z cyca zszedł, pije tylko rano, popołudniu, wieczorem i w nocy. Przy czym po południu sobie czasem odpuszcza. Co gorsza pije tylko z prawej piersi, na lewą wcale nie chce patrzeć. Nie wiem co to będzie, bo póki co piersi robią się niesymetryczne.
A odpuścił sobie pierś kiedy przez czerwiec w każdy weekend bawiłam się w wykładowcę i całe weekendy spędzałam na uczelni. Ech.

agutek na dzieci to nawet nie jest zlosc sama w sobie a po prostu zmeczenie ;) Czasem chcialabym zeby nie chcialy odemnie czegos non stop. zebym mogla na chwile usiasc w ciszy i spokoju ;)

Wiem co czujesz. Ja pomału przestaję wierzyć, że taka chwila kiedyś nadejdzie :)

my dziś idziemy na szczepienie 2 dawka pneumo ciekawa jestem ile Liwia przybrała coś mi się wydaje że nie dużo przez te jej mało co jedzenie od poniedziałku nawet mleka mniej wypija potrafiła wypić 4x210ml a teraz pije 3x120ml i raz 210ml na noc nie podoba mi się to:-:)zawstydzona/y:

lecę kawkę pić, Liwia ma drzmekę:tak:

My drugą dawkę pneumo mamy w sierpniu, tak dziwnie jakoś ustaliła to piedatra.
Ja też mam problem, od końca kwietnia Mateuszs przybrał tylko 400 g, mało, po urlopie, skonsultuję to z pediatrą. Na zabiedzonego nie wygląda, ale waga nie kłamie.

Gola - dużo zdrówka dla Polci.

Jutro idę kupić sukienkę na wesele mojej siostry. Mam nadzieję, że coś znajdę. Będę świadkiem

Miłej nocki. Dobranoc
 
Ale tutaj dzisiaj cisza.

A Kinga dzis miala swoj pierwszy egzamin w zyciu. Mielismy spotkanie z rehabilitantka i jeszcze jedna kobitka. Na srodku stoliczek, dwa krzeselka na przeciwko siebie, na jednym ja z Kinga na kolanach, na drugim ta kobitka, rehabilitantka czytala zadania a te druga podawala Kindze rozne zabawki i sprawdzaly jej reakcje i zdolnosci manualne, np. lusterko, male klocki, obrecze ze sznureczkiem, piszczaca kaczuszke itp. Ciekawie to wygladalo, potem jeszcze kilka zadan na macie. w sumie trwalo to 30 min, powiedzieli nam ze Kinga sobie bardzo dobrze radzi ale oficjalna cenzurke dostaniemy poczta :-). Oni robia takie podsumowanie co roku i wtedy mozna porownac postepy dziecka.
Uslyszalam ze Kinga jest coraz blizej siedzenia ale ja jakos tego nie widze.

Co do mojej pracy to jeszcze nie wiem kiedy dokladnie pojde bo czekam az klient dostarczy materialy ale zaproponowali mi naprawde dobra stawke za dwa dni pracy.

ponko bedziesz uczyc hiszpanskiego? Ja chcialam sie wybrac na hiszpanski ale chyba teraz to nie wyjdzie, zobaczymy.

maggipka, agutek, my tez jeszcze bezzebne, juz nawet przestalam myslec o tych zabkach.

agutek udanego polowania na sukienke, wybralabym sie na wesele, niestety przez chorobe Kingi ominelo nas wesele przyjaciela mojego meza, nie bylismy w stanie poleciec do Polski. Ja czasami tez biadole;-) ale to fakt, podchodze do tego wszystkiego zadaniowo, zawsze taka bylam i to mi pomaga bo inaczej bym zwariowala.
 
Ostatnia edycja:
Agutek a kiedy mieliście 1 dawkę, my na pierwszej dawce na pneumo byliśmy 6.06., zalecany odstęp między 1 a 2 dawką to 1miesiąc, Liwia przez miesiąc przybrała na wadze tylko 200g pediatra powiedziała że ok. i że też nie wygląda na nie dożywioną, morfologię mamy ok, robiłyśmy profilaktycznie :tak:
Udanych łowów życzę jutro:tak::-)
Ponko super że zaczniesz sobie zarabiać :tak:ja ostatnią wypłatę dostanę w lipcu i straszni mi jakoś tak dziwnie że na moje konto nie będzie żadnych wpływów

ja dziś umyłam 2 okna, byłam na zakupach w Tesco, Liwia spokojna dziś , śpi już od 19.30 oby spokojnie sobie przespała nockę po szczepieniu :tak:

Dobrej nocki
idę do wyrka
 
Dziękujemy bardzo za życzenia na 9 miesięcy :)

Wszystkiego Najlepszego dla 9-miesięczniaków: Lenki i Filipka oraz 8-miesięczniaków: Kubusia, Alanka, Liwci oraz Oleńki !!!
 
angie - przyjdzie i do was, inaczej być nie może :-)

ponko - hiszpański...super!! Kiedyś się uczyłam, a teraz na wakacje postanowiłam sobie odświeżyć i zapisałam się na kurs :-)

mirelka - u mnie dokładnie tak samo, w lipcu ostatnia własna kaska, potem tylko 1 wypłata :-)
 
maggipka gratki dla Amelki i mam nadzieję, że i u nas ten ząbek się pojawi niebawem:-)

Tak patrzę na te suwaczki i te Wasze dzieciątka już takie dorosłe są, a nam nadal ciągnie się 7 miesiąc...ale zawsze mówią "aby do 18stki- potem leci z górki":rofl2::-D
 
reklama
agutek wczoraj mąż zabrał Macka do babci na kilka godzin a Kuba w tym czasie spał. Właśnie tego mi bylo trzeba ;) Posiedzenia i nicnierobienia przez jakis czas w ciszy i spokoju ;) Niestety rzadko sa te momenty, ale tak na codzien po prostu niemal non stop zajmuje sie maluchami, bo jak zabieram sie za jakies inne zajecie to od razu mnie biora wyrzuty sumienia że nie poświecam im czasu :sorry:


U nas emocje troszke opadły.... Rodzina spokojniejsza jest. Tesciowa od dzis bedzie w szpitalu, moze jej jakoś pomoga. nie wiadomo.

Wczoraj tak rozmawialismy ze szwagierkami ze strasznie duzo oosb teraz choruje na nowotwory. Straszne to jest :/ Jak czesto trzeba sie badac zeby miec pewnosc ze nic nam sie nie tworzy takiego.
Przynajmniej my przez okres ciazy bylysmy wybadywane pod wzgledem ginekologicznym ze tam raczej nikomu nic nie grozi poki co ;) Ale niebawem pewnie badanie krwi w kierunku markerow nowotworowych zacznie sie wykonywac tak standardowo jak morfologie :cool:








Mialam Was jeszcze pytac czy sie spotkalyscie z czym s takim....
Kuba mi chorowal przez 2 dni i to takie dziwne bylo.... Pierwszy dzien temperatura 37st C i mialam wrazenie ze to od wychodzacych zabkow. Drugi dzien temp 37sc C oraz wyskoczyly mu czerwone plamki na nozkach i raczkach (raczej nie uczulenie kontaktowe) i te plamki w ciagu dnia sie pojawialy a po podaniu paracetamolu znikaly :eek: Zglupialam calkiem :-p Mialam isc dzis do lekarza z tym ale plamki znikly, temperatury tez nie ma, tylko dziecko marudne :sorry:

Czy to moze byc reakcja na zabkowanie?
A moze to byla taka nietypowa wersja trzydniowki z niska goraczka i wysypka na drugi dzien? :confused2:
 
Do góry