reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

oleńka:), widze, ze jestes z Zielonej Góry, ja pochodze z Nowej Soli i tam bede wracac jak sie dzidzia urodzi. Wlasnie w przyszlym tyg lece do Polski (o ile mi lotu nie odwolaja) i sie wybieram do Zielonej na USG 4d do lekarza Herbicha, nigdy u niego nie bylam, ale dziewczyny z Zielonej polecaly na innym watku.

Co do lotow to juz sie uspokoilam, okazalo sie ze moja mama doleciala wczoraj wieczorem (w ostatniej chwili), a my dopiero lecimy w srode, wiec moze juz ten pyl przewieje gdzie indziej.. mam nadzieje.

Rozumiem, ze cola pomaga na nudnosci, a jesli nie ma sie problemow, to mozna pic cole czy lepiej nie? Bo to jednak kofeina, cukier i inne szkodliwosci, no nie? Ja od poczatku unikalam.. ale jak ide do kina np to az mnie korci.. wiec moze nie musze tak kategorycznie jej odstawic (szczegolnie ze czesto nie pilam nawet przed ciaza), nie pije tez kawy - tylko herbatke.
 
reklama
Elzu- Herbicha to ja nie znam ale rożne opinie i dobre i złe.Ale wiesz jak to jest ile ludzi tyle opini.Ja dziś byłam u Labera też w Zielonej.Też ma dobre opinie i kilka moich koleżanek do niego chodzi.
A co do coli to ja też nie pije kawy,herbatę w małych ilościach.Ale jak mam ochotę na cole to wypije pół szklaneczki.
 
Oleńka, skoro nic złego z dzidzią się nie dzieje to się nie martw... Bakterię wyleczycie , głowka do góry. A Ty jedz dużo rosołków, warzyw, jogurtów i Twoja flora znów sie pięknie rozbuduje...:)

Mysza, już spisany przepisik, dzisiaj bede robić ale z kurczaczkiem :) mniammmmm :)
 
czesc dziewczynki!!! :)))

Ja coli piłam mało przed ciążą i teraz też tak samo mało... Jak rodzinka od czasu do czasu pije jakiś drinki albo np whiskey z colą to żeby nie być gorszą piję samą cole... Ale szklanka to jest max bo potem tak chce się pic, ze masakra ;)

Ja dziś kupiłam sobie suszone daktyle i brzoskwinie w puszce :)))) Pychotka :D
 
czy wiecie jak obliczyc termin porodu znając dzisiejszy dzien ciąży?? na wizycie we wtorek gin mi powiedziala ze to 7t6d, ale nie obliczyła na tej podstawie terminu porodu, nie moge znalesc na necie takiego kalkulatora, dzis mam 8t2d, nawet nie wiem czy nie zmieniła mi sie data z 27listopada
 
hej piątkowo

coś aura dzisiaj mi nie sprzyja, weekand zapowiada się intensywny( 3 imprezy urodzinowe u kolegów synia + niedzielna zaległa urodzinowa wizyta chrzestnych naszego urwiska ,a sił jakoś mi brak :(, poleguję od rana,a kociasty razem ze mną ;)

jeszcze wczoraj po clexanie zrobił mi się mega siniak na brzuchu, a strzykawa niestety ma mi towarzyszyć do końca ciąży,

ale za to podniebienie umiliłam sobie twarożkiem z rządkiewką, ogórkiem i szczypiorkiem i jogurtem, bo któraś wczoraj narobiła mi smaku :)
 
czy wiecie jak obliczyc termin porodu znając dzisiejszy dzien ciąży?? na wizycie we wtorek gin mi powiedziala ze to 7t6d, ale nie obliczyła na tej podstawie terminu porodu, nie moge znalesc na necie takiego kalkulatora, dzis mam 8t2d, nawet nie wiem czy nie zmieniła mi sie data z 27listopada

Rudka ,termin porodu liczy się wg reguły Naegelego, która uwzględnia pierwszy dzień ostatniej miesiączki oraz długość cyklu.
Termin porodu=pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7dni - 3miesiące + 1rok +/- X dni
X dni= różnica dni cyklu kobiety od cyklu wzorcowego 28 dniowego
+ dodatkowo weryfikacja USG
data porodu ulega takim wahnięciom,że nie masz co się teraz tym przejmować
 
Co do twarożku, to mieliśmy dzisiaj z P. wesoły poranek :-) Ponieważ wczoraj cały dzień objadałam sie twarożkiem, to dzisiaj chciał mi rano zrobić przyjemność i przyniosł mi do łóżka kanapeczki z twarożkiem. Minę miałam mniej więcej taką :szok:, bo dla mnie twarożek = ser biały, ogórek, rzodkiewka, szczypiorek, sól, pieprz i jogurt, a dla niego to ser biały ze śmietaną i nic poza tym :-)

W nocy 3 razy budziły mnie mdłości, juz myślałam, ze zaliczę kibelek. Mam wrażenie, że z dnia na dzień jest coraz gorzej. Dzisiaj wypróbuję colę.
A poza tym to mam ochotę na rosołek :-)
 
reklama
Meryan - a dlaczego masz zastrzyki? Sorki, ze tak wale prosto z mostu ale ciekawa jestem :)

Paulka...po 2 poronieniach w końcu wykryto u mnie zespół antyfosfolipidowy z dużym mianem przeciwaciał antykardiolipidowych, powodujących nadkrzepliwość, zastrzyki w brzuch z clexane są po to,żeby nie dopuścić do jakichkolwiek zakrzepów i krwiaków i lepszego ukrwienia macicy
do tego ze względu na niewydowlność ciałka żółtego raz na tydzień podawane mam zastrzyki domięśniowo z hcg, doustnie i dowcipnie dużo progesteronu( dufek+ luteina)+silny steryd( coby organizm nie traktował dzidzi jako ciało obce i nie chciał sie przed nią bronić)

taki mam zestaw pancerny+ mega lęk,o to,żeby tym razem skończyło się dobrze,ale tak będzie, bo jestem tego w 100% pewna :)
 
Do góry