reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

danika, pianistka i inne dziewczyny martwiace sie o wody plodowe. wody plodowe nie sa podobne do uplawow. sa przezroczyste i kompletnie bezzapachowe. ich ubytek mozna stwierdzic na usg - np. onecnosc plynu w macicy i przy usg co 48 godzin ubytek plynow. z wlasnego doswiadczenia wiem, ze plyny uzupelniaja sie same jesli lezy sie non stop z posladkami 40 cm wyzej niz glowa i pije ok. 4 litrow plynow dziennie, ale tak radykalne metody potrzebne sa tylko przy stalym wycieku, jak u mnie. nie martwcie sie na zapas, zrowcie test podpaski - jesli mokra zupelnie w ciagu 3 godzin - biegnijcie na pogotowie.
 
reklama
danika, pianistka i inne dziewczyny martwiace sie o wody plodowe. wody plodowe nie sa podobne do uplawow. sa przezroczyste i kompletnie bezzapachowe. ich ubytek mozna stwierdzic na usg - np. onecnosc plynu w macicy i przy usg co 48 godzin ubytek plynow. z wlasnego doswiadczenia wiem, ze plyny uzupelniaja sie same jesli lezy sie non stop z posladkami 40 cm wyzej niz glowa i pije ok. 4 litrow plynow dziennie, ale tak radykalne metody potrzebne sa tylko przy stalym wycieku, jak u mnie. nie martwcie sie na zapas, zrowcie test podpaski - jesli mokra zupelnie w ciagu 3 godzin - biegnijcie na pogotowie.

No teraz troche mnie oswiecilas, ja mam od poczatku ciazy uplawy, ale nie sa klejace tylko bardziej mokra, i jest to tylko jakby plamka, zwlaszcza rano, wkladki higieniczne jednak wystarcza, wiec chyba to nie wody... zreszta okaze sie na usg... widze jednak ze masz spore problemy, bo to ciezko lecec plackiem i tyle pic, ale jak mus to mus... Zycze wiec aby wszystko ulozylo sie pomyslnie... Powiedz mi tylko, czy to powinno ci przejsc, czy to jest taki problem do konca ciazy ze trzeba lezec i uzupelniac plyny?
 
miran dzieki za dokładniejsza odpowiedz :-) w sumie się troszke uspokoiłam bo ja mam upławy a nie moczenie tak jakby ... no ale nie ukrywam że sie przestraszyłam...

co do kosmetyków i proszków słyszałam że JELP jest najbardziej polecanym proszkiem do prania ciuszków dzieciecych tyle że musiałabym go sporo z polski nazwozić :-D bo skąd ja go tutaj wezmę :-p

Pianistka ja jeszcze nie wiem jak tu jest ale sie wypytam oczywiście :-) bo ciekawa jestem, ja planuje uzywać napewno bambino oliwki (o ile nie ebdzie uczulac) kocham jej zapach samam się nią smaruje masuje itd. mam nadzijee ze niunia tez bedzie dobrze ją znosić :-)
juz sie nie moge doczekac pachnącej kruszynki którą bede przytulac :-)

powiedzcie mi czy wy tez cierpicie na bezsennosc? ja właśnie wstawiłam kolejne pranie bo szkoda mi niedzieli przed wyjazdem na tekie porzadki, a po dwa i tak spac nie moge :confused: mała mnie budzi coidziennie ok 4, 5 ale o 7 ide spac spowrotem pozniej wstaje o 10 i tak juz nie moge spac do pozna :-(
 
Ja dosc pozno chodze spac, ok. 12 zazwyczaj, wstaje w tyg. ok 7 a w weekendy ok. 11:) ogolnie spie jak zabita, tylko te skurcze mnie budza srednio dwa razy w nocy, no i ze dwa razy wstaje na siku:)
Aha, w dzien czesto spie po pracy, ok. 18, czasem jest to godzinka, czasem 2:) Ale uwielbiam takie drzemki.
W domu (na urlopie) tez planuje sie wyspac i wylezec, tym bardziej ze nie mamy upakow wiec nie wiem, jak sie bede czula w domu, gdzie duchota niesamowita podobno...
 
Ja dosc pozno chodze spac, ok. 12 zazwyczaj, wstaje w tyg. ok 7 a w weekendy ok. 11:) ogolnie spie jak zabita, tylko te skurcze mnie budza srednio dwa razy w nocy, no i ze dwa razy wstaje na siku:)
Aha, w dzien czesto spie po pracy, ok. 18, czasem jest to godzinka, czasem 2:) Ale uwielbiam takie drzemki.
W domu (na urlopie) tez planuje sie wyspac i wylezec, tym bardziej ze nie mamy upakow wiec nie wiem, jak sie bede czula w domu, gdzie duchota niesamowita podobno...


u nas ostatnio tez byly upały w NL wychodząc z domu przechodziły mi ciarki po ciele i czulam ze zaraz zemdleje ale jakos ominelo mnei to na szczescie ... a w PL właśnie nie sprawdziłam jaka pogoda, uwielbiam ciepełko ale teraz jednak jest to niekomfortowe z lekka :szok:
a jakie witaminki zarzywasz??
ja też lubiłam pospać tyle że nie moge teraz :-( a mogłabym sobie pospac jeszcze troche bo niedługo nie bede mogła spac ale nie ze swojego powodu tylko Amelci :-p
 
Do konca 3-ciego m-ce bralam Sanatogen plus Omega-3, teraz biore Pregnacare z firmy Vitabiotics, to sa takie angielskie witaminy, rekomendowane na wyspach, mialam sobie zrobic miesieczna przerwe, ale zdecydowalam ze bede je brac caly czas, do konca ciazy, bo wiem ze nie zapewniam sobie odpowiedniej diety, ciezko tu o produkty naturalne ''od rolnikow'' jak w Polsce, nie ma straganow, a w sklepach sprzedaje sie napchany chemia szajs...
 
Do konca 3-ciego m-ce bralam Sanatogen plus Omega-3, teraz biore Pregnacare z firmy Vitabiotics, to sa takie angielskie witaminy, rekomendowane na wyspach, mialam sobie zrobic miesieczna przerwe, ale zdecydowalam ze bede je brac caly czas, do konca ciazy, bo wiem ze nie zapewniam sobie odpowiedniej diety, ciezko tu o produkty naturalne ''od rolnikow'' jak w Polsce, nie ma straganow, a w sklepach sprzedaje sie napchany chemia szajs...

ja biorę witaminy jeszcze z polski ;-)
ale niedługo mi się skończą i chyba przejdę na jakieś inne tutejsze ;-)
a jak u was wygląda opieka dla ciężarnej i porod i takie tam??
 
miran cieszę się że masz dla nas dobre wieści :)) nie ma sensu się spieszyć do wstawania, leż tak jak lekarz kazał :))
natalka fajnie że się odzywasz :)) ciekawa byłam jak tam zniosłaś podróż ale to będziesz opowiadać pewnie jak wrócisz :))

Mogę powiedzieć, że podróż nie była taka straszna. Nogi puchły, ale dzęki kremom jakoś dało się tą opuchliznę zmniejszyć. 14 godzin jechaliśmy. Holandia jest przepiękna! Wszystko jest tam poukładane, czyste i ludzie są niesamowicie życzliwi. Najpiekniejsze są małe miejscowości. Duże - też są ładne, ale tłum i gwar tłumi piękno metropolii. Wakajce spędziliśmy na wsi we Fryzji i naprawdę było ekstra. polecam Holandię dla szukających spokoju, zwolnienia tempa życia. My najbardziej byliśmy zachwyceni łódkami - żeglujemy sobie. Także dla każdego znajdzie się coś dobrego :tak:
 
reklama
miran już wszystko napisała o wodach więc nic nie dodam bo chyba tutaj największe ma doświadzczenie

i widzę że troszkę niektóre muszą zastanowić się nad przekładaniem innych spraw nad dzidzię
bo pracę czasami trudno ale można zmienić i mieć inną
a dzidzię jak stracimy to nie odzyskamy :no:
nasze maleństwa to bezcenny skarb

chwilowo też na początku ciąży przerabiałam wybór praca a dzidzia
jednak poszłam na zwolnienie mimo że mogę już nie wrócić tam do pracy i też obawiam się o problemy z opłaceniem i utrzymaniem się z dwójką dzieci

wiem też z własnego doświadczenie że wcześniaczki wymagają dużych nakładów finansowych
i jeśli mamy mieć na to wpływ to wybór praca a donoszenie dzidzi powinien być jednoznaczny
 
Do góry