reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

Co za pierdoly :) urocze jednak, ale pierdoly - w tym kraju nie byc otwarcie katolem to bardziej przesrane niz byc czarnoskora lesbijka o zydowskich korzeniach :) powiedz gdzie lekcje etyki zamiast religii? gdzie ta nadinterpretowana katolska tolerancja dla innego???

Dodam że to nie ja mam podstawiac drugi policzek wiec.. coz ucisniona, cierpiaca wiekszosci katolicka ktora nie jest w stanie pojac glupoty wlasnych przedstawicieli

obawiam się że mylisz głupotę i brak tolerancji z religiom bo dla mnie to jednak nie to samo i jednak dużo rzeczy się zmieniło wystarczy poczytać parę ostatnich postów na forum teraz raczej będąc katolikiem możesz narazić się na krytykę niż nie będąc
mam wielu znajomych ateistów czy wyznających inną wiarę i nie mam z tym problemu podobnie było w szkole mieliśmy koleżankę protestantkę i nikt nie dawał jej odczuć że jest inna albo gorsza ale to raczej kwestia szacunku dla drugiego człowieka a nie przekonań
 
reklama
obawiam się że mylisz głupotę i brak tolerancji z religiom bo dla mnie to jednak nie to samo i jednak dużo rzeczy się zmieniło wystarczy poczytać parę ostatnich postów na forum teraz raczej będąc katolikiem możesz narazić się na krytykę niż nie będąc
mam wielu znajomych ateistów czy wyznających inną wiarę i nie mam z tym problemu podobnie było w szkole mieliśmy koleżankę protestantkę i nikt nie dawał jej odczuć że jest inna albo gorsza ale to raczej kwestia szacunku dla drugiego człowieka a nie przekonań

Przykro mi jednak stawiam znak rownosci pomiedzy wynaniem rzymsko-katolickim a glupota i nietolerancja zwlaszcza w tym kraju. Oczywiscie sa chlubne wyjatki, ale jak to z wyjatkami stanowia potwierdzenie reguły.

Tak wiec, poniewaz dyskusje o polityce i religii rzeczywiscie sa bez sensu ja wiecej sie nie wypowiem :) w tej kwestii
 
U mnie w parafii zgodzili sie nam ochrzcic dziecko bylismy sie pytac w czerwcu jak spedzalismy urlop w polsce z tym ze dano nam do zrozumienia ze lepiej by bylo ochrzcic mala po slubie , ktory bierzemy w czerwcu a bo w zimie (chcielismy poleciec ochrzcic w marcu) za zimno itp. troche mnie to zrazilo i chyba ochrzcimy tu w anglii mysle ze tutejszy ksiadz nie bedzie robil problemow zwlaszcza ze chodzimy teraz do niego na nauki;-)
co do tematu wiary dziewczyny kazdy ma prawo do wlasnego zdania ale po co sie na wzajem obrazac? uszanujcie to co ktos inny mysli takie gadanie do niczego nie prowadzi a moze komus sprawic przykrosc:-(

co do mnie to wierze w Boga ale przez pare lat jakos nie chodzilam do kosciola ani do komuni czy spowiedzi jakos sie zrazilam do Kosciola jako organizacji nie wiem jak to wytlumaczyc np. wkurzalo mnie ze trzeba za wszystko placic jak w sredniowieczu chcesz slub- to plac i tak ze wszystkim ale caly czas wierze ze Bog jest nie raz sie modlilam i mysle ze mi to czasem pomaga teraz bedac za granica chce zeby moje dziecko wychowalo sie tak jak ja w katolickiej rodzinie tutaj dzieciaki nie maja zadnych wartosci , na pewno ochrzcze nasza mala tak zostalam wychowana i taka jest nasza tradycja;-)
 
o religii przekonaniach rzeczywiście nie warto dyskutować na forum i też nie będę już o tym pisać ale myślę że jest jednak przesadą pisanie komuś że jego religia jest głupia i mam prawo czuć się delikatnie mówiąc urażona myślę że jeżeli ktoś napisałby że Murzyni powinni wracać do Afryki i nie chcemy ich w Polsce to wzbudziłoby to większe poruszenie a tak można sobie pisać co się chce
 
;-)
co do tematu wiary dziewczyny kazdy ma prawo do wlasnego zdania ale po co sie na wzajem obrazac? uszanujcie to co ktos inny mysli takie gadanie do niczego nie prowadzi a moze komus sprawic przykrosc:-(
Dokładnie

Już to było wałkowane dajcie spokój:sorry:Każdy wierzy lub nie wierzy, praktykuje lub nie...Inywidualna sprawa kto ma jakie podejście.
 
meczylam sie zeby zasnac do 3:30. Oddychac nie moglam, bo nos zatkany, na plecach, na bokach mały tak sie wiercil ze mialam wrazenie jakby chcial polamac mi żebra. dodatkowo okropny bol w calym kregoslupie i twardniejacy brzuch...
a co do swedzenia skory w nocy to poprostu juz nie wyrabiam... nie wiem co mam na siebie wlozyc zeby mnie nie draznilo, dzis nawet najdelikatniejszy koc mnie draznil...
w efekcie zasnelam na sofie w pokoiku Oliviera ogladajac " o rozwoju naszego dziecka" do lozka przenioslam sie okolo 6 rano jak moj maz wstawal do toalety... praktycznie to musial przeniesc mnie do tego lozka bo nogi zdretwialy mi od zgietej pozycji...

mam dosc no ale przeciez nie pojade do szpitala z bolem kregoslupa bo nic mi na to nie dadza... :-:)-:)-(

Klaudzia - zadam ci kilka pytan: czy swedzenie nasila sie wieczorem i w nocy?, czy masz skoki cisnienia lub wysokie cisnienie?, czy ostatnio spuchlas lub puchniesz? czy mozesz isc i szyko gdzies zbadac mocz pod katem bialka?
Jesli na wiekszosc pytan odpowiesz tak a na ostatnie nie - to idz jak najszybciej do szpitala i nie z bolocym kregoslupem ale z podejrzeniem zatrucia ciazowego. Sorry ze tak bezposrednio al eja tam dmucham na zimne.
 
tak zdecydowanie trzeba konczyc ta dyskusje bo jej poziom zaczyna byc coraz niższy:rofl2: a przeciez kazda z nas ma prawo do swoich wlasnych poglądów i najgorszy jest wlasnie brak tolerancji u innych :-)
 
a co do swedzenia skory w nocy to poprostu juz nie wyrabiam... nie wiem co mam na siebie wlozyc zeby mnie nie draznilo, dzis nawet najdelikatniejszy koc mnie draznil...

Mnie też w nocy skóra swędzi.Dla pewności zrobiłam badanie (ASAT, ALAT,BIL T) krwi.Wszystko było w normie.Jest ucisk na wątrobę i stąd swędzenie.Nie wpadaj w panikę, bo jak widzisz na moim przykładzie nie zawsze oznacza to tzw.zatrucie ciążowe-cholestaza.A drapię się nadal.Raz nawet wskoczyłam w nocy w zimny prysznic i pomogło:-)
 
Szczerze?
Dla mnie każda religia jest głupia.
Uważam, że każda z nich powstała z myślą aby żerowac na naiwnych ludziach, aby nimi manipulować, aby tą religią straszyć, wyciągac pieniądze i wywierać szeroko pojęte wpływy.

Nie mówię tu tylko o chrześcijaństwie.
Ale to co religie robią z mózgami ludzi jest dla mnie straszne.
Większość z tych niby wierzących lata do kościoła bo trzeba obejrzec sąsiadów i się pokazać, no bo jak nie -no to co ludzie powiedzą.
Nie wiem czemu , ale znam dużo osób , które są no okropnymi ojcami czy mężami a latają ze złożonymi rączkami do kościółka co niedziela.

Ja mam ślub kościelny, bo mój mąż tego chciał i moi teściowie, a mnie było obojętne czy będzie to cywilny czy kościelny.
Do kościoła chodzę tylko w święta i traktuje to jako element tradycji. W związku z tym święcę jajka, ubieram choinkę itd ale czynię to jako obyczaj jako tradycję , bo w takim zyjemy kraju.
Przecież nie pójdę sobie w Wigilię po 17 00 na zakupy :)
Dziecko też ochrzczę, i mam gdzieś , że ktos mnie nazwie hipokrytką.
W naszym kraju inaczej albo zniszczą moje dziecko dzieci w szkole, albo na każdym kroku ktos mi będzie robił wyrzuty.

Większość księży jest hipokrytami, leniami smierdzącymi, którzy wykrzykują jakie to mają powołanie, a dla mnie poprostu najlepiej by leżeli, oglądali tv, czasem mszę odprawili a wieczorem pobzykali sobie jakąś panienkę albo ministranta. Na dodatek wielu z nich jest alkoholikami..

Nie znoszę księży i instytucji kościoła, bo sa bardziej zakłamani niz my wszyscy "zwykli" ludzie.

Nie wiem czy wiecie ile jest spraw o molestowanie o gwałty, ile jest afer z udziałem księży.
Nawet niedawno u Drzyzgi ksiądz przyznał sie w ukrytej kamerze co wyprawiał z 15 letnia dziewczynką.

Mój brat ma teraz byc chrzestnym u kuzynki, poszedł po zaświadczenie i ksiądz miał odpięte 5 guziczków w sutannie-przygotowanych na kasiorkę- jak brat dał mu kopertę to myk pod pazuchę.

Do szału mnie to doprowadza jak księża podchodzą do ludzi, jak wyciągają kasę i jak nami manipulują i na dodatek robia to z usmiechem na ustach.

KONIEC TEMATU :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry