reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

reklama
Dziewczyny, właśnie wróciłam od swojej ginekolog...Dostałam zwolnienie z cyferką 1 czyli leżeć. Powiedziała, że mam leżeć plackiem i wstawać tylko na siku bo jednak zatrucie ciążowe mam:dry:
Trzymaj się i wypoczywaj tak jak każe lekarz, a na pewno będzie dobrze.
Trzymam kciuki. Zajrzyj czasem do nas i napisz co u Was.
 
Nie ładnie ja nie chcę cie straszyć tylko zmobilizować, bo jak nie będziesz się trzymać diedty to niestety cukrzyca może ci zostać po ciąży.
to nie o mobilizację chodzi. Ja nie mam czasu liczyć w ciągu dnia tych kalorii, wiele rzeczy nie mogę jeść przy moim synku, bo on ma alergię a przy tym welka ochotę na to co mu nie wolno. Więc muszę się ukrywać, co wcale nie jest łatwe (zwłaszcza w otwartym mieszkaniu). DO tego ja jakas tempa jjestem nie umie sobie tego wszystkiego dobrze wyliczyć. Zaczęłam więc stosowac dietę wg przykładowych przepisów ale nie jest łatwo ukrywając się. Do tego jednak mi nie wystarcza. Głodna jestem potwornie.

A jakie masz cukry? tak zawyczaj? Bo ja mam tak koło 96-110 po posiłkach ale rzeczywiście ścisła dieta, choć smaczna...
ja nie wiem, bo nie mam glukometru. Byłam u dwóch lekarzy i kazdy kazał tylko dietę. Pytałam czy mam kupić gluukometr, powiedzieli, ze nie ppotrzeba. A jaką dietę ty stosujesz? Może jakiś link mi podasz? Ja nie dostałam dokładnych instrukcji tylko tyle, ze 1500 kcal, bez cukrów, owoców i jak najmniej węglowodanów. Znalazłam jakąs w necie. Próbuję się stosować ale jestem potwornie głodna. Od wczoraj rzygam z głodu, a nerwy mną tak miotają, ze chodzę tylko i ryczę.
 
MArta bądź dzielna i stosuj się do zaleceń. Dasz radę.

A ja dziś nie mogę przełknąć śniadania. Mały tak mnie kopie po żołądku i jest mi strasznie niedobrze.
Co do obwodu to ja mam 98 cm. przez 2 tyg przybyło mi 4 cm niezła dendencja zwyżkowa.
 
Witajcie:tak: Z tego co mówił mój lekarz to kremy przeznaczone dla kobiet w ciąży nie szkodzą i nie mogą zaszkodzić ani nam ani dziecku. Poddawane są rygorystycznym badaniom więc nie ma się co martwić ;-)
Marta wykorzystaj ten czas na odpoczynek, bo jak piszą dziewczyny to może być ostatnia chwila na takie lenistwo i nudę;-) Na pewno wszystko będzie dobrze:tak:
Nad morzem od rana leje i wiecie cieszę się z tego ;-) Pewnie turyści są mniej zachwyceni, ale ja w końcu odpocznę od tego goraca. Nigdy lata nie lubiłam , zawsze kochałam wczesną wiosnę i czekam na nia z utęsknieniem:tak: Z mojej mamy zawsze się śmiałam jak mogła wybrać tak smutny miesiąc na narodziny swojej pierworodnej jak listopad a teraz ja zrobiłam to samo .... i ona teraz śmieje się ze mnie:-D Dzis zakończyłam też kurs na prawko- udało mi się w trybie przyspieszonym-1 miesiąc, bali się panicznie , że im tam urodzę;-)
Ale się rozpisałam- to ten deszcz mnie tak natchnął:-D
 
Ja też czekam na wizytę 24. Dowiem się ile waży nasza kruszynka i bedzie dokładne usg, czyli wszystko po kolei będę podglądać. Juz nie mogę sie doczekać.

Miłego dnia
ja mam 25-go i dokładne usg :-) oczywiście stres czy z maleńką wszystko dobrze, czy ilość wód płodowych w normie itd ;-)

Dziewczyny, właśnie wróciłam od swojej ginekolog...Dostałam zwolnienie z cyferką 1 czyli leżeć. Powiedziała, że mam leżeć plackiem i wstawać tylko na siku bo jednak zatrucie ciążowe mam:dry: Tyle, że nie takie poważne bardzo, a jedynie to że puchne i strasznie dużo wody w organizmie mi się odkłada, i albo będę leżeć albo jeszcze trochę i będą problemy:-( Mam jeść dużo natki pietruszki więc po drodze do domu kupiłam już 3 pęczki :sorry: Matko, co ja będę robić, chyba się zanudzę na śmierć. Brat podwiezie mnie do pracy żebym mogła dać zwolnienie i do biblioteki(muszę sobie jakieś książki hurtem wypożyczyć:cool2:).
Dostęp do komputera też mi ograniczyli, więc nie wiem jak często będę mogła zaglądać na forum, ale postaram się być na bieżąco :blink:

łoj to leż kochana! zatrucie ciążowe to jednak poważna sprawa!

ja nie wiem, bo nie mam glukometru. Byłam u dwóch lekarzy i kazdy kazał tylko dietę. Pytałam czy mam kupić gluukometr, powiedzieli, ze nie ppotrzeba. A jaką dietę ty stosujesz? Może jakiś link mi podasz? Ja nie dostałam dokładnych instrukcji tylko tyle, ze 1500 kcal, bez cukrów, owoców i jak najmniej węglowodanów. Znalazłam jakąs w necie. Próbuję się stosować ale jestem potwornie głodna. Od wczoraj rzygam z głodu, a nerwy mną tak miotają, ze chodzę tylko i ryczę.

no jak to mówią "jak Polak głodny to zły" i ja Cię doskonale rozumiem! jak zaczęłam stosować swoją dietę (nie z powodu cukrzycy, tylko zdaniem ginki za dużo tyłam i groziła mi cukrzyca i zatrucie ciążowe) to myslałam, że się przekręce i wszystkich dookoła pozabijam :wściekła/y: taka zła chodziłam i ciągle głodna! ale w końcu organizm się przyzwyczaił i już pisałam na podforum wagowym :-) , że waga stoi w miejscu od 3 tygodni, a wcześniej przez miesiąc przytyłam 1 kg :-)

Ja miałam dziś do fryzjera jechać, ale sobie odpuściłam. nie wiem, czy to z racji smutnych wieści, jakie wczraj dostałam, czy coś innego, ale w nocy bolał mnie brzuch i twardniał. ale jak twardniał to nie bolał (dziwne to trochę) , a jak bolał to tak jakby po bokach! i wtedy był mięciutki na środku. już w nocy się polepszyło, ale pół nieprzespałam! dlatego dziś postanowiłam poleżeć! mimo, że już nic złego się nie dzieje!
 
reklama
Dziewczynki mam pytanko! Nie które z Was pisały ze mają żylaki sromu... U mnie też się to chyba pojawiło:dry::zawstydzona/y:... Z tym się coś robi? Groźne to? Jak ktoś coś wie, niech pisze... Bo ja zielona w temacie....
 
Do góry