reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

winki80- mamy półokrągłą, ja wystraczy, że zawsze spukałam zimną wodą i co dwa dni myłam szamponem z gąbką, ale teraz nie dawałam radę, bo za wysoka kabina, no i się zapuściła, a taka zawsze lśniąca była... chyba ten cilit bang tylko pomoże i mąż będzie musiał się z tym rozprawić, bo mnie aż płacz ogarnia na jej widok, już go opieprzałam, że prysznic taki drogi, a on po sobie nie płukał z brudu i się zapuścił cały wyglądem jak by nie wiadomo ile lat miał. I kupuj tu drogą kabine jak to nie dba. Ostatnio po tych narzekaniach czyścił, ale już nie puszcza.


witaj evni :) miło cię poznać...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Witaj Evni:-) Termin sie zbliza a nas ciągle przybywa:-)

kasiente to powodzenia zyczę na wizycie! Czekam na wieści!
 
Dziewczyny czym można wyczyśćić szklaną szybę od kabiny prysznicowej?
Zrobiły mi się takie plamy chyba od kamienia prosiłam meża żeby lał szyby zimną wodą po prysznicu na koniec, ale zapomninał jak nie byłam w ciąży myłam ją co dwa dni i lśniła, ale jest duża, a nie chcę kombinować z jej myciem no i mąż ją zapuścił mi aż nie mogę na nią patrzeć.

A ja wczoraj beczłam jak głupek, bo pierwszy raz mój mąż jechał tak szybko w trase, wyjechał wczoraj o 20, noc spędziłam sama, nigdy tak nie było, poza gdy byłam w szpitalu, ale to wtedy on płakał za mną :p jesteśmy jakoś tacy nie rozłączni martwię się o niego tyle wypadków jest, pojechał do warszawy meble rozwozić i dopiero dziś dojechał, a musiał jeszcze drzemke uciąć, bo jeszcze długa jazda przed nim i rozwózki, zawsze byłam czuła a teraz masakra płakać tak,a inne to by się cieszyły, że same zostają ja wcale, ale wiem, że musi jak to powiedział dla nas, mamy trochę długów, a on się tym martwi, bo chcę spłacić do listopada i biedny 24godziny w trasie szkoda mi go...
Anek82- ja nie biore żadnych witamin i moja ciotka też,ani koleżanka a są w ciąży, lekarz jeśli ma się dobre wyniki to mówi, że nie ma takiej potrzeby ;) witaminy są w jedzeniu.
2mycha1- to miałaś przygodę, ludzie powinni pomyśleć nie które kobiety mają ciąże zagrażoną i co na stojąco ma je cząsać po autobusie, wogóle powinni ustąpić tak naprawdę my możemy poprosić o miejsce i kierowca autobusu powinien o to zadbać, ale co się człowiek będzie prosić, mi wszyscy mówią, że wyglądam jak bym za miesiąc miała rodzić, a i tak nikt mi nigdzie nie ustępuje tylko właśnie się odwraca i udaję, że nic nie widzi, jeden pan na poczcie mnie przepuścił, a te kwoki stały młode i w średnim wieku i nic, a miałam tylko do wysłania list także 2 min a one opłacały rachunki korona może bym im z głowy spadła jakby ustąpiły, podziękowałam panu dwa razy, a byłam taka zmachana i spocona, bo była gorączka i jechałam od lekarza autem, wyglądałam ledwo co, ale co tam.
agalodz- nie długo twój maluch też będzie śmigał :p każda ciąża jest inna dzidziuś też zależy to od jego aktywnośći, a ty masz coś chyba z łożyskiem o ile pamiętam także przy tym długo możesz czuć słabo ruchy i mało nie martw się ważne,że dzidziuś zdrowy.
ponko- zależy od dni może dzidzi jest dobrze w tym miejscu i mniej się rusza lub lettko.
Ja akurat nie mam problemów z ruchami małego, bardzo mnie kopie i często i dość mocno, bo zawsze widać po brzuchu każdy kopniak, ale u koleżanki były takie ruchy ok 28 tyg po brzuchu, a u mnie już tak samo ciotka mówiła, że pierwszy syn był grzeczny, a teraz jest w ciąży i ten bardzo daje o sobie znać to zależy.
winki- to dobrej drogi i spokojnej do Polski :)
smerfetka- gratuluje córki :)
niuniunia, martus.ja- powodzonka w poniedziałek na wizycie :)

andrzelika jeśli chodzi o kabine to z ekologicznych możliwości z domowych środków na gąbeczke wez zwykły ocet spiryt. i przetrzyj kabine ze 2 razy zostaw na godzinkę i spłucz lub zamiast octu zwykły kwasek cytrynowy trochę sody oczyszczonej w miseczce z wodą rozrób i wymyj ze 2 razy spłucz i wytrzyj do sucha
w lidlu mają serie preparatow W5 do kabiny w spray któe nabłyszczają natychmiast lub typowe do kamienia do łazienki są niedrogie ale działają
mycha to co miało miejsce w busie to jakaś przesada ludzie nie mają sumienia czy co?? ja zawsze w sytacji w której ktoś jest dla mnie niedobry w ciąży lub mi odmówi myśle że szczury coś mu zjedzą - to taki stary przesąd :)))) wiec ale te gryzonie będą miały roboty, cały bus ludzi. To jest niemożliwe że ludzie tak traktują nas brzuchatki wspólczuję- choć w sobotę gość na poczcie ustąpił mi miejsca w kolejce :)))
anek ja biorę witaminki ale to kwestia organizmu jem mało naturalnych witamin z warzyw bo nie lubie pilnuje tych witamin a jak zdrowo jesz to nie ma powodu do niepokoju a jeśli tak bardzo się denerwujesz tym to kup zestaw sobie i bierz do listopada wiem że warto by były z DHA to są kwasy omega dla ciężarnych ale jeśli lekarz nie kazał to ja bym go słuchała teraz są czasy że mamy są przewrażliwione bo srodowisko taką presję wywiera na nas witaminki sterilizacja banki komórek superaśne wózki usg co miesiąc kiedyś była marchewa z pola wrzątek do mycia butelek badanie raz albo dwa na ciąże itp :))) ale wszystkie poddajemy się tej mani bo takie czasy ja też płyne w tej rzece nowinek hi hi
agalodz jest napewno oki tylko kazdy dzidzius jest inny to zalezy od budowy kobiety ile mamy sadełka i takie tam napewno jak będziesz u lekarza to Cie uspokoi to samo tyczy się ponko Ciebie a jeśłi to spędza Ci sen z powiek idz do lekarza bo od tego oni są by nas uspokoić wrazie w
martus niunia powodzenia w pon.u gina spiszemy się bo ja też idę pierwszy raz bez męża ale biorę mamę na usg
by mogła popatrzeć na wnusie a co :))
jeśłi zapomniałao o której przepraszam nadrabiam straty z weekendu
EVNI WITAMY SERDECZNIE ":))))
 
Ostatnia edycja:
Witam mamusie
Ja już po pobraniu na krzywą cukrową o 9.20 następne pobranie ta glukoza to pikuś wypiłam i po kłopocie nie była zła aż pani laborantka się zdziwiła że tak szybko wypiłam, pozwoliła jechać do domu tylko mam nic nie robić to nic nie robię;-):-D
u nas dziś pochmurno słoneczko nie świeci;-)
mycha też jestem oburzona jak większość dziewczyn zachowaniem tych ludzi w sumie brakiem zachowania na ciężarną jak tak można po prosu brak słów.:wściekła/y:
 
onanana zapewne nie zdenerwowałabym sie az tak uwagą męża, gdyby i on wiecęcej uwagi poświęcał na wychowanie dziecka. Najbardziej wkurzyło mnie wlasnie to, ze głupoty wygadywał nie majac pojęcia o temacie. A raczej opierał sie tylko na własnych podejrzeniach i to też błędnych. Z tym ze on jak sie już uprze przy temacie, to mu się wydaje że tak jest i jak bym chciala nawet jakos siebie wytłumaczyć (choć nie uwarzam tego za konieczne) to on i tak będzie stawiał przy swoim. Na szczescie takie sytuacje są u nas bardzo rzadko ;-) A jak przedstawie mu swoje argumenty to wychodzi na to ze nie mial racji i dobrze o tym wie, choć nie zawsze sie przyzna :sorry2:


ponko z tesciami jest gorzej niz z wlasnym mezem, bo mezowi moge uwage zwrocic, a tesciom (tak jak piszesz) nie bardzo sie da... Strasznie nie lubie gdy ktos ma jakies bezpodstawne pretensje i swoje opinie wyraza tylko snując wyobrazenia, a nie trzymajac sie realnych faktow. Moja mama zachowuje sie identycznie, a tym bardziej uwaga męza mnie zdenerwowala, bo teraz na dwa fronty uslyszlam podobne rzeczy -i od niego i od mamy. Mama byla w niedziele w domu i tez dala mi niezle popalić swoimi uwagami. Tak strasznie sie ciesze gdy jestem sama w domu z Mackiem, bo wtedy nikt sie nam nie wtraca w to co robimy ;)
A jak jestesmy w domu wszyscy (ja, maz, Maciek, mama) to idzie zwariowac - slowo daje!



margana mnie tez czasem łapie stresik z takiego powodu, że do listopada coraz bliżej. Tydzien za tygodniem mija tak szybko. Co prawda rzeczy dla maluszka mamy, ale mieszkanie calkiem nie jest gotowe. No a maz tez nie bedzie mial urlopu wiec wszystkie zmiany musimy zalatwiac w weekendy. No a czekamy i czekamy az sie mamam wyprowadzi bo bez tego ani rusz....
Mąż tez oczywiscie ma zdanie ze jest duzoooo czasuuu jeszcze wiec nawet z nim nie gadam o temacie, chyba ze to konieczne. Ale na pewno nie pozwole mu zostawic przygotowan na ostatnia chwile :p


evni witamy :)
 
Ostatnia edycja:
Hej ciężaróweczki:-)
Witam Evni - też mam termin na 13 listopad, muszę poprawić suwaczek bo mam cały czas termin z 2go USG na 14 .11, a każde następne USG pokazuje na 13 .11 :-)

Na 14:00 idę na połówkowe do mojego gina - trzymcie kciukasy kobitki:-D
A propos wózków nasz już zamówiony od soboty (właściwie z głupa), wspominałam o Mutsy i byłam z moją mamą oglądać wózki w sb - w domu pogadała z tatą i stwierdzili, że nie będą czekać na humory teściów i sami nam kupią. To model Mutsy 4rider gondola+spacerówka+fotelik. Stelaż wzięliśmy Single Spoke Next (wersja ze skórzaną rączką, koła 4 pompowane, przednie skrętne z możliwością blokady), kolor Team New Red, spacerówka też w takim kolorze, + duperelki: śpiworek, przykrycie na nóżki, parasolka. Fajny wózeczek, chciałam kolor jasny beżowy, ale mój D. chciał chociaż kolor wybrać i w sumie dobrze, że nie wzięliśmy takiego jasnego, bo wiadomo jak zimą. Na plus jest też to, że siedzisko spacerowo można montować przodem i tyłem do jazdy, a fotelik dziecięcy można całkowicie na płasko rozłożyć i ma wkładkę dla niemowlaczka:)
Na stronce Mutsy jest ten model, można pokukać :-) Nio to jedno ważniejsze z głowy :-) Jestem mamie i tacie bardzo wdzięczna, to suuuper prezent! A samej nie stać by mnie było na taki wózek :-D
 
Mirelka jak ci dobrze!
unhappy.gif
Moje żyły tak się dziś schowały, że babeczka 5 razy mnie męczyła i nie mogła sie wbić, aż się poddała. Tego najbardziej sie bałam, bo zawsze tak mam, ehhhhh. Mam iść w środę gdy będzie inna pielęgniarka. Dziś dostałam jakiejś chrypy pewnie po tej klimie (słabo włączonej żeby nie dostać chrypki
realmad2.gif
) w aucie, w upały.
Malutka dziś tak kopie, że aż mi gazeta na brzuchu podskakiwała
laugh.gif
.
Kochane spokojnego poniedziałku! Pozdrawiam Was wszystkie, jak dobrze, że siebie mamy, bo tyle nieżyczliwości dla kobiet w ciąży wokoło. Pamietam jak byłam mała, w czasach stanu wojennego nic w sklepach nie było ale kobiety w ciąży to każdy bez kolejki puścił a dziś? Teraz kobiety sa gorsze pod tym względem niż panowie, niektórzy z nich się naprawdę starają, masakra, dobrze, że mam siły wystać w tych kolejkach, na które czasem trafię... ale wiecie co Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy...dla teściowych też :-)
 
reklama
Hej dziewczyny, weekend się skończył, pogoda też się skończyła, słońce ustąpiło miejsca przepaskudnym chmurzyskom i chyba zaraz lunie...
Wczoraj wieczorem robiliśmy sobie z A. bułki z biedronki w mikrofali i się... podpaliły! A robiliśmy wszystko zgodnie z instrukcją obsługi. Siedzimy sobie, gadamy, ja czuję, że coś się pali, podnoszę głowę do góry a nad nami już kłęby siwego dymu. Całą noc wietrzenia, do teraz śmierdzi, chociaż przyznam, że jest już o niebo lepiej. Niestety jak już pisałam, pogoda nie za ciekawa i boję się, że nawet nie będę miała dokąd uciec z tego smrodku :<

Co do zakupów, ja mam dwa argumenty: lipcowe wyprzedaże i fakt, że jak zostawimy wszystko na ostatnią chwilę to wydamy na raz niewyobrażalną kasę. Czyli ogólnie kwestie finansowe przemówiły do mojego chłopa i już mu powoli mówię ile co kosztuje a on grzecznie słucha, w głowie mu zakiełkowało a po wypłacie już część droższych rzeczy będziemy przez internet sprowadzać.
 
Do góry