reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

co do usg 3d to ja idę, chociaż zwykłe usg mam bardzo często bo już chyba z 5 razy. Nie mam zagrożonej ciąży ale zawsze jestem spokojniejsza jak lekarz zobaczy dzidzie. Na 3d idę wykluczyć wady genetyczne a zwłaszcza zobaczyć serduszko.
Co do basenu z maluszkiem to niestety u nas w mieście to bym sie bała. Teraz to nawet w ciąży mój gin mi powiedział żebym raczej z niego nie korzystała bo nie jest u nas zbyt czysto. Gdybym miała inną możliwość to na pewno bym poszła.
 
reklama
powidzcie mi jaka jest pogoda w zachodniopomorskim??? to pytanie do dziewczyn ze szczecina i okolic bo jutro wyjeżdżamy do Międzyzdrojów i chce się spakować a nie wiem na jaką poghodę się nastawiać :)) u nas paskudnie, ciągle deszcz, powodzie itp na szczęście nie w nowym sączu :))
 
tak !! dentysta oraz wszytskie leki na receptę masz za darmo w czasie ciąży i rok po urodzeniu dzidziusia. potrzebujesz jednak specjalnej legitymacji! położna która prowadzi Twoja ciążę na drugiej wizycie powinna Ci była dać zaświadczenie do odpisania i do wysłania do NHS. Taka legitymacja jest formatu karty kredytowej. Jest tam Twoje imię i nazwisko, rok urodzenia oraz data ważności karty ( rok po przypuszczalnej dacie urodzenia - ja mam ważną do 15.11.2010).

Hmmmm
Dobrze wiedzieć... Tak czy siak, w tyg 9 nie miałam jeszcze tego zaświadczenia, a na ostatnim badaniu połówkowym w szpitalu nic takiego nie dostałam - chyba musze się upomnieć następnym razem tj za ok 8tyg
Ale swoją drogą wolę zapłacić te 400zl w pl i dokończyć to u swojego sprawdzonego dentysty...
A co do skurczów - szczerze mówiąc nie slyszałam zeby kogoś tak długo skurcz w nodze trzymał.
Jakiś czas temu dorwal mnie silny na basenie i nie chcial puścić... no ale nie chciał puścić przez pół godz a nie kilka dni...
no własśnie... dobrze wiedzieć ....
czyli co... ja mam czeka teraz do wizyty w szpitalu tak?? czyli do 12.08
i poprosić tam o jakieś zaświadczenie na NHS i wtedy to wypełnić... i co ...
bo troszkę nie do końca zrozumiałam:sorry2:
mary to dokończysz sobie kanałowe tu za darmo;-)

Witaj Milencia.... cieszę się że napisałaś bo się martwiłam czy wszystko wporządku....
 
A ja uwielbiam horrory, thrillery i wszystko co przyspiesza puls...:-) Tylko, że teraz jaśnie pan P mi nie pozwala oglądać, bo mówi że "dzidzie mu strasze". Może i racja, wstrzymam się do porodu. Ale i tak ściągam już teraz, żeby mieć od razu do obejrzenia :-D Ściągam Dorothy Mills, podobno baaardzo dobry;-)

Tak poza tym przeglądam oferty pływalni dla maluszków. W Szczecinie jest pare szkół, tylko nie wiem które na prawdę dobre...
A wy co myślicie o chodzeniu na zajęcia z basenu z takimi np.3-5 miesięcznymi bobasami ?


ja też z horrorami czekam do porodu .... heh D powiedział że narazie żadnych strasznych filmmów...
co do basenu... to jeszcze nie wiem... ale może i my skorzystamy....
 
no własśnie... dobrze wiedzieć ....
czyli co... ja mam czeka teraz do wizyty w szpitalu tak?? czyli do 12.08
i poprosić tam o jakieś zaświadczenie na NHS i wtedy to wypełnić... i co ...
bo troszkę nie do końca zrozumiałam:sorry2:
mary to dokończysz sobie kanałowe tu za darmo;-)

Witaj Milencia.... cieszę się że napisałaś bo się martwiłam czy wszystko wporządku....

Kam przy najblizszej wizycie u poloznej lub u lekarza rodzinnego w zaleznosci do kogo chodzi sie w irlandii sie zapytaj o Maternity Exemption Certyficate form. Wypelnij i wyslij (koperte dostaniesz odrazu przy formie) Do kilku dni dostaniesz ta karte. Wtedy zarejestruj sie u jakies dentysty ktory prowadzi leczenie w ramach NHS. i umow sie na wizyte kontrolna. Ja polecam Angielskich dentystow! Hindusow takze. Moj tata i mama mieli problemy z zabkami i wszystko poszlo gladko i bezbolesnie, a tata mial leczone zeby kanalowo i robione koronki, mama niestety miala wyrywane 2 zabki. Ale mowili ze super. Ja mialam tylko kontrole i nie musialam miec niz z zabkami robione.
Zapytaj sie czy wogole to obowiazuje w Irlandii. Napewno jest to w Irlandi płn. ale nie wiem w jakies Ty czesci mieszkasz?


MILENCIA wlasnie o Tobie myslalam. Ciesze sie ze wszystko u Ciebie i maluszka ok. :-):-)
 
madziek ja na poczatku ciazy planowalam chodzic na basen ale niestety dostalam grzybka i lekarz mi powiedzial ze to nie jest najlepszy pomysl.Jednak jak dzidzia przyjdzie na swiat to napewno bedziemy chodzi bo to samo zdrowie i przyjemnosc:-)
 
no to my z dzieckiem też będziemy chodzić, ale ja na początku ciąży miałam stan zapalny i leczyłam się w 4 m-cu antybiotykiem Gyno-Femidazol ( 15 tabl. dopochwowych), teraz mam już spokój i nie chciałabym nawrotu, bo nie było to komfortowe.
 
reklama
Madziek, ja też unikam basenu z powodu ewentualnych infekcji, chociaż czytałam wiele postów dziewczyn, które chodzą i nic się nie dzieje. Zresztą słyszałam, że na niektóre baseny nie wspuszczają kobiet w widocznej ciąży bo boją się, że jak np. się poślizgnie i coś sie stanie to będą pociągnięci do odpowiedzialności karnej.
Ja grzecznie poczekam az maluszek będzie mógł chodzić z nami :-)
 
Do góry