reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Ergunia a gdzie fotki ?!?

Elzu nic sie nie martw, na pewno się szybko z tym jakoś uporają, przecież nie mogą sparaliżować całego lotnictwa. Bądź dobrej myśli.

Modlisia a Ty przystopuj trochę tą dzidzię, bo my miałyśmy razem na porodówkę jechac :-) ostatnio sprawdziłam że mamy ten sam termin :-) 8.11 :-)

Wy kochane narzekacie że do wizyty macie jeszcze daleko...a co ja mam powiedzieć. Jak moja wizyta dopiero 6.05...ehh...


WSTAWAĆ ŚPIOCHY !!! :-D :-D :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzien dobry kochane!
Z tymi lotniskami to tragedia, moja przyjaciolka do mnie ma jutro przyleciec z Dublina i nie wiadomo jak to bedzie bo lotnisko zamkniete od wczoraj :(((

Sluchajcie lece do kliniki zapisac sie na badania prenatalne i usg genetyczne. Wieczorem dam znac co i jak. Milego dzionka! Dobrego samopoczucia i usmiechu!!!
 
Ostatnia edycja:
Rissotto :-)
ale już mówiłam W. o sałatce gyrosie więc zrobimy na pewno na sobotę, bo już się znajomi zapowiedziali na wieczór i zostaną pewnie do niedzieli.
Dzisiaj robię ogórkową, choć jakoś przeszła mi ochota, ale już ogórki nakupiłam :-)
 
Witamy przy śniadanku.
U mnie niestety wczoraj wyniki wyszły nie najlepiej i wykryto jakąś bakterie w moczu.I kazali mi iśc szybko do ginekologa.Super a ja u mojego umówiona dopiero na 27kwietnia.Wiec wydzwaniałam wczoraj i dosalam się do dobrego lekarza.Byłam już dzis na wizycie miałam na 7 rano.Wiecie co już dwie pary wychodziły jak ja wchodziłam do niego.Musi pracować od szóstej rano.Przyjął mnie i do szpitala pojechał.Ale najważniejsze że z dzidzią wsio dobrze.Ma już 2,83cm.Zrobił mi dwa zdjęcia.Jak dojdę jak się wkleja to wrzucę.

mama2010- u mnie też cola musi być w ogóle jak byłam w pierwszej ciąży to pierwsze co cola i to dość dużo piłam.Później przeszło.I przy tej ciąży też zaczęłam cole pić i domyśliłam się że to ciąża.

Co do samolotów to moja szwagierka dziś ma lecieć z poznania do Szkocji i chyba nie poleci,bo lotnisko na pewno zamknięte jest do 18-tej i raczej nie otworzą.
Ja dziś pilnuje dodatkowo zięcia hihi.Dzieci są w równym wieku więc buszują po chacie.Uciekam im śniadanie zrobić bo mnie zakrzyczą.
Miłego dnia
 
Kokotka no jasnę. Już piszę.
RISOTTO Z PIECZARKAMI
Potrzebne będzie:
ryż do risotto - ja kupuję zawsze z Gallo tradycyjny do risotto
ok 0,5kg pieczarek
1 cebula
1-2 kostek rosołowych (aby zrobić bulion) ja czasami używam kostki grzybowej
łyżka śmietana 18%
20-30dkg ser żółty - ja zawsze kupuję goudę, ale na pewno może być też inny
wino białe wytrawne, ale niekoniecznie
oliwa z oliwek

Na głęboką patelnię wlewamy ok 3-5łyżek oliwy z oliwek, wsypujemy szkalnkę ryżu (to na ok 2-3porcje).
Ryż szklimy. Jak już się robi lekko przeźroczysty to dodajemy winka (tak jak pisałam nie jest konieczne).
Następnie po chochelce dolewamy bulionu, który sobie wcześniej z kostek przygotowujemy (będzie nam potrzebne ok 1litra). CO jakiś czas mieszamy.
Ryż będzie wchłaniał bulion i pęczniał.

W międzyczasie na osobnej patelni rumienimy cebulkę na złoty kolor. Będzie nam potrzebna pod sam koniec.
W osobnym garnku dusimy obrane i pokrojone w paski pieczarki, na niewielkiej ilości wody. Również będziemy je dodawać pod koniec.

Jak już ryż wchłonie cały bulion i będzie miękki i jakby ciapowaty ;-) to dodajemy cebule i pieczarki i wszystko mieszamy.
Następnie starty ser żółty i łyżkę śmietany

Można na wierzch posypać zieloną pietruszką :-) i smacznego.
Ja uwielbiam.

Czasami zamiast pieczarek można dodać grzyby, kurczaka co nam się jeszcze podoba.
Najważniejsze aby ryż ładnie wchłonął bulion i był mięciutki.

W razie wątpliwości pytaj :-)
 
reklama
Mysza84-na razie nic nie możemy robić co najmniej do 12 tygodnia do puki wszystkie narządy się nie wykształcą.Ostatnio przeszłam zatrucie i wylądowałam w szpitalu to było trzy tygodnie temu.I to może też być po tej infekcji.Osłabienie organizmu i słaba flora bakteryjna.Musze kupić żurawik do picia,probiotyki i troszkę zmienić jedzonko.I zobaczymy co będzie dalej się dziać.A jak nie pomoże to gastrolog mnie czeka.Najważniejsze że z dzidzią jest dobrze w najgorszym przypadku czeka mnie leżenie.ale to nie problem.

jak wkleić zdjęcie z usg.Zeskanowałam zapisało w mozilli i nie mogę tego skopiować.Może ktoś wie jak to zrobić?
 
Do góry