reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Dziewczyny, co do dowodu to musicie mieć nowe zdjęcie - nie przyjmą Wam takiego samego zdjęcia jak mieliscie na starym dowodzie tak dla zasady - bo ewidentnie nie jest to zdjęcie aktualne (chyba, że pogadacie z urzędniczką, ale nie sądzę ...).

Co do prawka to moja koleżanka rok po ślubie jeździ na starym ... ale w sumie nie miała kontroli nigdy :-)

Ja też będę musiała dowód wymienić bo się przemelduję do Warszawy, ale czekam z tym do nowego roku bo mam nadzieję, że będą już wtedy te nowe dowody (tak przy okazji - za dowód się już nie płaci?).

PS nie wiem jak u Was ale na moim prawku nigdzie nie uświadczy się numeru dowodu osobistego ... to zresztą byłaby głopota gdyby tylko z powodu wymiany dowodu wymieniać prawko (co innego zmiana nazwiska czy adresu ...)
 
Ostatnia edycja:
reklama
a z jakiej stronki masz te inf? bo za wymianę dowodu na pewno się nie płaci, mojej bratowej ostatnio ukradli portfel z wszystkimi dok. i nic nie płaciła.
no i doliczyć zdjęcia - pewnie z 20 zł.

Ja muszę się najpierw przed wymianą dowodu jeszcze się przemeldować. I tu kolejna biurokracja bo się okazuje że muszę się najpierw wymeldować ze starego adresu. I kurcze znów zmarnować dzień urlopu bo rodzice mieszkają 150 km od Krakowa a tam jestem zameldowana jeszcze.
 
No to ja poczytałam trochę ustaw i jestem mądrzejsza :-)

- za wymianę dowodu na pewno już się nie płaci
należy zgłosić zmianę nazwiska i wystąpić o nowy dowód w ciągu 14 dni, po 3 miesiącach od slubu dowód teraz traci ważność i teoretycznie nic się na niego nie załatwi

- jeśli zaś chodzi o prawo jazdy to zgodnie z ustawą prawo o ruch drogowym, nalezy je wymienic niezwłocznie :-) a wiadomo jak to się interpretuje ;-)
 
zawsze myslalam ze jak wyjde za maz i zmienie nazwisko to odrazu zmienie prawko, ale nie przypuszczalam ze az to tak dlugo potrwa, no i w sumie narazie na zmiane nazwiska sie nie zapowiada :-D
 
Inez79, powodzenia na polowkowym, czekamy na fotki i dobre wiesci :)

holly101, to niezly ten twoj Dingo :) zrobilas panu nowe kanapki?

zalagol, wszystkiego dobrego z okazji rocznicy :)

Jola1205, na dlugo rodzinka u Was mieszka? Troche nieciekawa sytuacja :( mam nadzieje, ze sie jakos ulozy i bedziesz mogla psychicznie wypoczac.

zuzaneczka witaj na forum :) napisz cos o sobie.

U mnie upalow nie ma, wczoraj bylo cieplo, a dzisiaj juz typowa angielska pogoda.. szarowa i kropi..
 
Wymieniałam dowód tydzień temu ze względu na zmianę nazwiska.
Za to się nie płaci tylko potrzebne jest załączenie aktu ślubu, albo pójście do USC i przystawienie pieczątki na wniosku o dowód.
Prawo jazdy jeszcze nie wymieniam, bo zwyczajnie nie chce mi się kasy na to wydawać.
Zdjęcie miałam super nieaktualne z innym kolorem włosów przeterminowane o 2 lata i nikt nic na nie nie powiedział.
Chodzi przecież o to, żeby było to ładne zdjęcie, bo chcemy mieć ten dowód jak najdłużej.
 
reklama
U mnie upalow nie ma, wczoraj bylo cieplo, a dzisiaj juz typowa angielska pogoda.. szarowa i kropi..
Elzu zaczynam zazdroscic...chociaż zeby w nocy troszeczkę popadało...szkoda mi mojej mamy rano i wieczorem lata zeby ogrod podlać...i cokolwiek uratować od suszy...
 
Do góry