reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

U nas to jest paranoja do tego stopnia, że koleżance, lekarka na samym początku ciąży kazała od razu się zapisać do niej na wizyty co miesiąc do końca ciąży. Dlatego ja chodzę do tej mojej, bo nie ma problemu się dostać i w piątek jak potrzebowałam to zadzwoniłam i zaraz mogłam przyjechać, tylko co z tego jak nic się od niej nie mogę dowiedzieć. I moim zdaniem to troszeczkę mało ją to wszystko obchodzi. Może właśnie dlatego nie ma problemu się do niej dostać.
 
reklama
U nas to jest paranoja do tego stopnia, że koleżance, lekarka na samym początku ciąży kazała od razu się zapisać do niej na wizyty co miesiąc do końca ciąży. Dlatego ja chodzę do tej mojej, bo nie ma problemu się dostać i w piątek jak potrzebowałam to zadzwoniłam i zaraz mogłam przyjechać, tylko co z tego jak nic się od niej nie mogę dowiedzieć. I moim zdaniem to troszeczkę mało ją to wszystko obchodzi. Może właśnie dlatego nie ma problemu się do niej dostać.
to macie beznafdziejnie... a nie możesz chodzić do innej przychodni?pr4zecież w razie takich problemów to już dawno nie jiałabyś dzidzi....:-(
beznadziejnie tam mają i was traktują.....
 
Kilolek dzielnie sie trzymasz ! Oby tak dalej :-)

Piszecie o tych serkach topionych i od razu poczulam na nie chec :-D jutro skocze do sklepu polskiego i kupie sobie kilka sztuk na przegryzienie ;-)
Co do kiwi to ja je wcinam od poczatku ciazy :tak:a do tego pomarancze ktorych nie jadlam przez 3lata bo bylam na nie uczulona, a teraz jem i brak efektow ubocznych :-D

No i niestety walcze z zaparciami :-( nic nie pomaga - jadlam juz sliwki suszone po ktorych zamiast pedzic do lazienki to lezalam i wylam sie z bolu bo mi jelita tak sie skrecaly :-( picie kompotow z szuszu tez nie pomaga :-( fasolki i tym podobne powoduja reakcje podobna jak po slwikach :-( Staram sie duzo pic, ale ze przed ciaza malo pilam to teraz nie jest to proste :no:
Znacie jeszcze jakies inne sposoby na zaparcia?
 
to macie beznafdziejnie... a nie możesz chodzić do innej przychodni?pr4zecież w razie takich problemów to już dawno nie jiałabyś dzidzi....:-(
beznadziejnie tam mają i was traktują.....
no własnie ja zapisałam się do takiej przychodnie (nawet nie w moim mieście tylko sąsiednim) gdzie najłatwej się dostać.
W innych przychodniach owszem prywatnie lekarze przyjmują pacjentki w nagłych przypadkach ale tylko swoje pacjentki. Czyli trzeba już jakiś czas do nich chodzić a żeby się dostać na pierwszą wizytę trzeba czekać czasami nawet 2 miesiące
 
Cześć dziewczyny, widze że tylko ja jakaś nie " na bieżąco" jestem, tyle nowych postów:zawstydzona/y::sorry:
Mdłości na szczęście nie mam już od jakichś 2-3tygodni. Za to kompletnie odrzuciło mnie od wędlin. Nie moge przełknąć nawet chudziutkiej szynki z kurcząt, zero, nic...A mięso jakoś jem normalnie. :crazy: Non stop jem tylko mleczne rzeczy, pije mleko, chyba nie długo zacznę przypominać krowę :laugh2:
Wkurza mnie też to, że tak bardzo rosną mi piersi. W ciągu 2 miesięcy z 75C zrobiło się 75D. Jak tak dalej pójdzie będę sama sobie szyła staniki, hehe. Na szczęście nie ma żadnych rozstępów, mimo, że tak szybko rosną.
Na 1sze USG idę jednak dopiero 20maja, stwierdziłam, że skoro tak lekarka mówi to musi mieć rację. Będę wtedy prawie w 14 tyg.(bez 3-4dni), bo 8gomaja stuknie mi 12tyg. Jak myślicie, będzie już można na tym USG rozpoznać płeć ?? Nie mogę się doczekać :laugh2::-D

Hejka, jak milo, ja tez mam usg 20tego maja, pierwszy raz zobacze dzidzie i nie moge sie juz doczekac. Moja kruszynka bedzie wtedy miala 12,5 tyg. wiec bedzie troszke mniej rozwinieta niz twoja:) Plci na pewno nie zobaczysz, dopiero po 20tym tyg. Ale glowke i racki, nozki bedzie widac:) mozna tez uslyszec serduszko. Napisz jak bedziesz po badaniach.
Pozdrawiam.
 
To zazdroszczę tej cery, bo ja wyglądam jak nastolatka. Zawsze miałam problemy z cerą, bo mam tłustą.
Teraz twarz, szyja, dekolt, kark- MASAKRA !!!
Może to przez ten Duphaston?
Jeszcze 3 tygodnie mam go brać.

Ja tez mam tlusta cere, ale wypryskow nigdy zbyt duzo nie mialam. Od 5tego tyg. pojawily mi sie srobne wypryski i ceraz jeszcze bardziej sie przetluscila. Wypryskow jednak coraz mniej i nowe sue juz nie pojawiaja, wiec mam nadzieje ze to byl taki poczatkowy objaw:)
 
Kilolek dzielnie sie trzymasz ! Oby tak dalej :-)

Piszecie o tych serkach topionych i od razu poczulam na nie chec :-D jutro skocze do sklepu polskiego i kupie sobie kilka sztuk na przegryzienie ;-)
Co do kiwi to ja je wcinam od poczatku ciazy :tak:a do tego pomarancze ktorych nie jadlam przez 3lata bo bylam na nie uczulona, a teraz jem i brak efektow ubocznych :-D

No i niestety walcze z zaparciami :-( nic nie pomaga - jadlam juz sliwki suszone po ktorych zamiast pedzic do lazienki to lezalam i wylam sie z bolu bo mi jelita tak sie skrecaly :-( picie kompotow z szuszu tez nie pomaga :-( fasolki i tym podobne powoduja reakcje podobna jak po slwikach :-( Staram sie duzo pic, ale ze przed ciaza malo pilam to teraz nie jest to proste :no:
Znacie jeszcze jakies inne sposoby na zaparcia?

Mi czasem pomaga herbata z miety, rowniez mala kawa pol na pol z zimnym mlekiem z lodowki wypita w szybkim tempie. Ale z zaparciami rowniez walcze a jak sie normalnie zalatwie to czuje sie jakbym odniosla sukces, bo za przeproszeniem, nie wiem gdzie sie to wszystko we mnie upycha jesli prawie nic nie wydalam:)
 
Jak tak czytam wasze posty, to czasem sie jeszcze bardziej stresuje, czy wszystko okej. Ja nie mialam jeszcze robionych zadnych badan, bo na wyspach sie ich nie robi do 12 tyg:( nie wiem jak wyglada moja szyjka, jak jest polozona dzidzia. Wiem jednak, ze natura jest silniejsza i czasem nie mamy wplywu na to co sie dzieje. Pozostaje mi tylko nadzieja, ze wszystko bedzie dobrze.
Co do lekow, jestem ich przeciwniczka, chyba ze jest naprwde zagrozenie. Nospe wzielam raz w nocy, bo brzuszek mnie dosc dlugo bolal i spac nie moglam, ale mysle ze im mniej tym lepiej. Biore jednak witaminy i omega3, bo przez pierwsze 3 m-ce to sa skladniki, ktorych sobie tutejszym, sztucznym jedzeniem nie zapewnie. Niestety, nie ma tu straganow, warzyw z ogrodka rodzicow, miety pod oknem... Kobiety jednak rodza zdrowe dzieci, a procent poronien nie jest wyzszy niz w Polsce, moze wiec nie jest tak zle...
Dziewczyny, widzialyscie moze takie aparaciki do mierzenia tetna plodu w intternecie mozna kupic, wiecie cos na ten temat? Czy to jest nie szkodliwe i na ile dokladnie dzialaja? Prosze napiszcie, jak kroas miala do czynienia...
Pozdrawiam:)
 
reklama
DZIEWCZYNY!! HELP!! Macie jakiś dobry i skuteczny sposób na bol głowy?? Juz drugi dzien tak mi łeb daje popalić, że nie wiem co ze soba zrobic...
A tak swoją drogą, to ja też jestem tak mocno nastawiona na dziewczynke, że będę baaaaardzo rozczarowana, jak sie okaze inaczej. Wiem, że ważne, żeby było zdrowe-oczywiście!, ale tak bym strasznie mocno chciała mieć córeczke.

Monia, skop sobie twarz zimna woda z kranu, przygotuj sobie chlodny oklad z recznika i poloz sie z zaslonietymi zaslonkami w pokoju, polez w ciszy 15 minut...czasem to pomaga. Jesli jednak jestes w pracy, mozesz tylko wytrzymac albo po prostu wziac tabletke.
Ja z bolami glowy borykalam sie czesto, w ciazy jednak one ustapily, co uwazam za cud:)
 
Do góry