reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

Ja tylko powiem, że temat religii to temat śliski i nie zawsze przyjemny. Ja jestem wierząca, mój mąż wierzy, ale nie praktykuje, teściowa lata z językiem na brodzie do koscioła a ja praktykuję i chodzę do cerkwi wtedy kiedy tego potrzebuję i obchodzę święta. Trzeba nauczyć się szacunku dla innych i życie będzie łatwiejsze.

U Was też tak okropnie pada? Przez tą pogodę można jakiejś jesiennej chandry dostać... Spałam już 2 razy odkąd wstałam o 6....
 
reklama
U Was też tak okropnie pada? Przez tą pogodę można jakiejś jesiennej chandry dostać... Spałam już 2 razy odkąd wstałam o 6....

Padało i popaduje:sorry:wieje i jest zimno...jesień w końcu:sorry:a mnie nowe buty cisną i chodzę w tych starych które się nadają na smietnik, no ale nie daje rade tamtych włożyć bo mi noga puchnie i boli okropnie:-(
 
Dziewczyny mogłybyście mi podac kilka danych z ostatnich badan?
Chcę porównać wyniki.

Poproszę o :
-Płytki krwi wynik: 135 :-( strasznie mi spadły....
-Limfocyty % wynik:19
-Neutrofile % wynik: 74
-PDW wynik: 18

W moczu:
-erytrocyty świeże wynik:1-3
-erytrocyty wyługowane wynik: 0-1
- leukocyty 3-5
 
Padało i popaduje:sorry:wieje i jest zimno...jesień w końcu:sorry:a mnie nowe buty cisną i chodzę w tych starych które się nadają na smietnik, no ale nie daje rade tamtych włożyć bo mi noga puchnie i boli okropnie:-(

Ja tak samo. dobrze, że nie wyrzuciłam tych butów wiosną, jak uznałam że nadają się na śmietnik. Teraz cieszę się, że mam w czym chodzić. Mam jedne ładne buciki ale jak tylko nogi mi spuchną to nie dam rady w nich chodzić... Jeszcze tylko 39 dni...
 
xxxklaudziaxxx ja również odczuwałam uporczywe swedzenie i tak jak Cleo1981 zrobiłam te badania dodatkowo GT i również u mnie niec nie wykazało. Może skontaktuj się z ginem być może zaleci Ci te badania, tak na wszelki wypadek, dla spokoju. Moze być i tak, że skóra już ma taki stopoień napięcia, że jest bardzo wrażliwa. Ja ostatnio zauważyłam, ze skóra na brzuchu to czasami normalnie robi sie taka czerwona, że szok :szok:
 
Dziewczyny mogłybyście mi podac kilka danych z ostatnich badan?

Każda ciąża jest inna i nie ma co chyba porownywac.Każda z Nas ma inną wagę , jestesmy w róznych tc. Zresztą w ciąży organizm szaleje i zawsze będą te badania "ruchliwe" i często odbiegać od normy.Dlatego to też łykamy witaminki. Pewnie każda miała przepisane żelazo bo anemiczek pamiętam nie brakowało:-Di inne tego typu lekarstwa.Najważniejsze to co lekarz mówi.
 
a probowalas masci rozgrzewajacych albo tych plastrow i dodatkowo termofora albo nacieranie amolem jak masz...ja zawsze tak robie i pomaga troche...tez miewam problemy z kregoslupem...kilka lat temu mialam wypadek samochodowy i mialam zlamany jeden z kregow i zawsze sie balalm ze jak bede w ciazy to od obciazenia bede miala straszne bole...narazie odkad jestem w ciazy mialam kilka takich epizodow gdzie praktycznie nie moglam sie ruszyc i wylam ale na szczescie potem puszczalo po takich wlasnie kuracjach i malych masarzach D....
wiem co czujesz:sorry2:

wiesz pomaga na chwilke... ale i tak czuje dyskomfort... niestety to wszystko przez prace fryzjerki... nieodpowiednia postawe bo nigdy nie ma czasu zeby zrobic cos pozadnie :dry: naszczescie jestem juz na urlopie i nie mam zamiaru przyjmowac wiecej klientek no ale skutki uboczne sa dopiero teraz. zreszta mnie od poczatku ciazy kregoslup bolal...
bylam ostatatnio na Baby show w Nottingham i tam dostalam ulotke o masazach, niestety stronka nie dziala ale sprobuje tam zadzwonic i moze umowie sie na masaz dla ciezarnych, moze mnie troche odprezy to.

a może na szkole rodzenia się przećwiczyłaś??
A co do swędzenia skóry to jak się wysmarujesz jakimś kremem albo balsamem to też nie pomaga?? Możesz zapytać gina czy wapno możesz pić podobno pomaga

Aga tu na szkole rodzenia siedzi sie na krzesle i slucha tylko smetnych wypowiedzi poloznej wiec to raczej w gre nie wchodzi ;-)
a co do swedzenia to i po kremach i bez kremow swedzi... :dry:
widzisz zapomnialam o wapnie. Sprobuje moze przejdzie chociaz troche

Klaudzia - zadam ci kilka pytan:
Jesli na wiekszosc pytan odpowiesz tak a na ostatnie nie - to idz jak najszybciej do szpitala i nie z bolocym kregoslupem ale z podejrzeniem zatrucia ciazowego. Sorry ze tak bezposrednio al eja tam dmucham na zimne.


  • czy swedzenie nasila sie wieczorem i w nocy: TAK
  • czy masz skoki cisnienia lub wysokie cisnienie: Raczej nie, choc sama sobie cisnienia nie mierze, u poloznej zawsze mam takie samo.
  • czy ostatnio spuchlas lub puchniesz? heh, puchne od poczatku ciazy... :dry:
  • czy mozesz isc i szyko gdzies zbadac mocz pod katem bialka? nastepna szanse bede miec u poloznej za tydzien, ale ostatnio gdy bylam u poloznej (23 wrzesnia) to sprawdzala mi mocz i mowila ze nie ma zadnych bialek ani nic w tym stylu... hmmm....
sa jeszcze jakies objawy przy tym zatruciu ciazowym????

xxxklaudziaxxx ja również odczuwałam uporczywe swedzenie i tak jak Cleo1981 zrobiłam te badania dodatkowo GT i również u mnie niec nie wykazało. Może skontaktuj się z ginem być może zaleci Ci te badania, tak na wszelki wypadek, dla spokoju. Moze być i tak, że skóra już ma taki stopoień napięcia, że jest bardzo wrażliwa. Ja ostatnio zauważyłam, ze skóra na brzuchu to czasami normalnie robi sie taka czerwona, że szok :szok:

Mnie też w nocy skóra swędzi.Dla pewności zrobiłam badanie (ASAT, ALAT,BIL T) krwi.Wszystko było w normie.Jest ucisk na wątrobę i stąd swędzenie.Nie wpadaj w panikę, bo jak widzisz na moim przykładzie nie zawsze oznacza to tzw.zatrucie ciążowe-cholestaza.A drapię się nadal.Raz nawet wskoczyłam w nocy w zimny prysznic i pomogło:-)

W sumie to zawsze mialam wrazliwa skore, ale teraz sie to naprawde nasililo.... mysle ze to tylko ciaza tak na mnie dziala a nie zatrucie ciazowe ale jeszcze poczytam o tym zatruciu i zadecyduje czy jechac czy sprobowac najpierw z tym wapnem.
 
Ostatnia edycja:
Czesc dziewczyny, czytam was i jestem w szoku, jak swoje problemy religijne i wiary mozecie tak latwo wylewac na tym forum... sorki, ale przykro mi jak slysze ze moja religia jest pop... albo glupia, takie wypowiedzi sa zupelnie nie na miejscu, tym bardziej ze nie wiecie kto po drugiej stronie to czyta. To nie jest miejsce na takie dyskusje, rozumiem ze kazdy moze sie wypowiedziec o czym zechce ale sa pewne granice, prosze wiec, zakonczcie juz ten temat...

Dziunka dziekuje za odp. w sprawie mojego problemu. Dzis juz sluzu nie ma, ale wczoraj sie strasznie przestraszylam, zwlaszcza ze nic nie gotowe. Moj sluz byl bezbarwny i nie mam skurczy jeszcze wiec pewnie to nie ten caly czop:)
Widocznie to normalna wydzielina byla, ale stracha mialam caly wieczor, potem dola, bo mnie kregoslup bolal, a dzis mnie znow boli kregoslup i nie moge sie w ogole ulozyc, zeby przestalo... Chyba takie sa uroki koncowek ciazy...
 
Dziunka dziekuje za odp. w sprawie mojego problemu. Dzis juz sluzu nie ma, ale wczoraj sie strasznie przestraszylam, zwlaszcza ze nic nie gotowe. Moj sluz byl bezbarwny i nie mam skurczy jeszcze wiec pewnie to nie ten caly czop:)
Widocznie to normalna wydzielina byla, ale stracha mialam caly wieczor, potem dola, bo mnie kregoslup bolal, a dzis mnie znow boli kregoslup i nie moge sie w ogole ulozyc, zeby przestalo... Chyba takie sa uroki koncowek ciazy...

Pianistka widze nie tylko ja mecze sie z kregoslupem :zawstydzona/y::-( masakra poprostu...
 
reklama
Pianistka widze nie tylko ja mecze sie z kregoslupem :zawstydzona/y::-( masakra poprostu...


Witam. Podczytuję was od dawna i moze cos wam pomoge z tym kregoslupem teraz:tak: ostatnio na szkole rodzenia uczyli nas masazu, wykonuje je partner, mam go jedynie w wordzie (moge przeslac na maila). Wprawdzie jest to masaz zalecany na porod ale mnie ostatnio np troche pomogl:blink: (strasznie boli mnie kosc ogonowa). Jesli ktos by chcial...mam rowniez cwiczenia zakrzepowe i zalecane cw w III trymestrze w ciazy..mam nadzieje ze nie zlapia mnie za piractwo;-)
 
Do góry