reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

Ewelia urodziłam w lipcu 28 prawie sierpień:-D

Igi i ja trzymam kciuki bedzie dobrze jeszcze zobaczysz swoją fasolke

Misia dzieki za radę może zrobie ten test

Idę spać mój mały szkrab robi pobudke o 6:wściekła/y:
 
reklama
Witam, ja myślę, że jestem w piątym tygodniu :), choć kalendarz z tej strony wyliczył mi szósty :/ bardzo mam drażliwe piersi, sutki mi się powiększyły i zrobiły ciemniejsze, często czuję lekki ból w podbrzuszu i mam napięty brzuch. Z mężem jeszcze nikomu o tym nie powiedzieliśmy, bo nie chcemy zapeszać, ale ledwo trzymam język za zębami, w czwartek idę do ginekologa, może zrobi mi USG :)
a jeśli chodzi o witaminki to co jecie? ja dwa razy dziennie Prenatal Copleks i raz dziennie kwas foliowy.
Pozdrawiam :):-)


po co kwas dodatkowo?? o ile sie nie myle to prenetal zawiera kwas foliowy nie za dużo tego??
 
madziek a jesli moge spytac, to kto ci doradzil brac prenatal dwa razy dziennie?

Ja biore na razie tylko kwas foliowy (2 tabletki), nie moge braz zadnych zestawow witaminowych w ktorych jest jod, wiec mam maly wybor, ale wiem ze wlasnie w prenatanie nie ma jodu, ale lekarka mi powiedziala ze na razie mam go nie brac, bo sa tam jakies duze dawki ktorychs witamin i na razie na nie za wczesnie. Dlatego pytam dlaczego Ty bierzesz az dwie tabletki?

Wiem ze co lekarz to opinia, i jeszcze sie same przekonamy ze czesto beda nam zupelnieinne rzeczy mowili :-)

Mi też lekarz kazał brać teraz tylko Folik, a po 3 miesiacu zaczac lykac Prenatal.
 
hej mam 2 pytanka
kiedy lekarz bedzie mi mogl wystawic zaswiadczenei o ciazy do pracy ? chce powiedziec kierwonictwu zeby mnie odciazyli od obowiazkow ciezkich
i czy lekarz od malego bada od wewnatrz bo mi dzis kolezanka nagadala ze nie wolno bo krzywde mozna zrobic i poronic... krwawienei itp. ...
pytałam swoją gin o to zaświadczenie. Powiedziała, ze m aprawo po skończonym 8tc. wystawić zaświadczenie.
A usg dopochwowo robi się do 10tc, czasami jak trzeba to później też. I na pewno to nie zaszkodzi. Skoro sex nie szkodzi to usg dopochwowe tym bardziej.

Jeszcze się nie chwaliłam, ze byłam dziś u dyry i powiedzialam, że jestem w ciąży, a ona "Jak to? I jak ty to sobie wyobrażasz? I co będzie z twoja klasą?" naburmuszyła się po czym wyprosił mnie za drzwi :wściekła/y: zła jestem na samą siebie, bo wyszłam na jakąś zagubioną cipcię.Stałam na środku i żałośnie skubałam sweterek :wściekła/y: grrr
 
Napiszcie ile jesteście w ciąży od zapłodnienia, bo chcę porównać do siebie te wasze mdłości :-)

Ja od okresu zaczynam jutro 7 tydzien :) Jak na razie mam lekkie nudności - co najdziwniejsze wieczorami! Piersi mi urosly 4cm, duzo latam do lazienki na sisuiu, a od wczoraj zaczelam biegac do niej rowniez w nocy :-pno i swedzenie piersi mi sie juz zaczelo, najgorsze gdy budze sie od tego w nocy :-(Ale ogolnie samopoczucie na plusie, choc zadyszke lapie juz na zwyklym spacerze ;-)mam nadzieje, ze jak sie organizm przystosuje bede mogla szybciej spacerowac (bo tempo zolwia czasem moze dobic ;-)). Z katarem dalej walcze - niestety w Irlandii nie ma Euphorbium (dzieki za rade Tomola! bede szukac tutaj jakiegos jego odpowiednika), wiec na razie zostaja domowe sposoby :-)
Witam wszystkie nowe przyszle mamusie, ktore pojawily sie na ostatnich kilku stronach :happy: i spokojnej nocki wszystkim zycze!!!!
 
pytałam swoją gin o to zaświadczenie. Powiedziała, ze m aprawo po skończonym 8tc. wystawić zaświadczenie.
A usg dopochwowo robi się do 10tc, czasami jak trzeba to później też. I na pewno to nie zaszkodzi. Skoro sex nie szkodzi to usg dopochwowe tym bardziej.

Jeszcze się nie chwaliłam, ze byłam dziś u dyry i powiedzialam, że jestem w ciąży, a ona "Jak to? I jak ty to sobie wyobrażasz? I co będzie z twoja klasą?" naburmuszyła się po czym wyprosił mnie za drzwi :wściekła/y: zła jestem na samą siebie, bo wyszłam na jakąś zagubioną cipcię.Stałam na środku i żałośnie skubałam sweterek :wściekła/y: grrr
Dzien doberek dziewczyny!

Ja powiedzialam w pracy wczoraj bo nie umiem sekretow utrzymac. Tym bardziej ze wszyscy wiedzieli ze sie staramy o dzidzie. Wszystkie kolezanki mi gratulowaly razem z szefowa. Czulam ze moja szefowa boi sie ze pojde na L4, juz mi cos tam delikatnie mowila, ze ciaza to nie choroba i tp. Ja sie nie bede tym przejmowac, tym bardziej ze ona sama nigdy nie rodzila i nie ma pojecia jak to jest! Jak sie tylko zle poczuje lub bede bardzo zmeczona to ide na L4. Zawsze sie znajdzie ktos na moje miejsce, a po odchowaniu dzidzi musza mnie i tak przyjac bo takie jest prawo... przynaajmniej tu w Norwegii.

Milego dnia kobietki :o)

Jutro pierwsza wizyta u lekarza :)

 
ja walsnie zaraz bede sie szykowac na mozna powiedziec ze pierwsza wizyta... :) (tej pierwszej nie zaliczam wcale...) mam nadzieje ze dostane zaswiadczenie do pracy i zobacze swoja fasolke :) no i juz wreszcie bede mogla powiedziec rodzince :)
 
Ostatnia edycja:
Kasiiula powodzenia Ci zycze,wracaj szybko z dobrymi wiesciami :)

A ja powoli odstaje stracha przed jutrzejsza wizyta,boje sie ze cos bedzie nie tak
Od samego rana wydaje mi sie ze zadnych obajwow juz nie mam.Piersi juz tak nie bola jak wczoraj,zjadlam sniadanie i zadnych mdlosci :( czy ja panikuje?to jest okropne jak sie boje :(
POMOCY!!!
 
reklama
Kasiiula powodzenia Ci zycze,wracaj szybko z dobrymi wiesciami :)

A ja powoli odstaje stracha przed jutrzejsza wizyta,boje sie ze cos bedzie nie tak
Od samego rana wydaje mi sie ze zadnych obajwow juz nie mam.Piersi juz tak nie bola jak wczoraj,zjadlam sniadanie i zadnych mdlosci :( czy ja panikuje?to jest okropne jak sie boje :(
POMOCY!!!


Oliwka nie denerwuj sie :) moze powoli normalizuje sie u ciebie :) mialas mdlosci chwilowe tylko moze :) ja oprocz bolu piersi i zwiekszonego apetytu nie mam zadnych innych objaw ani do ubikacji nie latam ani mdlosci :) glowa do góry każda inaczej z nas przechodzi ten wazny okres dla nas :) ... ciesz sie ze swojego szcześcia :) buziaczki i pozdrawiam :)
 
Do góry