reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Hej dziewczyny:)

Witam po weekendzie:) Od rana mam takiego powera, że zaraz zabieram się za gruntowne porządki:)

Widzę, że temat alkoholu powrócił. Ja zawsze lubiłam wieczorem wypić lampkę winka, drineczka albo nalewkę wiśniową mniam :) a teraz hmm do 3 miesiąca nie miałam apetytu na alkohol a od czwartego to normalnie za mną chodzi ta nalewka:D ale nie piję. Wyszłam z założenia, że łyczek nic mi nie da tylko bardziej mnie podrażni więc nie ma sensu :) Poczekam na ten moment kiedy z czystym sumieniem będę się mogła napić:)

Miłego dnia dziewczyny:)
 
reklama
Hej Kochane!

W sobotę byłam na połówkowym USG - wszystko jest w porządku. Dzidziuś waży 423g, wszystkie pomiary wyszły prawidłowo - i oczywiście to jest najważniejsze. Dla wszystkich jednak informacją dnia było to, że to
CHŁOPCZYK
:happy::happy::happy::happy::happy:

Będziemy mieli synka - a nie było to wcale oczywiste, wprawdzie pierwsze USG (13 tydz) pokazało, że to może być mały Mężczyzna, potem typ się zmienił i moja ginka stwierdziła, że to chyba dziewczynka, dopiero teraz specjalista od USG dojrzał na 100% tam to co dojrzeć miał ;-) - my zresztą też widzieliśmy :-) Niesamowite uczucie - wiedzieć... Wcześniej założyliśmy, że imię będziemy wybierać dopiero jak poznamy płeć - choć dla dziewczynki mieliśmy znacznie więcej propozycji - na dziś stanęło na imieniu
LEONARD, LEOŚ, LEONARDO, LEON
Zawsze mi się bardzo podobało to imię - mojemu R. na szczęście też. Cały czas staram się znaleźć jakąś kontrpropozycję ale żadne inne nam nie przychodzi do głowy... Może jeszcze coś wymyślimy. Mamy teraz same zabawne sytuacje - ponieważ jak pisałam wcześniej, jesteśmy oboje wielkimi fanami zespołu Depeche Mode, to wszyscy, którzy już wiedzą mówią "ooo super, to na pewno będzie mały Dave - Dawidek". Tym bardziej, że na mojego R. wszyscy mówią Dave właśnie (tak ma na imię wokalista DM - Dave Gahan). My nie zdradzamy jeszcze naszego typu ale wszyscy się mocno zdziwią. Imię Dawid mi się bardzo podoba - szczególnie, że uwielbiam hebrajskie imiona ale Dawidków jest w naszym otoczeniu po prostu za dużo. W każdym razie na drugie będzie miał Dawid - tego już Tatuś nie odpuścił ;-)

Fajnie tak móc poszaleć w sklepie z ciuszkami, w końcu dokładnie ukierunkowując swoje zakupy :-)

I jeszcze jedno takie spostrzeżenie - my od początku ciąży byliśmy przekonani, że to dziewczynka i mój R. też bardzo chciał mieć córeczkę. Teraz kiedy informujemy o płci - spotykamy się z prawie seksistowskimi komentarzami typu - "uff, no to Ci ulżyło", "no na szczęście synek - spisałeś się" i co najbardziej przykre od teściowej "no to teraz będę w pełni babcią" - ona w ogóle wcześniej wyrażała sądy typu "no ja to tylko wnusiowi pozwolę biegać po ogródku, dziewczynce nie" Dopiero jak pokazałam jej moje zdjęcia z dzieciństwa to stwierdziła, że może nawet słodkie te dziewczynki... Masakra, trochę popsuli nam radość dzielenia się tą informacją... Nie rozumiem, skąd to przekonanie że facet chce mieć przede wszystkim syna. U nas było inaczej - oczywiście, jesteśmy zachwyceni tym, że będziemy mieć synka ale nie wiem co Ci sami ludzie mówiliby nam gdyby okazało się, żę to dziewczynka... "przykro mi stary, następnym razem się uda"? ;-) No, paranoja jakaś!

W każdym razie jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi :-)

Aha, Dzidziuś się podniósł i wrócił do prawidłowego ułożenia - ulga... nie wiem czy to dzięki codziennemu pływaniu, chyba tak.

Się znowu rozpisałam...
 
Witajcie!!!

Co do alkoholu ja nie pije, ale czasem chodzi mi po glowie lampka wina, czytalam w internecie ze od czasu do czasu mozna sobie na czerwone wino pozwolic, ale mimi wszystko mam blokade.
Holly - gratuluj syneczka!!!!!! Super ze sie oboje cieszycie!!!

A musze jeszcze dodac ze mala sie tak rozbrykala ze nie daje mi zasnac :-)
 
Ostatnia edycja:
Super :-)

Dziękujemy za wszystkie gratulacje!!!

i jeszcze powiem Wam co mnie wzruszyło, mój R. od razu powiedział, że wychowamy Go na takiego Mężczyznę, który bardzo szanuje kobiety. Ja wiem, że to oczywiste, ale patrząc czasem na podejście facetów - dużo czasu spędzam w rodzinnej, zaprzyjaźnionej restauracji - najczęstszy obrazek panowie siedzą, jedzą i piją a panie spacerują przez parę godzin z Maleństwami naokoło, uspokajają je - ostatnio nawet jeden tatuś zrobił mamie awanturę, że mała głośno płacze i on nie słyszy muzyki puszczonej w restauracji... Ja bym na to nie zwróciła uwagi ale mój R. zapowiedział, że u nas nigdy tak nie będzie. Poza tym śmieje się ze swoich kolegów, którzy za wyczyn i coś mało fajnego uznają fakt, że będzie przy porodzie. Kwituje to tekstem "byłem przy poczęciu, będę przy porodzie" :-) a wyczynem wg niego jest nasza kobieca rola. Fajnie się słucha takiego podejścia.
 
Witam dziewczynki!!! :)

Aż się boję patrzec ile stron zapisałyscie przez weekend :D

U Nas week upłynął bardzo przyjemnie... Było cieplutko i imprezowo :) Przez cały weekend nasze miasto organizowało takie różne imprezy na świezym powietrzu... Grał min Łukasz Zagrobelny i Urszula, piękne ognie sztuczne były... Dawidek to miał intensywny i baaardzo głośny weekend :)

Zmykam poczytac co tam słychac...
 
holly, serdecznie gratuluję, a Twojej teściowe j to coś się pomyliło, bo "babcią" zostaje się jak dziewczynka się urodzi, teraz dziadek zostanie "dziadkiem":-)
 
reklama
Nie rozumiem, skąd to przekonanie że facet chce mieć przede wszystkim syna. U nas było inaczej - oczywiście, jesteśmy zachwyceni tym, że będziemy mieć synka ale nie wiem co Ci sami ludzie mówiliby nam gdyby okazało się, żę to dziewczynka... "przykro mi stary, następnym razem się uda"? No, paranoja jakaś!
holly.... Polacy to przecież strasznie konserwatywny narod w gruncie rzeczy i niestety... i nadal zyja w czasach średniowiecza, kiedy to każdy król musiał mieć swojego męskiego następce heheh:p a i na dodatek każdy chlop musiał mieć syna zeby mu na roli pomagał....takze męski potomek był poprostu beradziej praktyczny:p ołłłłł matko...aż sama nie wierze że to piszę, ale niestety niektórzy ludzie naprawdę mają takie stereotypy gdzieś w głowie i na ich podstawie formułują swoj światopogląd:p
 
Do góry