reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

CZAS ROZWOJU PŁODU DZIELI SIĘ NA 3 OKRESY, SĄ TO TZW. TRYMESTRY:

I TRYMESTR- od zapłodnienia do 13 tygodnia ciąży

II TRYMESTR- od 14 tygodnia do 27 tygodnia ciąży

III TRYMESTR- od 28 tygodnia do 40 tygodnia ciąży
 
reklama
Dzień dobry babeczki
Tym, które wyjeżdżają udanego urlopu i pogody życzę :-)
Ja już nie mogę się doczekać naszych wakacji - za tydzień jedziemy do Pl - najpierw na Mazury na jacht na tydzień a później to już jakoś bardziej organizacyjnie tzn to rodzina, znajomi, wesele przyjaciółki..:tak:
Ciekawa jestem waszych opini, bo tak jak już wspomniałam wcześniej na jacht się wybieramy no i wszyscy naokoło wielkie oczy robią że "jak to, w takim stanie na jacht... że nieodpowiedzialnie i wogóle"
A ja myślę że skoro mamy doświadczonego "kapitana" (znajomy z uprawnieniami, który od chyba 15lat żegluje), plan rekreacyjny a nie hardcorowy, skoro w regatach nie startujemy, skoro wszyscy wiedzą że będą mieli "ładunek delikatny" na pokładzie i z każdej strony dbają o moją wygodę to wystarczy tylko trochę ostrożności...
Na Mazury i jacht co prawda wybieram się pierwszy raz w życiu no ale jakoś nie widzę wielkiego stanu zagrożenia, tym bardziej że jacht podobno pierwsza liga... Piszę podobno bo nie mam skali porównawczej :-p
Co myślicie?

Ja już pływałam w tym roku (mój mąż to zapalony żelgarz a ja się w to wciągam). Tylko pływałam nie na jachcie, tylko na żaglówce - mniej stabilnej niż ten jacht. Jedź śmiało. Podobną masz sytuację jak moja - wiesz, że nic się nie stanie, a wszyscy w kółko widzą wszystko pesymistycznie. Jacht stabilny - przecież ma taki balast, że nie wywróci się, a poza tym to jest łódka typu rekreacyjnego, a nie sportowwego. Na takim jachcie będzie super :-) Nie martw się, tylko wsiadaj i miło wypoczywaj :-)
 
Witam Was kochane w ten gorący dzionek, duszno okropniście, uff :))

Chciałam się podzielić bardzo fajnym opowiadankiem, jakie znalazłam gdzieś w sieci. Strasznie śmieszne i zarazem wzruszające:

Opowieść nienarodzonego dziecka:

Artykuł
 
CZAS ROZWOJU PŁODU DZIELI SIĘ NA 3 OKRESY, SĄ TO TZW. TRYMESTRY:

I TRYMESTR- od zapłodnienia do 13 tygodnia ciąży

II TRYMESTR- od 14 tygodnia do 27 tygodnia ciąży

III TRYMESTR- od 28 tygodnia do 40 tygodnia ciąży


ja w niedziele mam juz III trymestr no i 7 miesiąc sie zaczyna
i o dziwo mam maly brzuch jak na 7 miesiac tak mi sie wydaje i kilka osob mowilo ze jakos nisko eh

a ja wczoraj spac nie moglam :no: córa tak mi sie wbijala w cos ze mnie mdliło i nie dalam nawet sekundy rady lezen na sile :eek::eek: w rezultacie zasnelam na siedzaca z poduszkami pod glowa po czym obudzilam sie w nocy chyba chcialam na bok sie polozyc i wtedy delikatnie wyjelam poduszki i sie polozylam hehe zeby chociaz malej nie zbudzic zeby dala mi dalej spac
cos patrze ze jak sie uropdzi bede ja miala wesoło :rofl2:
 
jak fajnie.....:-D będziemy do siebie smsski z porodówki pisać....:-)
Hehe a jak... byle sie nam tylko te terminy zgraly w praktyce :-)

Dziewczyny, czy jeździłyście w długie trasy? Mam niesamowite wyrzuty sumienia i z jednej strony zostałabym dla świętego spokoju mojej rodzinki, a z drugiej strony pragnę tego wyjazdu i chcę w końcu odpocząć od wszystkiego.

Nie przejmuj sie rodzina. Ja teraz bylam w Polsce i musialam leciec samolotem co niby jest bardziej niebezpieczne, pozniej z lotniska kawal drogi i przezylam... Owszem bylam zmeczona, ale kiedy nie jestem heh. Ja uwielbiam teraz jezdzic autem, zawsze biore sobie tylko poduche pod tylek i kregoslup i cacy. Przerwa co jakis czas i dasz rady :) :-)

Witajcie! ja niestety kiepsko się czuję:no:od soboty mam bóle brzucha i plecków...momentami bardzo silne...!

Inez zycze duzo zdrowka, napewno wszytsko bedzie ok. 3maj sie cieplutko :)


Wiecie co, po dzisiejszej wizycie u lekarza ręce mi opadły i pozwolicie że pozostawię to bez komentarza, a opowiem tylko jak było;

Mary widze ze w Irlandii takie wizyty to takze norma. Dziwie sie tylko ze Ci jeszcze nie kazali brac paracetamolu na bole, bo tutaj paracetamol to jak rozdzka! na bol zeba, brzucha, na grype, na zlamania, na bole porodowe, zawsze Paracetamol :baffled: Czas sie to tego przyzwyczaic bo inaczej szlo by oglupiec.

klaudzia na skurcze łydek dobrze brać magnez z witaminą B6!

Klaudzia przy skurczu łydki, trzeba nogę podnieść jak do świecy i przyciągnąć stopę napinając całą nogę i tak kilka razy. W szkole rodzenia mnie nauczyli - pomaga.

Dziekuje za rady. Napewno sie dostosuje :-):-):-)
 
mary_mary udanych wakacji na lodce ! ja z checia tez bym sobie poplywala, ale w tym roku maz juz urlopu nie ma (zostawilismy kilka dni na poporodzie).

klaudzia apropo magnezu to ja tez go biore tylko czasem mam po nim problemy ze wstaniem (dziala na mnie usypiajaco), no i do tego dochodza meczace sny :-( wiec jak zaczniesz czuc cos podobnego to odstaw go na 2-3 dni aby wszystko wrocilo do normy :-)
 
reklama
natalunia i mary mary nie martwcie się rodziną bo oni zawsze znajdą jakieś przeciwskazania :)) u mnie w sobotę są koncerty radia zet i ma być kabaret otto, lady pank i kasia wilk. Wyy bieram się posłuchać chociaż, to oczywiście część rodzinki stwierdziła że przecież w ciąży jestem i jak mogę iść na tki koncert jak są tłumy i jeszcze ktoś by mnie uderzył :((( a przecież nie zamierzam pchać się pod scenę i nie będę z powodu ciąży si ę zamykała w czterech ścianach. Za 2 tygodnie idę na wesele przyjaciółki i też mogłby mnie ktoś potrącić przy tańcu, a nie zamierzam siedzieć całą noc przy stole :))
 
Do góry