reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

ogólnie to nie zazdroszczę problemów z mieszkaniem
sami przez kilka lat ciągle wynajmowaliśmy i przerabialiśmy wspólne kuchnie łazienki ... koszmar a już wogóle jak jest dzidzia

teraz jest lepiej chociaż mamy dwa małe pokoje i naprawdę nie wiem gdzie wstawimy łóżeczko:dry:
mieliśmy zmienić mebelki ale kasy brak
i czasami przez to się :wściekła/y:
potem mi mija :-D
bo jesteśmy na swoim i musimy jakoś się zorgaznizować
 
reklama
andari rzeczywiście z tym 3000 funtów kaucji to przegięcie! my mieszkając w Angolowie zawsze wynajmowaliśmy mieszkania przez agnecje i płaciliśmy tyle kaucji ile wynosił miesięczny czynsz, więc tam u Was to zdurnieli w tych agnecjach! mam nadzieję, że jednak coś znajdziecie, bo wiem jak ważny jest komfort psychiczny! choćby się miało płacić więcej za wynajem!

ja wynajelam mieszkanie 1 pokoj salon lazienka i kuchnia za 390 miesiecznie musielismy naraz wydac okolo 1000 funtow 390 za miesiac z gory,490 za depozyt i jeszcze ponad 100 na takie aplikacje zeby nas mogli sprawdzic bylo to 2 lata temu kontrakt mialam tylko ja zarabialam wtedy 900 na reke i nam dali anadri nie wiem jakiego mieszkania szukacie na pewno male mieszkanie latwiej wynajac niz duzy dom nie powinno byc z tym problemu:baffled:
 
pieniążki peniążkami ale chciałam dopisać żebyście naprawdę dbały o siebie i życzę każdej z nas żeby donosiła dzidzię conajmniej do 37 tc
uwierzcie że mając wcześniaczka zarwane nocki i telefony ze szpitala po nocach to coś czego napewno żadna z Was nie wybaczyłaby sobie bo wolała być w pracy:no:
ja mimo leżenia w szpitalu urodziłam w 35 tc i przez pierwsze dwa tygodnie drżeliśmy o każdą godzinkę naszej córeczki
dużo się naoglądałam na intensywnej i nawet na pośredniej

więc dbajcie o siebie i dzidzie jak najwięcej pozytywnych myśli:tak:nie bagatelizujcie ważnych niepokojących objawów a wszystko napewno dobrze sie skończy
zresztą wszystko jakoś musi się ułożyć :tak:
 
miran już wszystko napisała o wodach więc nic nie dodam bo chyba tutaj największe ma doświadzczenie

i widzę że troszkę niektóre muszą zastanowić się nad przekładaniem innych spraw nad dzidzię
bo pracę czasami trudno ale można zmienić i mieć inną
a dzidzię jak stracimy to nie odzyskamy :no:
nasze maleństwa to bezcenny skarb

chwilowo też na początku ciąży przerabiałam wybór praca a dzidzia
jednak poszłam na zwolnienie mimo że mogę już nie wrócić tam do pracy i też obawiam się o problemy z opłaceniem i utrzymaniem się z dwójką dzieci

wiem też z własnego doświadczenie że wcześniaczki wymagają dużych nakładów finansowych
i jeśli mamy mieć na to wpływ to wybór praca a donoszenie dzidzi powinien być jednoznaczny
:tak:
 
pathanka Witamy na naszym forum i czekamy az cos wiecej nam o sobie opowiesz. W ktorym jestes tygodniu?
mary__mary no to trzymam kciuki za udany wypoczynek i wczasy. Naładuj baterie i wracajcie do nas cale i zdrowe!!
danika Nam tez jest milo cie witac na naszym forum, mam nadzieje ze bedziesz sie tu dobrze czula tak jak ja .
kaśka k ta piekna blondynka to bylas ty? a gdzie brzuszek, nic nie widzialam.
mamulica co za ekstremalna wiadomosc, jesli dobrze doczytalam to bedzie dwoch synow? Jak tam ci teraz ida zakupy, mialas juz cos wczesniej kupione?
anadri mam nadzieję,k że wszystko się u ciebie unormuje bo to nie ma żartów. Teraz najważniejsze jest twoje dzieciątko pod serduszkiem. I jeśli masz dalej takie wątpliwości co do swojego zdrowia to posłuchaj dziewczyn i idź wcześniej na te badania kontrolne.
Pianistka ja tez miałam straszne problemy z skurczami łydek. Ginekolog zapisał mi magnez raz dziennie na noc (wtedy kiedy skurcze sie najbardziej nasilają) i pani w aptece dała mi maść dla kobiet w ciąży do smarowania na nogi: Perfecta mama - Chłodzący krem na opuchnięte i zmęczone nogi z arniką górską i mentolem. Natychmiast zapewnia ulgę "ciężkim nogom" wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia wygląd nóg. Polecam!!!! sama nie myślałam, że mi pomorze, a jednak. Magnez biorę dalej, bo ponoć nie można przestać i kremuje się profilaktycznie (łydki) wieczorkiem.
Matajkaa Gratuluje córeczki!!!!! Też bym chciała mieć parkę, ale kto wie. Zaczynamy od chłopaka a dalej zobaczymy .

Miałam dzisiaj trochę do przeczytania, ufff, udało się nadrobić zaległości. U mnie wszystko ok, co prawda mam problemy z utrzymaniem się na własnych nogach , tak na poważnie to dwa razy upadłam niegroźne i nie pytajcie się mnie jak to zrobiłam bo sama nie wiem. Na szczęscie za pierwszym razem upadłam na reke, a za drugim razem poleciałam bokiem. No i wczoraj postawiłam kropkę nad "I" i obrysowałam nasz samochodzik. Wgniotłam trochę drzwi i lusterko od pasażera, tak w skrócie nie zauważyłam słupa, a raczej takiej kolumny na parkingu podziemnym. Pierwszy raz mi sie to zdrzyło, ale jak mówi moj maz najwazniejsze ze nic nam sie nie stalo. Teraz przed wyjsiem z domu, każe mi patrzeć pod nogi dwa razy i omijać słupy. Teraz zaczal sie chyba o nas bardziej martwic bo go troche przestraszyłam i dzwoni co pol godziny jak tylko jestem gdziesz sama. Mam nadzieje, że to juz koniec przygód jak na jedną ciąże.
 
Madziek dzieki bardzo za szybka i konkretna odp:)
Jaki plyn odkazajacy po porodzie kupic? Czy w aptece beda wiedzieli jak zapytam? Rzeczywiscie, to co napisalas to takie podstawy o ktorych potem mozna zapomniec:) zapisze sobie na liste, to potem nie zapomne:)
A jak ty sie czujesz?
Co do tych skurczy to okropne uczucie, zwlaszcza ze nigdy nie mialam z tym problemu, raptem sie budzisz i nie wiesz co masz ze soba zrobic... Widocznie taka nasza natura:)
- Herbatki na laktację np. Hipp do wyboru herbatka granulowana lub w torebkach, są pewnie inne dostępne na rynku, al ja akurat widziałam reklamę tej w gazetce dla mam.
- płyn odkażający, w zasadzie każdy dostępny w aptece, ale na forum często dziewczyny polecają Tantum Rossa, ja jeszcze kupię szare mydło do podmywania (mydło wysusza rany) na przemian z płynem do higieny Ziaja (z wyciągiem z szałwii lekarskiej)
- krem na pękające brodawki sutkowe też kupisz w aptece, ale konkretnie nie mam upatrzonego, ale wiem, że na 100% są takie i zastanawiam się czy Sudocrem do tego się stosuje?
 
Pianistka co jeszcze mądrego przeczytałam w gazetce dla mam:
* kosmetyki i przybory toaletowe dla dzidziusia:
- waciki, gaziki (do przemywania oczu, krocza)
- pałeczki z watą (do uszu)
- krem pielęgnacyjny dla niemowląt
- nieperfumowane mydło dla niemowląt
-oliwka dla niemowląt
- puder
- nożyczki do paznokci
- miękka szczotka do włosów
- niealergizujący proszek i płyn do prania
* apteczka maluszka:
- sól fizjologiczna do przemywania oczu (w jednorazowych ampułkach)
- roztwór wody morskiej do czyszczenia nosa
- spirytus 70% do przemywania pępka
- aspirator lub gumowa gruszka do czyszczenia nosa
- termometr do mierzenia temperatury ciała
- lek zawierający simetikon lub herbatki na kolki dla dziecka
- paracetamol w czopkach w razie gorączki- podawać tylko za zgodą lekarza!

w sumie powinnam to umieścić na wątku "zakupki dla mamy i dzidziusia";-)
 
- krem na pękające brodawki sutkowe też kupisz w aptece, ale konkretnie nie mam upatrzonego, ale wiem, że na 100% są takie i zastanawiam się czy Sudocrem do tego się stosuje?

Z własnego doświadczenia mogę polecić purelan firmy medela. To sama lanolina, nie trzeba jej zmywać z sutków przed kolejnym karmieniem. I swietnie nawilża/natłuszcza.
 
reklama
Czesc dziewczyny:)
Wpadam dzis na bb ale tylko na chwile, bo dopiero wczoraj wrocilam z jednego urlopu a jutro jade jeszcze na tydzien nad morze. Ale tam mam dostep do bb wiec szybko nadrobie zaleglosci:)
Chcialam Wam sie tylko przypomniec, abyscie nie zapomnialy o mnie;)
 
Do góry