reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Paulinka super ze sie odezwalas! Dawidek jest sliczny :) i widac ze duzy :D jak znajdziesz wiecej czasu, napisz jak tam sie czujesz po tym cc nieszczesnym..
 
reklama
Paulinka świetnie, że się odezwałaś!!!! Dawidek śliczny!!!
kurdę i właśnie tego sie bałam. na SR mówili, że nie mamożliwości by dziecko nie najadało się z piersi, że jeśłi będzie potrzebowało to będzie produkowana większa ilośc pokarmu..... a tu jaki widać nie zawsze tak jest :( podobno ssanie też jest inne....
i weź ti nie zgłupiej. Mam nadzieję, że jak będzie maluszek na świecie to będę wiedziała co robić!!
 
Paulinka- Jeszcze raz najszczersze gratulacje. Dawidek ślicznota i taki ma słodki nosek zadarty:-) Życzę wam wszystkiego naj, a Tobie samej szybkiego powrotu do formy. Zazdroszczę Ci takiego śpiocha.
 
Jola nic się nie martw, moja mama dokarmiała od samego początku Agatę, dokładnie tak jak Paulinka. 30ml zawsze na wieczor dodatkowe musialo byc. Zaden odruch ssania nie zaniknął, wrecz przeciwnie, karmila ją piersią jakies 13 miesiecy. Teraz Agata ma 15 mies i zobacz jaka dorodna :D

PICT0249.jpg
 
hehe dorodna :)
po prostu boję się, że to czegoś ie gdzieś tam dowiedziałam nie będzie przydatne.... albo zgłupieje co robić... :(
myślę o jakimś wątku by założyć, by mamy które już maja maleństwa w poszczególnych tematach coś napisały. Wiem, ze dużo czasu nie mają ale zawsze może coś by naskrobały :)
 
aniu - cesarkę zniosłam bardzo dobrze. Brzuszka praktycznie już nie mam, rana jest sucha, zasklepiona. Najgorsze były 2 pierwsze doby po bo nie mogłam nawet na bok się przekręcić. Ciężko było też w 3 dobie kiedy pierwszy raz musiałam wstać i zacząć chodzić a później to już z górki :) Naprawdę cesarka kojazyła mi się z niewiarygodnymi bólami, wielką raną i wogóle z czymś kosmicznym. Mogę wszystkie jeszcze oczekujące mamy zapewnić, że nawet jeśli przydazy się Wam taka sytuacja jak mi, kiedy ciecie jest konieczne ze względu na zdrowie mamy i dziecka, to naprawdę cesarka jest o wiele mniej straszna niż się o niej mówi i pisze :) Wiadomo każdy ma inny próg bólu, ewentualne powikłania i Bóg wie co jeszcze. Ja dobrze wspominam ten czas :)

Jola - może faktycznie w SR mają rację... Mój maluszek ma dopiero 1,5 tyg i może tego pokarmu jeszcze będzie więcej (w co szczerze wierzę). Narazie tak jak pisałam głodomorek z niego straszny :) W szpitalu też go dokarmiali, najwięcej z szystkich noworodków ;) Ale za to jaki szczęśliwy jest kiedy jest najedzony :)))
 
to dobrze ze tak szybko doszlas do siebie.. ja bede miala najprawdopodobniej cc w terminie moim.. czyli 30 listopada. Dlatego troszke sie martwie, najbardziej boje sie ze nie bede mogla sie zajmowac hanka od pierwszych chwil :/
 
reklama
aniu - nic się nie martw że nie będziesz się mogła małą zająć od samego początku. Ja byłam wdzięczna pielęgniarką że małego zabierały bo naprawdę jeszcze gorsza jest bezsilność kiedy Cię boli i nie możesz się zająć dzieckiem. Przez pierwsze dwa dni małego widziałam wtedy kiedy był mąż bo on mi go przywoził i się nim zajmował przez kilka godzin. Od 3 doby już sama miałam małego cały czas przy sobie :) Dasz radę :*

jola - przewijanie zawsze przebiega łatwo i sprawnie :) Oczywiscie najlepiej po jedzeniu to wtedy Dawidek leży zadowolony i wszystko mu jedno co z nim się robi :D Była u mnie położna środowiskowa i powiedziała ze mam absolutnie małemu nie naciągać żadnego siusiaka ani nic z tych rzeczy. Powiedziała, że już się od tego dawno odeszło i teraz wystarczy jak go tylko dobrze umyję w czasie kąpieli :)
 
Do góry