reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Madzia dokladnie no a wiadomo Ja to bede miec za darmo wiec jesli bede miec bole takie ktorych nie wytrzymam to na pewno skorzystam,Ja chce milo wspominac ten dzien a nie jak jakas meczarnie do czego potem nie bede chciala wracac :tak: A co do klucia przy zzo to mysle ze jedno uklucie na pewno nie bedzie mnie az tak bolec jak bole porodowe przez iles tam godzin,wiec mysle pozytywnie o tym znieczuleniu:tak:
A na porod w domu to na 100% bym sie nie zdecydowala,wszystko wszystkim ale wole miec ta opieke medyczna na miejscu wrazie czego:tak:
 
reklama
Ja też się bałabym porodu w domu. Zwłaszcza pierwszego. Może przy czwartym dziecku jak się zna całą fizjologię i etapy porodu z własnego doświadczenia to jest inaczej.
I też jestem jak najbardziej na tak jeśli chodzi o znieczulenia, które są z resztą za darmo, chociaż jeśli ze znieczuleniem trzeba będzie leżeć, to wolę bez :p
W ogóle zaczęłam szukać informacji o porodach w Gdańsku i się przeraziłam trochę. Chyba na fora wchodzą sami wnerwieni ludzie, bo żadnej pozytywnej informacji o jakimkolwiek szpitalu nie znalazłam ;O
 
Dziewczyny a propo tego żelu Dianatal, to z tego co zdązyłam się dowiedzieć, to nie posiada on właściwości znieczulających, tylko zmniejszających tarcie i ułatwiających wypieranie dziecka. Zakład. Ukłucie nie jest bolesne, tym bardziej, że w tym czasie już są dość mocne skurcze i adrenalinka też się pojawia, także działa p/bólowo :)

Dostałam od mojej przyjaciółki taki otulaczek dla noworodka, nie wiem czy słyszałyście, nie jest to dość popularne, a myślę, że fajna sprawa bo rożkiem dzieciaczka nie da się tak dobrze opatulić, zawsze jest luźny.
Poniżej link:
Otulaczek - otulanie niemowląt | Motherhood.pl
 
Propo zzo oczywiscie nie chodzilo mi o to ze wkluwanie w kregoslup boli tylko o to ze jest to ingerencja w kregoslup czyli jeden z wazniejszych narzadow i choc wiem ze anestezjolodzy sie na tym znaja to zawsze pozostaje we mnie jakas obawa. Tak jak pisalam przy pierwszym porodzie bylam zdecydowana na zzo, nie otrzymalam go -to inna sprawa. Tym razem jednak wybralabym inne metody znieczulajace ktore bardziej mi sie podobaja na chwile obecna :-)

ponko juz samo to ze chcesz sie ruszac podczas porodu pomaga zniesc bole porodowe :tak: Ruch zmniejsza bol porodowy, tak samo jak masaz, czy cieply prysznic. Wiadomo ze nie na kazda dziala to samo, jak napisala Madzia ze jej kapiel nie pomaga a mie np pomagala bardzo. Pomagaly mi tez ćwiczenia przy drabinkach, za to skakanie na piłce potegowalo moje bole. Warto jednak sprobowac wszystkiego :tak: Najgorzej jest lezec i sie meczyc, bo wtedy i czas wolniej plynie i mysli nie mozna oderwac od tego co sie dzieje wkolo.
Nooo a jesli chodzi o opinie na temat szpitali to wiesz zawsze najwiecej do powiedzenia naja osoby niezadowolone ;-) ja tez piszac opinie o szpitalu w ktorym rodzilam skupilam sie glownie na wadach a nie zaletach. Lepiej popytaj osob ktore znasz i juz gdzies rodzily w okolicy. tak najlepiej poznaje sie opinie.
 
Witam się ja też jestem za znieczulaniem teraz tyle się mówi o rodzeniu po ludzku że jak jest możliwość to czemu nie skorzystać ja mam zamiar rodzic w prywatniej klinice kosz takiego porodu z nieczuleniem to ok 500zł jak.

ja z witamin to zażywam Prenatal Classic mają w składzie wszystko co trzeba i do tego jeszcze biorę sobie Linoccomplex NNKT(kwasy tłuszczowe)
rożek fajna sprawa też zamierzam zakupić.
 
Nimfii, niestety nie mam żadnych koleżanek rodzących gdzieś w okolicy (jedna w gdyni ale to za daleko) więc jestem zdana na opinie z forum i oglądanie sal porodowych.

Mirelka fajnie masz, że poród możesz mieć za 500zł prywatnie :p U mnie 6tys i jest tylko jeden prywatny szpital. Masakra :p
 
Ponko trochę źle napisałam to jest prywatna klinika ale mają też umowę podpisaną z NFZ oni dopłacają resztę,6 tyś ciekawe kto tam rodzi....:szok:
 
Powiem Wam, że ja jeszcze nie myślę o porodzie:eek: Jestem tak jeszcze "nieprzygotowana" na nic, że szok. Dopiero co leniwie przeglądam allegro - szukając łóżeczka, zastanawiam się, jak wyremontować pokój dla naszej trójki... ale NIC jeszcze nie mam. Qrcze... może wezmę się do roboty w końcu. Co do znieczulenia, to tu jest link z tej stronki rodzić po ludzku i szczerze mówiąc - po przeczytaniu wszystkiego, ja wolę chyba nie ryzykować np. zastosowania kleszczy...grrrr

Znieczulanie porodu | Ból porodowy

Od sierpnia planujemy iśc na szkołę rodzenia, może tam dowiemy sie czegoś więcej.
 
Ponko trochę źle napisałam to jest prywatna klinika ale mają też umowę podpisaną z NFZ oni dopłacają resztę,6 tyś ciekawe kto tam rodzi....:szok:


Szpital w ktorym zamierzam rodzic tez jest prywatnym szpitalem, ale w ramach umowy z NFZ mozna rodzic tam za darmo, tak samo znieczulenie, porod w wodzie i inne udogodnienia tego typu sa za free. Z tego co wiem to jedyny taki szpital w Krakowie, a na pewno jeden z niewielu w Polsce. A to bardzo smutne bo wg mnie w kazdym miescie porody powinny byc calkiem za free i w przyjemnych warunkach. :tak:

anek spokojnie jeszcze i ciebie dopadnie goraczka przygotowan wyprawki itp ;)
 
reklama
nimfii jak się nazywa ten szpital?? Bo ja nie wiem gdzie będę rodzić (mój gin w żadnym szpitalu nie pracuje), a do K-wa mam z 40 km;-)

PS kobitki moje brzucholowe, ja dziś rzygałam jak kot. Po wszystkim położyłam się na sofie i kurde czuję normalne ruchy - jakby moje dziecko koziołki fikało, albo mnie kopało, aż na brzuchu zobaczyłam tuż pod pępkiem i tuż nad pępkiem i wołam "mamooooo, chodź bo dziecko mi się rusza" he he i uwierzycie, że nawet moja mama zauważyła że skóra ciut pod pępkiem taką wypukłość przez ułamek sekundy z 3 razy pokazała! To już na pewno mój dzidź - akrobata!! A tak już się martwiłam! :-D Później telefon do mężona i do mojej przyjaciółki i znowu widziałam ruch na brzuchu z boku pępka tym razem :-) nio i czułam. Uspokoiłam się:) Aż mi się humor poprawił:)
 
Do góry