reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

a gdzie jest Ka...M??????????? dawno nie pisała:-(
też się nad tym zastanawiałam :)))
Czesc dziewczyny:)
Wpadam dzis na bb ale tylko na chwile, bo dopiero wczoraj wrocilam z jednego urlopu a jutro jade jeszcze na tydzien nad morze. Ale tam mam dostep do bb wiec szybko nadrobie zaleglosci:)
Chcialam Wam sie tylko przypomniec, abyscie nie zapomnialy o mnie;)
takiej to dobrze :)) nie zapomniałyśmy o Tobie na pewno :))
 
reklama
Pianistka u mnie to wygląda podobnie, tyle że tutaj ciąży nie ratują do 24 tc... jeśli chodzi o leki to tutaj tez nie sa zwolennikami leków, i wogóle podejście jest raczej spokojne opanowane co dobrze odbija sie na mnei i dzidzi bo ja tez nie stresuję sie tak wszystkim ... :-)
poród tutaj odbiera położna która ciąże całą prowadzi, no chyba że cos jest nie tak wyniki sa nie takie to opieke nad ciezarna przejmuje lekarz ginekolog który pracuje tylko w szpitalu ...
USG robione jest tez 3 razy obowiązkowe a jezeli ktos ma ochote na wiecej to są prywatne kliniki które wykonuja takie badania na pamiątke, m bylismy na jednym takim dostalismy piekny album ze zdjeciami film dvd oraz duzego misia dla małej :-) poczywsicie pomiary tez były robione no ale ta wizyta nie jest wpisywana w karte ciazy bo to ech było dla nas :-)
po porodzie opieke przejmuje pielegniarka ktora przychodzi codziennie pomagac we wszystkim, nawet kanapke zrobi i ogarnie mieszkanko ;-) położna ktora odbierała porod i zajmowala sie w czasie ciazy przychodzi z 2-3 razy na kontrol po porodzie.
A jeśli chodzi o lekarza to tutaj jest lekarz domowy, nie jezdzi sie po przychodniach czy cos w tym stylu tylko lekarz przyjezdza do domu :-)


etna36 no ja już sie tu czuję dobrze, ogólnie lubię całą stronę BB :-)

My niedawno wróciliśmy z zakupów jessu myślałam że mi kregosłup odpadnie :szok: dawno mnei tak nie bolało brzuch z przodu plecy z tylu nie wiedziałam na którą stronę sie wygiąć :-( no ale w ostatnim sklepie kupowaliśmy baby foona także czekając na niego a czekaliśmy ok 10 min usiadłam na fotelu wystawionym w sklepie który masował plecy achh udawałm że go testuję ;-) a tak naprawde odpływałam :-) wogóle mi sie nei chcialo wstawac :-p

teraz lerze i odpoczywam bo jesczze czeka mnei sprzatanie przed wyjazdem i pakowanie :-( a sił mi już brak ...
ale kupiłam sobie torebkę tuniczki dwie niuni smoczki kupilismy babyfoona i takie tam ... :-)

ok chyba sie drzemne nawet bo co mnei glowa zaczyna boleć :-(
odezwę sie pożniej ;-)
ciaaooo
 
Cześć
ja wczoraj zabrałam się za segrowanie rzeczy po Zuzi i chciałam część wyprać ale uświadomiłam sobie że nie mam proszku dla dzieci :dry:i mówie o tym mężowi a on patrzy na mnie jakna kosmitkę i mówi no jak to znowu trzeba będzie prać w proszku dla dzieci :sorry2:chyba jeszcze do niego nie dotarło że będziemy mieli kolejne dziecko :cool2:


- Herbatki na laktację np. Hipp do wyboru herbatka granulowana lub w torebkach, są pewnie inne dostępne na rynku, al ja akurat widziałam reklamę tej w gazetce dla mam.
- płyn odkażający, w zasadzie każdy dostępny w aptece, ale na forum często dziewczyny polecają Tantum Rossa, ja jeszcze kupię szare mydło do podmywania (mydło wysusza rany) na przemian z płynem do higieny Ziaja (z wyciągiem z szałwii lekarskiej) mnie chyba najbardziej pomagały wykłe okłady z riwanolu
- krem na pękające brodawki sutkowe też kupisz w aptece, ale konkretnie nie mam upatrzonego, ale wiem, że 100% i zastanawiam się czy Sudocrem do tego się stosuje?
Sudocrem się nie nadaje bo zawiera cynk

Z własnego doświadczenia mogę polecić purelan firmy medela. To sama lanolina, nie trzeba jej zmywać z sutków przed kolejnym karmieniem. I swietnie nawilża/natłuszcza.
:tak::tak::tak: i jeszcze własny pokarm bardzo dobrze goi i nic nie kosztuje;-)

a gdzie jest Ka...M??????????? dawno nie pisała:-(
mam nadzieje że się nie obraziła na forum
 
- Herbatki na laktację np. Hipp do wyboru herbatka granulowana lub w torebkach, są pewnie inne dostępne na rynku, al ja akurat widziałam reklamę tej w gazetce dla mam.
- płyn odkażający, w zasadzie każdy dostępny w aptece, ale na forum często dziewczyny polecają Tantum Rossa, ja jeszcze kupię szare mydło do podmywania (mydło wysusza rany) na przemian z płynem do higieny Ziaja (z wyciągiem z szałwii lekarskiej)
- krem na pękające brodawki sutkowe też kupisz w aptece, ale konkretnie nie mam upatrzonego, ale wiem, że na 100% są takie i zastanawiam się czy Sudocrem do tego się stosuje?
oj sudocrem to raczej nie, bo on wysusza (na trądzik jest dobry). Przy ookazji sudocremu. Jak leżałam po porodzie w szpitaluu to ppołożna nakrzyczala na jedną matę, ze sudocremem smaruje pupę dziecku skoro nie ma odparzeń, bo niepotrzebnie wysusza.
Z własnego doświadczenia mogę polecić purelan firmy medela. To sama lanolina, nie trzeba jej zmywać z sutków przed kolejnym karmieniem. I swietnie nawilża/natłuszcza.
to bardzo podobnie jjak bepanthen, teznie trzeba go zmywać, a jest tani i w dodatku bardzo dobry do pupki dziecka, więc nie ma ryzyka, ze się nie przyda i się nie zużyje. Ja właśnie kupie bepanthhen i będę miala 2 w 1.
 
oj
to bardzo podobnie jjak bepanthen, teznie trzeba go zmywać, a jest tani i w dodatku bardzo dobry do pupki dziecka, więc nie ma ryzyka, ze się nie przyda i się nie zużyje. Ja właśnie kupie bepanthhen i będę miala 2 w 1.
\

tylko on tak dziwnie pachnie i moja Zuzka nie chciała ssać po posmarowaniu :sorry2:ale rzeczywiście jest dobry :tak:ja jednak obstaje przy tym że najbardziej pomaga pokarm
 
Pytałam o Sudocrem, bo nie byłam pewna czy na sutki się nadaje, ale dobrze, że poruszyłam ten temat, bo bym głupia go kupiła:zawstydzona/y:

A może Ka...M jest na wakacjach i nie ma dostępu do neta i BB?
 
Jutro dzwonię do przychodni! Skurcze nie mijają :-( Są dalej bezbolesne ale silnie bardzo twardnieje brzuch. Najczęściej jak wstaję po dłuższym siedzeniu lub jak chodzę. W pozycji leżącej jeszcze się nie zdarzył. Co do wycieku bezbarwnego płynu to jest dalej, ale już nie przy każdym skurczu. Zaczynam się martwić bo to dopiero początek 26 tygodnia :-(
 
reklama
Do góry