reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

i tak bedzie zalezec bedzie od pani czy ma dobry hummor i w jednych urzędach trzeba bedzie w drugich nie ale w sumie jak chodizmy do gina to zaden problem z tym zaswiadczeniem przeciez ;] ja planuje najlpierw meza wyspac do MOPSU zeby spytal dokladnie jakie papiery oni chca bo slyszlalam nawet ze zarobki przez ostatni rok chca... czy cos takiego

Kasia o zarobkach to tylko chyba jak chcesz ten drugi zasilek 1000zl jesli doch jest 504zl ale w naszym kraju wwszystko jest tak pop%$#@@!ze wszystko jest mmozliwe...

Ola Ty jedziesz do tego mopsu na Strzegomskiej??to jak bedziesz brac to zasw to zapytaj tam tej osoby co sie tym zajmuje czy beda potrzebne te zasw czy nie??
 
reklama
Kasia o zarobkach to tylko chyba jak chcesz ten drugi zasilek 1000zl jesli doch jest 504zl ale w naszym kraju wwszystko jest tak pop%$#@@!ze wszystko jest mmozliwe...

a moze i tak bo kolezanka mi mowila ciekawa ejstem tylko czy moje zarobki tylko czy i meza? i pozniej na 2 czy juz na 3 sie dzieli ? nie wie ktoras przypadkiem ?

cos znalazlam

JEDNORAZOWA ZAPOMOGA Z TYTUŁU URODZENIA SIĘ DZIECKA
Zapomoga wynosi 1000 zł. Jest świadczeniem jednorazowym.

Kto może otrzymać zapomogę?
Zapomoga przysługuje, niezależnie od uprawnień do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka oraz od dochodu rodziny. Zatem, można łączyć dodatek z zapomogą (otrzymać łącznie kwotę 2000 zł), jeśli ma się dochód nieprzekraczający 504 zł na osobę (lub 583 zł na osobę, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne), albo można otrzymać tylko zapomogę (1000 zł), jeśli dochód rodziny jest wyższy.

Zapomoga przysługuje:

  • matce lub
  • ojcu lub
  • opiekunowi prawnemu dziecka.
Pisemny wniosek o jednorazową zapomogę można złożyć od dnia 9 lutego 2006 roku w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (w miejscu, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) w terminie trzech miesięcy od dnia narodzin dziecka. Wniosek złożony po terminie będzie pozostawiony bez rozpoznania.

Do pisemnego wniosku o zapomogę powinny być dołączone następujące dokumenty:

  • dokument stwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się o przyznanie jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka;
  • skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia dziecka;
  • pisemne oświadczenie, że na dziecko nie została już pobrana jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka (np. przez drugiego z rodziców).
Czy od świadczeń rodzinnych potrąca się podatek dochodowy?
Żadne świadczenia rodzinne nie podlegają opodatkowaniu.



czyli kazdy moze !! :) a ci co maja 504zl to 2 tys dostana !! a wszyscy 1 tys...
tak rozumiem :|
 
Ostatnia edycja:
zzgadzam się z Kasiiulą....:tak:
w sumie ja to od samego początku chciąłam szybko urodzić ... heheh:-p


IzaBK co racja to racja:tak: dużo się pisze ... a najbardziej o was;-)
jak tam sobie radzicie... jak się czujecie,... jak czują się dzieci....
i cały czas czekamy na jakieś wieści....:-)
 
Ja tez o tym czytala artykul. Nas to nie obowiazuje. Ciekawe dlaczego MPOS mowi inaczej...pewnie sam sie gubi...
Mnie moj ostatnio wkurzyl. Ja mowie, ze bedzie musial isc do MOPS dowiedziec sie, a on: a gdzie jest MOPS u nas? Ja na to ze nie wiem ON ze tez nie wie. No to mowie: to mozesz sie wykazac i dowiedziec. A on, ze skoro tyle czasu spedzam przy kompie to mglam juz to sprawdzic...Kurcze, wiekszosc spraw ja zalatwiam urzedowych...chyba sie przyzwyczail.

dziewczyny dzwonilam do mojego MOPSU we Wroclawiu i babka mi powiedziala ze zaswiadczenie o opiece od 10tc jest wymagane od wszystkich kobiet co skladaja wniosek po 1.11 wniosek mozna sciagnac ze str minesterstwa,lub wzasc z mopsu lub lekarz zapewnia taki wniosek...a to ze chodzi sie prywatnie nie ma znaczenia!!!wiec niestety nas tez to obowiazuje..najlepiej zadzwoncie do swoich MOPSow i sie dowiedzcie jak u Was jest...

Kasia jeden tys mozna dostac za urodzenie dziecka a drugi jak masz niskie dochody i do tego drugiego tys wymagaja jakichs dodatkowych papierow jak zasw z us ze Ty i maz macie takie dochody i oczywiscie oni dziela to na 3!!!
 
Witam mamusie i e-cioteczki :))))

Ja na dziś mam termin, ale nasz groszek jeszcze nie chce wychodzić. Do 2 w nocy dość mocno brzuch mi sie stawiał i jakieś boleści miałam. Moze to skurcze?? Sama nie wiem.
Ale w razie czego w niedziele ide na ktg do szpitala, we wtorek do swojego gina jeszcze, a jak nic sie nie wydarzy, to za tydzien w środe do szpitala, bo to juz 41 tydz będzie.
a rano jak brałam prysznic, to wychodząc z wanny znalazłam na udzie przezroczysto-białawą galaretke więc może to czop. Tylko jakoś mało tego było, ale mogło też sie spłukac. Sama juz nie wiem.
 
Dziewczyny czy Wy juz wychodziłyscie na dwór z dzieciaczkami. Moj Julek skonczyl wczoraj 2 tygodnie i nie wiem kompletnie kiedy go wziąsc na dwor, boje sie bo te grypy teraz panują:confused:
chyba po 2tyg spokojnie mozesz isc na spacerek..a werandowalas malego wczesniej??
Witam mamusie i e-cioteczki :))))

Ja na dziś mam termin, ale nasz groszek jeszcze nie chce wychodzić. Do 2 w nocy dość mocno brzuch mi sie stawiał i jakieś boleści miałam. Moze to skurcze?? Sama nie wiem.
Ale w razie czego w niedziele ide na ktg do szpitala, we wtorek do swojego gina jeszcze, a jak nic sie nie wydarzy, to za tydzien w środe do szpitala, bo to juz 41 tydz będzie.
a rano jak brałam prysznic, to wychodząc z wanny znalazłam na udzie przezroczysto-białawą galaretke więc może to czop. Tylko jakoś mało tego było, ale mogło też sie spłukac. Sama juz nie wiem.

ja tez mam taka galaretke i to juz od dluzszego czasu wiec podejrzewam ze to czop:-)
 
a moze i tak bo kolezanka mi mowila ciekawa ejstem tylko czy moje zarobki tylko czy i meza? i pozniej na 2 czy juz na 3 sie dzieli ? nie wie ktoras przypadkiem ?

cos znalazlam

JEDNORAZOWA ZAPOMOGA Z TYTUŁU URODZENIA SIĘ DZIECKA
Zapomoga wynosi 1000 zł. Jest świadczeniem jednorazowym.

Kto może otrzymać zapomogę?
Zapomoga przysługuje, niezależnie od uprawnień do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka oraz od dochodu rodziny. Zatem, można łączyć dodatek z zapomogą (otrzymać łącznie kwotę 2000 zł), jeśli ma się dochód nieprzekraczający 504 zł na osobę (lub 583 zł na osobę, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne), albo można otrzymać tylko zapomogę (1000 zł), jeśli dochód rodziny jest wyższy.

Zapomoga przysługuje:

  • matce lub
  • ojcu lub
  • opiekunowi prawnemu dziecka.
Pisemny wniosek o jednorazową zapomogę można złożyć od dnia 9 lutego 2006 roku w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (w miejscu, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) w terminie trzech miesięcy od dnia narodzin dziecka. Wniosek złożony po terminie będzie pozostawiony bez rozpoznania.

Do pisemnego wniosku o zapomogę powinny być dołączone następujące dokumenty:

  • dokument stwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się o przyznanie jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka;
  • skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia dziecka;
  • pisemne oświadczenie, że na dziecko nie została już pobrana jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka (np. przez drugiego z rodziców).
Czy od świadczeń rodzinnych potrąca się podatek dochodowy?
Żadne świadczenia rodzinne nie podlegają opodatkowaniu.



czyli kazdy moze !! :) a ci co maja 504zl to 2 tys dostana !! a wszyscy 1 tys...
tak rozumiem :|

Dzieli się później na 3 osoby, bo masz już 3 w gospodarstwie domowym :-) a mam pytanie: licza się zarobki netto czy brutto?


Dziewczyny, ja chyba zwariuję... Dzisiaj oprócz spinania się brzucha - CISZA :eek::eek::eek: Normalnie zwariować można... Chyba dzisiaj mimo oporów mojego mężulka, zaciągnę go do sypialni i wykorzystam :-p:-p:-p
 
reklama
natalunia tam liczą się zarobki netto.
u mnie w Mopsie już na stronie internetowej napisali że nas to też dotyczy i wszystkich wniosków składanych po 1.11.
ja zamierza wydrukować sobie i na następnej wizycie poprosić o wypełnienie. Lekarze często jeszcze nie mają druków bo jeszcze się nie zgłaszało pewnie za dużo pacjntek :))
 
Do góry