reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

natalunia dzieki za porade musze powiedziec zeby mi wyslali. mam nadzieje ze bedzie mi po nich ok. :-)
ja sie dzisiaj do lekarza wybieram i przy okazji strasznie sie zestresowalam. :crazy: mam nadzieje ze wszystko jest ok i tym razem uda mi sie zobaczyc cos wiecej niz pecherzyk. :happy:

milencia nie wiem jak u was... ale ja już w 6t9d widziałam razem z D bicie serduszka...
piękny widokmi cudowne uczucie....:-)


mi wracają mdłości i złe samopoczucie....:confused2: normalnie z chęcią niewychodzibłabym z łóżka.... ehhh.....


no to życzę Tobie i Tobie natalunia powodzenia na usg:tak: będzie dobrze....:tak:

a tak przy okazji.... natalunia możliwe że będzie córeczka.... zobaczymy....
ja czuję od samegopovczątku że będę miąła chłopca...
 
reklama
Ka..M-
Przezierność fałdu karkowego (ang. nuchal translucency, NT) – parametr oceniany w badaniu USG płodu, odzwierciedlający obrzęk tkanki podskórnej w okolicy karkowej; jest to odległość między tkanką podskórną a skórą na wysokości karku płodu. Zwiększenie wartości NT występuje w niektórych zespołach spowodowanych aberracjami chromosomalnymi: zespole Downa, zespole Edwardsa, a zwłaszcza w zespole Turnera.
Fałd karkowy ulega zazwyczaj wchłonięciu w II trymestrze. Niekiedy w jego miejsce rozwija się obrzęk karku (nuchal edema) albo naczyniak limfatyczny torbielowaty (cystic hygroma), którym może towarzyszyć uogólniony obrzęk płodu.
Pomiar NT jest najbardziej miarodajny między 11. a 14. tygodniem ciąży. Norma NT, określona dla danej populacji, obejmuje wartości do 95 percentyla i jest uzależniona od wymiaru ciemieniowo-siedzeniowego (CRL); w praktyce NT nie powinno przekraczać 2,5 mm. NT jest wprost proporcjonalne do ryzyka wystąpienia trisomii u płodu:

  • NT = 3 mm wiąże się z 3× wzrostem ryzyka
  • NT = 4 mm wiąże się z 18× wzrostem ryzyka
  • NT = 5 mm wiąże się z 28× wzrostem ryzyka
  • NT > 5 mm wiąże się z 36× wzrostem ryzyka.
 
chyba tak....
ale przed chwilą robiłam sobie test i wyszła mi dziewczynka.... :-p
macie tu link... http://www.krs.naszastrona.pl/realizacje/programy_narodziny.php
to możecie sobie posprawdzać...
trezeba tylkompobrać to :narodziny -pobierz" ...
miłej zabawy....
mi wyszła dzioewczynka.... choć na urodzie nie straciłam... wręcz jakoś czuję że lepiej wyglądam....
 
Ostatnia edycja:
Ejmi bardzo Ci dziękuję.... będę musiała spytać mojego lekarza o te badania.....
bo mi to nawet lkrwi nie pobierali jeszcze.....:eek:
trochę dziwne... ale jak pytałam to lekarz mi powiedział że badanie moczu wystarczy i jak narazie nie muszę mieć pobrania krwi...
następną wizytę mam dopiero w czerwcu.... więc nie wiem jak to będzie...
muszę skoczyć do przychodni chyba....
 
W sumie z twarzy schudłam i mówią mi, że ciąża mi służy. Ale mam te okropne pryszcze... W sumie tak jakbym była non stop przed okresem. Na szczęście już mi znikają powolutku - im więcej witaminek naturalnych tym mniej pryszczy :tak:
 
Dziewczynki dzięki za odpowiedź odnośnie RMUA. tak mi się właśnie wydawało, że skoro nie mam legitymacji ubezpieczeniowej to powinnam dostawać RMUA. w sumie bez róznicy mi czy wyrobią mi legitymację czy będą dawać druk, bo i tak i tak co miesiąc muszę stawić się w firmie, żeby albo podbić legitymację, albo odebrać druk ;-)

Ka...M z tego co ja pamiętam (a mieszkałam w UK 2,5 roku) i trochę koleżanek tam urodziło, to oni bardzo pilnują wszelkich badań i na pewno będziesz miała to badanie na pierwszym usg! oni o tym nie informują, bo uważają, że to jest jasne! ale zapewniam Cię, że jeżeli chodzi o takie badania to na pewno o nich nie zapomną!
 
hehe ja to poprawilam sie wszyscy mi to mowia w sumie zauwazylam ze tylko na dupce spodnie mi wisza co wczesniej byly fajnie opiete heheh

dziewczyny wiecie co bylam wczoraj w galerii i ogladalam duzo ciuchow ciazowych juz ja swoje mam na styk i nie chce uciskac brzuszka ale z tych co patrzylam spodni to najmniejszy rozmar to jakis worek !!! boze nie wiem ale one sa gigantyczne ;/ i teraz mam problem nie iwem co mam kupic do chodzenia ;/
 
reklama
Ka...M mi wyszła dziewczynka jak wpiszę w marcu a jak zapłodnienei w lutym to chłopiec :tak: a sama nie wiem kiedy ;-)

Co będzie to będzie :-) oby zdrowe było :-)
 
Do góry