reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2009

hej dziewczyny!!mam pytanie: w ktorym tyg ciazy macie umowione badanie przeziernosci karkowej??i czy test potrojny jest obowiazkowy??
 
reklama
mnie pół nocy glowa bolała :( eh zle sie czuje

Natalunia córka urodę ci zabiera :p

A ja marzę o synku....

Pryszcze miałam przed ciążą zawsze przed okresem, ale nie w takich ilościach!

Co do rąk: kupiłam sobie dzisiaj ten krem glicerynowy i normalnie trochę jakby lepiej. A moja kosmetyczka poradziła mi kupić parafinę do dłoni i stosować raz w tygodniu.
 
Kasiiula, na ból głowy najlepszy jest seks :-p Przynajmniej mi zawsze pomaga ;-) Możesz spróbować homeopatycznych leków przeciwbólowych. Też pomagają. W sumie bardzi długo leczyłam się homeopatycznie ze wspaniałym skutkiem.

Milencia, kup sobie kremy bezzapachowe. Są o niebo lepsze i nie wywołują mdłości. Nie wiem jakie u Ciebie są, ale jak masz możliwość to poproś kogoś o przesłanie kosmetyków z serii AA są świetne.
 
hej dziewczyny!!mam pytanie: w ktorym tyg ciazy macie umowione badanie przeziernosci karkowej??i czy test potrojny jest obowiazkowy??
ja mam umówiony test jak będę w ostatnim dniu 11 tygodnia ciąży! a test potrójny nie jest obowiązkowy! jeśli nie ma wyraźnych powodów ku niemu (wiek matki - powyżej 35 lat, wcześniejsze co najmniej 2 poronienia, choroby genetyczne najbliższej rodziny) to się go nie wykonuje, chyba, że kobieta chce, ale wtedy musi za to płacić - tak mi tłumaczyła ginka!

Dziewczyny a ja mam pytanie odnośnie potwierdzenia ubezpieczenia. w Łodzi nie ma obowiązku posiadania legitymacji ubezpieczeniowej (dziś rano usłyszałam to w ZUS), ale pracodawca ma obowiązek dac mi druk RMUA lub jakiś inny raport potwierdzający odprowadzanie składek, np tzw. "pasek", ale bardzo szczegółowy z pieczątką firmową i podpisem osoby upoważnionej do jego wsytawienia. jak to jest u Was?

Miłego dnia!
 
Gie-ośka - ja w sumie nie mam powiedziane że mam zrobić przezierność, ale gin mi napisał w skierowaniu - szczegółowe badanie USG i mam je zrobić w 10 tygodniu ciąży.
Ale w 12 tygodniu jadę do drugiego mojego lekarza i też będzie mi robił badanie.

Gawit - u mnie wszystko opiera się na książeczce ubezpieczeniowej, która musi być podbita przez zakład pracy co miesiąc, i oni tylko to sprawdzają i mam spokój

Właśnie wróciłam od internisty, dostałam skierowania na wszystkie badania bez zbędnego gadania :) No i nawet nie czuję że rymuję :) Jutro lecę na czczo się kłuć!
 
natalunia dzieki za porade musze powiedziec zeby mi wyslali. mam nadzieje ze bedzie mi po nich ok. :-)
ja sie dzisiaj do lekarza wybieram i przy okazji strasznie sie zestresowalam. :crazy: mam nadzieje ze wszystko jest ok i tym razem uda mi sie zobaczyc cos wiecej niz pecherzyk. :happy:
 
Ja jeszcze korzystam z RMUA, bo książeczkę wyrobię sobie po ślubie. Zajmuję się wydawaniem pracownikom RMUA. powinnaś dostawać co miesiąc takie zaświadczenie. Przynajmniej u nas w firmie każdy pracownik dostaje co miesiąć po rozliczeniu z ZUSem odcinek RMUA i na podstawie tego może pójść do lekarza bez konieczności pokazywania książeczki ubezpieczeniowej.


Mój sposób na wieczorne mdłości: herbatka imbirowa, woda z cytryną lub po prostu kładę się do łóżka i zasypiam.
 
Ostatnia edycja:
Milencia, nie ma czego się stresować :-) Dbaj o siebie i wsyzstko będzie dobrze :-) Ja idę w piątek i nie mogę się doczekać! zabieram ze sobą swojego Ł niech zobaczy naszą pociechę ;-)
 
dziewczyny a ja mam do was pytanie bo jak zqawsze tu na wyspie wszystko zacofane:baffled: i nie wiem..
ale co to są te badannia przezierności karkowej??
i czy wogóle są konieczne....
 
reklama
Gawi- u nas nie ma mozliwością jest albo ksiazeczka ubezpieczeniowa badz REMUA bez roznicy wiec jak ty idziesz do lekarza powinnas miec remua ;]
buziaczki pozdrawiam

a mnie glowa tak boli ze chyba pojde sie przejade do miasta musze pare spraw i tak w urzedzie załatwic
 
Do góry