reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

holly101, ile czasu taki masaz trwa u Ciebie i gdzie go robisz? W sensie w wannie, czy na siedzaco jakos? A miesnie kegla cwicze w miare systematycznie :) staram sie przynajmniej - od jakiegos.. 4 miesiaca ciazy :) tez boje sie nacinania.. i pekania ehh.
 
reklama
Elzu ale jak Ty sobie to masujesz? jakis specjalny masaz gdzies wyczytalas :) ?

u mnie narazie spokoj, polezalam sobie i klocie ustalo, tylko zoladek mnie teraz boli :-( moj jak wrocil z pracy reszte rzeczy popakowal ja tylko za kierownika robilam ;-) jutro tylko chlopaki do vana meble wrzuca i nareszcie bedziemy na swoim :-D i lozeczkow reszcie skrecimy :-)
 
Co do masowania krocza to mój gin polecał najzwyklejsza oliwę z oliwek taka spozywcza do smażenia.Ale też jestem ciekawa czy to cos daje tym bardziej ze u mnie z systematycznościa to nie za bardzo.

Nowych mamusiek nadal przybywa, witamy!!!!!!!!

Co do innych problemów to u mnie najczęściej wystepuje twardnienie brzucha, wystarczy 5 min spacerku i takie właśnie kłucia od spodu.Tyle ze bóli brzucha albo miesiaczkowych na szczęście nie ma.
 
agatakat jeszcze nie masowalam wlasnie, bo sie zabarac nie moge,, a opis znalazlam taki:

Odrobinę olejku (np. migdałowego) nanieś na okolice wejścia do pochwy i wargi sromowe od wewnątrz, i wykonuj delikatne ruchy okrężne palcem wokół pochwy. Gdy olejek się wchłonie, włóż opuszkę palca do pochwy i uciskaj jej dolny brzeg (w kierunku odbytu) w środku i na zewnątrz, do momentu, w którym poczujesz pieczenie. Nie naciskaj więcej. Po kilku dniach takiego masażu dołącz drugi palec. Stopniowo, jeśli dasz radę, dojdź do masowania trzema lub czterema palcami – wtedy krocze może się rozciągnąć nawet do 2/3 wielkości główki noworodka.

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza...d/jak-urodzic-bez-nacinania-krocza_35451.html

lori, ja mialam taki obolaly na dole brzuszek i miednice glownie po lezeniu.. a dzis to juz mnie caly dzien pobolewa jak chodze.. szczegolnie z prawej strony poruszam sie jak pingwin..
 
Ostatnia edycja:
Na SR położna poradziła by robić ten masaż przed snem - chodzi o masowanie delikatnymi, rozciągającymi ruchami przestrzeni pomiędzy pochwą a odbytem, tak bardziej wzdłuż. Robię to albo sama po kąpieli - i potem szybki prysznic albo robi to R. i jest to fajna gra wstępna ;-) Nie trwa to u mnie długo - jakieś 5-7 minut, ostatnio krócej, bo ciężej mi sięgnąć ;-)
 
Witam wszystkie mamusie ;-)
Nie piszę często ale cały czas na bieżąco czytam co się u Was dzieje. Ogólnie czuję się dobrze chociaż ostatnio coraz częściej jestem ociężała i czasami brzuch ciągnie mnie w dół. Tak jak u większości z was, u mnie nastrój też ostatnio nie był za specjalny. Czułam się samotna i brakowało mi męża, jego miłych słów i czułości bo ciągle było coś do roboty i nie mieliśmy czasu dla siebie. Na szczęście dziś już było wspaniale. Na moje samopoczucie wpływał też fakt, dawno się nie kochaliśmy z mężem bo on jakoś nie miał ochoty i sobie wmawiałam, że już go nie pociągam i takie tam kobieco-ciążowe wymysły:-p dzisiaj mojemu M ochota wróciła i przytulaliśmy się 2 razy :-) bardzo mi tego brakowało.

Coraz częściej moje myśli krążą wokół porodu i tego jak sobie potem poradzimy z maluszkiem i widzę, że mojemu M też się już ten nastrój udziela ale staram się być optymistką. głowa do góry bo nie po to staraliśmy się o maluszka żeby teraz sobie z nim nie poradzić :-) Już teraz Kochamy naszego Krzysia nad życie i nie możemy się doczekać aż będzie z nami.

Mam nadzieję, że się nie gniewacie za tak długi post. Pozdrawiam i życzę miłej nocki.
 
Tygrysek moj D cala ciaze byl taki jakis odlegly na ciazowe tematy, nic sam nie czytal - ewentualnie jak ja mu cos poczytalam albo gadalam to sluchal.. a ostatnio sam czesciej nawiazuje do tematu i nawet powiedzial, ze sie troche boi jak to bedzie byc tata :) chyba do niego dotarlo, ze to juz tuz tuz.. a wczoraj siedzialam sobie i mowie, ze brzuszek mnie cos troche boli, a on "skurcz?!?" z takim usmiechem na buzi jakby tylko na to czekal hehe :)
 
reklama
moj T. na poczatku ciazy nie interesowal sie ksiazkami, zreszta caly czas mowi ze jesli wyczytam cos ciekawego to zebym mu powiedziala ;-) ale od paru ostatnich miesiecy gada wiecej do brzuszka, ze niby namawia sie z Mala na mamusie zeby mnie bardziej kopala :-D i od tygodnia jej mowi ze ma poczekac az sie przeprowadzimy :-)
 
Do góry