reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

tak to wlasnie jest,na poczatku duzo nie widac.Pamietam jak poszlam napierwszy raz na usg cala pod wrazeniem,mylslam ze lekarz mi powie co i jak a lekarz co?powiedzial ze ciaza jest widoczna i tyle prosze przyjsc za tydzien hahaha
 
reklama
hej! już myslałąm, ze Was nie doczytam :baffled:niesamowite jesteście!
do camelia
to bardzo przyblizony do mnie bo ja mam na 03.11 :)
Kurcze ale troszke sie zmartwilam bo dzis obudzilam sie z lekkim bolem gardla i slabym samopoczuciem,boje sie ze to bedzie mialo zly wplyw na przebieg mojej ciazy :(
przeczytalam ze mozna pic mleko w miodem a czy wy Kochane znacie jakies dobre sposoby domowe na przeziebienia??

Mad13 WITAMY SERDECZNIE :)
ja też jestem przeziębiona. Ginka kazała mi brać aliofil (to są tabletki z czosnku) i homeogene na gardło

Cześc dziewczynki, ja też tu nieśmiało się pojawiam ;-). Dwa tesciki pozytywne, @ brak więc .... Nieśmiało bo niestety po przejsciach. Teraz boli mnie brzuch ale to pewnie moja psychika dosc zwichrowana ;-)

Chciałam zapytac nasze mamuski, bo widzę że nie jedna juz rodziła w listopadzie lub okolo, jak wam się chodziło w ciąży w lato,
potem jak maluch juz jest, i wogole jak to jest w tym listopadzie. Mam dużo koleżanek które próbują tylko na wiosne bo tak najlepiej. Ale wiem napewno że my to w ciąży chociaż witaminek latem pojemy
całkiem nieźle. W lato owszem upały dokuczały ale jeszcze nie było tak źle. Jak w 9 miesiącu już puchłam i nie mogłam się ruszac o już chłodno było więc lepiej. Na spacerki zaczęliśmy chodzić po tygodniu. Najpierw po kilka minut ale juz po miesiącu 2 godzinki maszerowaliśmy. Z resztą my do dziś spacerujemy min. 2 godziny (teraz na 2 razy sobie rozkładamy) niezależnie od pogody. Żaden mróz, chłód, deszcz ani nawet grad nie są nam w stanie przeszkodzić. :-) co serdecznie polecam, bo moje dziecko dzięki temu pierwszy katarek złapało mając rok i 2 miesiące!

hej babeczki!!
tez mnie troche nie bylo a Wy tyle naskorbalyscie:-)
Ja 12.03 bylam u gina bo ciagle mam to cholerne plamienie..juz coraz mniej ale mam i jak bylam u gina to widzialam tentno bobaska i ogolenie pomimo plamienie lakarka mowila ze wszystko ok wyglada!!ale mam duphaston brac dalej ehh..babeczki nie wiecie skad sie takie plamienie bierze??
passingby a Ty jak sie czujesz?juz nie ma plamienia w ogole??lezysz caly czas??ciesze sie ze betka ci rosnie:-)
Olica ja tez sie nacisnelam tak jak pisalas i nie boli!!

macie jakies sprawdzone sposoby na mdlosci??:-D:-Dpozdrawiam
na nudności głównie imbir! herbatka imbirowa "Na pierwszy trymestr New Life" Bioactiv, witaminy Prenatal z imbirem, świeży imbir. I gejfruty.
Ja mam koszmarne nudności. W [pierwszej ciązy wszystko to mi pomagało ale teraz nie mogę nawet spojrzeć na grejfruty a herbatki nigdzie nie mogę dostać, więc męczę się okropnie przez cąły dzień.
 
Hej Dziewczyny!

Musimy byc dobrej mysli, nie mozemy ciagle myslec negatywnie, ze cos pojdzie nie tak. My z mezem staralismy sie o dzidzie 9 miesiecy, i jest to moja pierwsza ciaza. Tak bardzo sie cieszymy ze nie wyobrazam sobie ze moglo by byc cos nie tak. Glowa do gory dziewczyny, na Boze Narodzenie bedziemy szczesliwymi mamuskami :o)

Pozdrawiam wszystkie ciezarowki :o)))





hej

to też jest moja pierwsza ciąża ale ja mam takie myśli ze może coś być nie tak trochę pobolewa mnie brzuch, ale zaraz staram się je odganiać i ciesze się że moja kruszynka rośnie...pozdrowionka
 
Witam, ja myślę, że jestem w piątym tygodniu :), choć kalendarz z tej strony wyliczył mi szósty :/ bardzo mam drażliwe piersi, sutki mi się powiększyły i zrobiły ciemniejsze, często czuję lekki ból w podbrzuszu i mam napięty brzuch. Z mężem jeszcze nikomu o tym nie powiedzieliśmy, bo nie chcemy zapeszać, ale ledwo trzymam język za zębami, w czwartek idę do ginekologa, może zrobi mi USG :)
a jeśli chodzi o witaminki to co jecie? ja dwa razy dziennie Prenatal Copleks i raz dziennie kwas foliowy.
Pozdrawiam :):-)
 
Witam dziewczyny! to i ja się pochwalę dwoma kreskami na teście:tak: jeszcze u lekarza nie byłam ale raczej na 100% jest fasolka z objawów u mnie tylko duuuuuuży apetyt i 4 kg na plusie. To moja druga ciąża , mam już synka ma rok i 7 m-cy. Z wizytą u gin poczekam jeszcze z tydzień bo narazie na usg nie będzie za wiele widać, no może dwa. Pozdrawiam wszystkie zafasolkowane;-)



ja też nie byłam jeszcze u gina ale zrobiłam sobie test z krwi najpierw oczywiście zrobiłam test ciążowy który wkońcu pokazał śliczne dwie kreseczki i odrazu pobiegłam na beta hcg i tam widać od razu czy jest ciąża czy nie...Polecam jeśli chcesz wiedzieć najlepiej zrób sobie test beta hcg

pozdrowionka
 
Cześc Dziewczyny,
To ja też jeszcze dołącze:tak:
Ja mam termin porodu na 5 listopada, tylko że nie wiem czy coś z tego wyjdzie.
To ma by nasze drugie dzieciątko (synek ma 3 latka), ale na usg w 6 tygodniu od OM widac było tylko pęcherzyk ciązowy bez zarodka i serducha....Niby ginekolog kazała się nie martwi i przyjśc na następną wizytę za dwa tygodnie, ale nie wiem czy cos z tego będzie....
Czy któraś z was miała może już pierwsze usg i brak zarodka, a na drugim usg było już wszystko dobrze?

A tak poza tym to wszystkim nam bardzo gratuluję i mam nadzieję na wspólne spędzenie tych 9 miesięcy:tak:
 
madziek a jesli moge spytac, to kto ci doradzil brac prenatal dwa razy dziennie?

Ja biore na razie tylko kwas foliowy (2 tabletki), nie moge braz zadnych zestawow witaminowych w ktorych jest jod, wiec mam maly wybor, ale wiem ze wlasnie w prenatanie nie ma jodu, ale lekarka mi powiedziala ze na razie mam go nie brac, bo sa tam jakies duze dawki ktorychs witamin i na razie na nie za wczesnie. Dlatego pytam dlaczego Ty bierzesz az dwie tabletki?

Wiem ze co lekarz to opinia, i jeszcze sie same przekonamy ze czesto beda nam zupelnieinne rzeczy mowili :-)
 
hej mam 2 pytanka
kiedy lekarz bedzie mi mogl wystawic zaswiadczenei o ciazy do pracy ? chce powiedziec kierwonictwu zeby mnie odciazyli od obowiazkow ciezkich
i czy lekarz od malego bada od wewnatrz bo mi dzis kolezanka nagadala ze nie wolno bo krzywde mozna zrobic i poronic... krwawienei itp. ...
 
reklama
Kasiulla - mysle ze nie ma sie czym martwic, chyba lekarz wie co robi, jakby bylo takie ryzyko to by tak nie badali, a po prostu przez brzuch by jeszcze nic nie było widać konkretnego.

Igi - trzymam kciuki zeby bylo ok. Z tego co wiem to czesto tak jest ze na poczatku nic nie widac, ja w pierwszej ciazy bylam w 7 tygodniu i lekarz tez musial dosc długo szukać zanim doszukał sie serduszka. Pozatym jest jeszcze taka opcja ze mialas owulacje troche pozniej niz zwykle i wtedy doszlo do zapłodnienia przez co ciąża jest młodsza niż myślisz. Moze zrób sobie test beta hcg?

kikolek - wspólczuję nudności. Ja mam niewielkie ale da sie znieść tyle ze przez to apetytu wcale nie mam.ja tez spacerki polecam, spacerowalismy od małego nawet w deszcz i grad, w lato latalismy na boso po trawie, teraz troche wybieramy pogode jak mała biega sama bo czesto w kałuży ląduje:-D i wtedy wózek zostaje.

Julcia - kolejna mama sierpniowa 2007. Witamy. Ja tak samo idę na pierwszą wizytę prywatnie a potem jak bedzie ok to do ośrodka, zreszta do tego samego lekarza. Moze jeszcze na usg genetyczne pojde prywatnie
 
Do góry