reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

Dziewczynki mam pytanko! Nie które z Was pisały ze mają żylaki sromu... U mnie też się to chyba pojawiło:dry::zawstydzona/y:... Z tym się coś robi? Groźne to? Jak ktoś coś wie, niech pisze... Bo ja zielona w temacie....
mi połozna kazała przykładać azulanem, ale moim zdaniem nie pomagało. I tylko tyle wiem niestety ale też się chętnie dowiem, na zapas.
 
reklama
Jak wszyscy mierzą brzuszki to i mnie naszło, i mam 101 więc niedługo będę mieć brzuch na 102 :-D Ostatnio ktoś mi powiedział, że mam duży brzuch jak na listopad, głupia baba ale jak patrzę na nas wszystkie to chyba mam sredni... A nawet jakbym miała ze2 metry w dupce i brzuchalu to moja sprawa i ważne, że z malutka ok!!!!
 
ja nie wiem, bo nie mam glukometru. Byłam u dwóch lekarzy i kazdy kazał tylko dietę. Pytałam czy mam kupić gluukometr, powiedzieli, ze nie ppotrzeba. A jaką dietę ty stosujesz? Może jakiś link mi podasz? Ja nie dostałam dokładnych instrukcji tylko tyle, ze 1500 kcal, bez cukrów, owoców i jak najmniej węglowodanów. Znalazłam jakąs w necie. Próbuję się stosować ale jestem potwornie głodna. Od wczoraj rzygam z głodu, a nerwy mną tak miotają, ze chodzę tylko i ryczę.

a dlaczego Ci kazali dietę? ile miałaś na teście obciążeniowym? u jakich lekarzy byłąś? czy to byli diabetolodzy? wiedzą że jesteś w ciąży?
 
a dlaczego Ci kazali dietę? ile miałaś na teście obciążeniowym? u jakich lekarzy byłąś? czy to byli diabetolodzy? wiedzą że jesteś w ciąży?
Najpierw miałam na czczo 86 a po 50g glukozy po godzinie 164, a za drugim razem na czczo 86 po 75g glukozy po godzinie 165 a po 2 godzinach 106. U lekarzy byłam ginnekologów. Akurat wtedy nie było mojego i poszłam do innej lekarki po zwolnienie, bo mi sie kończyło. A do diabetologa trzeba mieć skierowanie z tego co wiem.
 
Najpierw miałam na czczo 86 a po 50g glukozy po godzinie 164, a za drugim razem na czczo 86 po 75g glukozy po godzinie 165 a po 2 godzinach 106. U lekarzy byłam ginnekologów. Akurat wtedy nie było mojego i poszłam do innej lekarki po zwolnienie, bo mi sie kończyło. A do diabetologa trzeba mieć skierowanie z tego co wiem.

oczywiscie, trzeba mieć skierowanie od ginekologa, który przy przekroczeniu normy ma obowiazek Ci je dać!
kazali Ci trzymac dietę, a Ty nie mierzysz cukru, to skąd wiesz, że dieta jest dobra? jesteśmy sąsiadkami, jeśli chcesz, mogę Ci pożyczyć glukometr dopoki nie wywalczysz sobie skierowania i wizyty u specjalisty :tak:
paski do glukometru też mam na zbyciu
 
Mi ginekolog polecił smarowanie maścią Venoruton. żylaki po tym nie znikną, ale nie będą bolec i swędziec. A same podobno znikną po porodzie - mam nadzieję:zawstydzona/y:
 
mnie bolą i sa wrażliwe na dotyk ale nie codziennie sa dni kiedy nie bolą a sa takie ze nawet dotknąc ich nie idzie.... ale to chyba normalne....
 
reklama
mnie bolą i sa wrażliwe na dotyk ale nie codziennie sa dni kiedy nie bolą a sa takie ze nawet dotknąc ich nie idzie.... ale to chyba normalne....
Chyba tak;-) normalne, ale w ciąży:tak: Bo przed, tak nie miałam. I też nie bolą mnie ciągle tylko od jakiś 3 dni, a wcześniej bolały mnie w pierwszym trymestrze ciąży i potem spokój, aż do teraz.
 
Do góry