reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

jagódko - fajna kiecka :tak: będzie efekt przy obrotach :-)

Kurcze jak tą moją odkładam do łóżeczka to ona momentalnie na bok się układa. Karuzelę też próbowałam ale nawet jednego odegrania melodii nie wytrzymuje :dry: Ogólnie sprawa braku efektu bujania wprawia ją w nerwowość... Nie wiem skąd ona to ma i w którym momencie załapała to bujanie na rękach - nawet nie o samo bujanie chodzi ale o chodzenie, ruszanie się. Tak pilnowałam tego usypiania w łóżeczku. Teraz odkładam do łóżeczka, czekam na potężną awanturę, biorę na ręce uspokajam i znowu odkładam. Aż padnie.
No jak to kiedy? W ciąży była bujana od początku:-D

Katka na początku zmieniałam czasem i przed i po ich w trakcie. Teraz Młody się ogarnął i zmieniam tylko jak jest potrzeba. W nocy jeśli nie ma kupy to dopiero rano, bo nie chcę Młodego wybudzać:)

Już myślałam że tylko mnie się nie podobają te ubranka na chrzest dla chłopców. Paskudne są, a ceny z kosmosu. Myślałam o czymś bardziej normalnym jakieś sztruksy czy coś. Chociaż coraz częściej myślę o tym że chrzest zrobimy dopiero zimą albo nawet i wiosną:confused


Jagodka sukienka super.:thumbup: Świetne rozwiązanie z tym zamkiem. Gdzie kupiłaś?
Ktoś tu pytał o witaminy przy karmieniu mieszanym. Ja daję mimo wszystko witaminy, bo u mnie butelka idzie tylko jedna w ciągu dnia i to zazwyczaj nie cała porcja i nawet nie codziennie. Więc witaminy swoją drogą.
Chyba, że ktoś daje więcej, to radziłabym się skonsultować z pediatrą.

Jagodka u mnie pralka też właśnie ruszyła i tez by chodziła non stop gdybym miała podwórko, albo chociaż balkon. A tak to susze wszystko w domu, więc zanim zrobię kolejne pranie, musze wysuszyć wcześniejsze:banghead:

Jeśli podajesz mm chociaż raz dziennie nie powinnaś suplementować z tego co pamiętam.
Sukienkę kupiłam w małym sklepiku w małej mieścinie, żadna sieciówka, dałam 170zł.
Mi też mało który zestaw dla chłopca się podoba, ohydne te czapki. Mam jeszcze bardzo dużo czasu do namysłu w co ubiorę Adama:-p
Pralka nr 2 puszczona..;-)

Jagódka sukienka super:) My też idziemy na wesele w tą niedziele zakup sukienki to było wyzwanie, z mojego rozmiaru sukienki nie dopinają się w biuście. W końcu coś tam kupiłam będzie na wesele i chrzciny.

Podbijam pytanie czy Wasze dzieci jak śpią to też się krecą tzn. machają rękami, zrywają się albo przekręcają z jednej strony na drugą?

u mnie to samo, w pasie dałoby radę 38, w biuście czasem 42 ledwo ledwo.. nie wiem jak oni szyją, bo jakichś ekstremalnych cycków nie mam. W tej sukience też mam lekki luz w pasie..
Adaś się wierci czasem, potrafi znaleźć się w poprzek pod przewijakiem:-p
 
reklama
Kurcze, napisalam długiego posta i nie mogłam wysłać:wściekła/y: Drugiego już mi się nie chce fabrykować.

Szykuję wyprawkę do przedszkola dla córki i ubrania na chrzest. Większość przez neta, bo nie mam czasu na długie wypady do sklepu, a z dziećmi i mężem to jakaś tragedia by była....
Listonosz codziennie wpada do nas.Jak do tej pory zakupy trafione, łącznie z doborem rozmiaru staników. Idealne są:tak:

Wiecie może kiedy rzuca do Lidla piżamki z długimi rękawami?
 
IMG_20140821_131049.jpgIMG_20140821_132756.jpg No to już raczej mam pewność co do skazy:-(
 

Załączniki

  • IMG_20140821_131049.jpg
    IMG_20140821_131049.jpg
    15,8 KB · Wyświetleń: 57
  • IMG_20140821_132756.jpg
    IMG_20140821_132756.jpg
    11,6 KB · Wyświetleń: 81
Graz a u mnie tez jak u Makoty, budzi się rozkopany a jak go kładę na lewym boku to zawsze ląduje na plecach.

Makota ja też nie wchodzę w spodnie mimo że przytylam 9 kg i już dawno wrócilam do wagi, biodra mi nie wchodzą:(

Mój mały w dzień też nie bardzo chce spać, dopiero o 12 zasypiania w wózku na balkonie ale po godzinie trzeba go bujac. W nocy idzie spac o 22 i spał do 3 a od tyg budzi się o 1-2 potem o 5 i dalej już po 1,5h;/ a było tak pięknie
 
Witam
Pola ja też nachwaliłam wczoraj moje dziecko i dziś już nie spała do 5 hehe ale i tak nie było źle obudziła sie 2.45 ale za to później jej uśpić nie mogliśmy. W koncu mąż dał radę ale już nie wiem która była godzina.
Jagódka fajna sukienka ja się powoli zastanawiam co na chrzciny założę planujemy na 12 października.

Pieluszkę zmieniam zazwyczaj przed karmieniem albo jak jest marudna Julka. Ostatnio zaryzykowałam i kupiłam pampresy z sieciówki i niestety nie są dla nas. Owszem są tańsze ale muszę je zmieniać 3 razy częściej wiec na to samo mi wyjdzie.
przepraszam ale nie pamiętam która pytała co robić z dzieckiem jak nie śpi (michalina to ty??:rofl2:) Ja moją Julę wkładam do leżaczka. Od jakiegoś czasu super się sprawdza. Najpierw trochę z nią pogadam, potem idę coś zrobić, potem jakieś grzchotki idą w ruch i na koniec jak już marudzi to na ręce trochę:)

Moje dziecko też chyba się w miare normuję. Zauważyłam, że zazwyczaj zasypia koło 12 i to też jej najdłuzsza drzemka ok 2-3 godzin. Niestety w wózku.
Powiem wam, że zamówiłam sobie płytę tej Tracy Hogg bo zaczęłam czytać ksiązkę i mnie zaintrygowała, Także jak się wyedukuję to spróbuję wprowadzić jakieś zmiany:)
 
Dziewczyny ogłoszenie duszpasterskie - czy któraś z Was używa pharmatonu matruelle? Mam prawie całe duże opakowanie, a nie mogę go brać, bo ma żelatynę:baffled:
Ogłoszenie nr 2 Catsun, Darunia i Serge proszę o stawienie się w wątku zamkniętym
 
Jagódko ale na co patrzeć jeżeli o skazę chodzi? No i co teraz?

Limonka - Tak - ja pytałam co zrobić z dzieckiem jak nie śpi i spać nie ma zamiaru... I co usypiasz na rękach i odkładasz?
Wiem Jagódko że w brzuchu bujana :-Dchoć czasem zapominam skąd ona się wzięła :-D Ale zauważyłam u siebie chorobę rodzica młodego. Jak gdzieś stoję to się momentalnie bujać zaczynam :rofl2:

Undomiel - te nasze dzieci idą łeb w łeb za chowaniami... może jednak jest jakiś schemat. Jejku żeby tak do każdego modelu dziecka instrukcję załączali. :sorry2: Czy aż tak dużo wymagam.

Sokoja - co do nocnych karmień, ja staram się zapamiętać godzinę, w zasadzie nie wiem po co. Chyba, żeby móc cieszyć się, że "tak dużo przespała" albo umartwiać "że tak mało przespała" Kobieta a matka w szczególności najwyraźniej skłonna jest do martyrologii.


Już mnie te pryszcze na buzi Melki denerwują i te bocianie ugryzienia na nosku. Eff już rozumiem dlaczego się mów "gładkie jak pupcia niemowlęcia" a nie jak buzia... :nerd:


Umówiłam się z babką na korki z niemieckiego. Mam rok na podreperowanie języka a co mi tam. Muszę zwiększyć swoją wartość na rynku pracy. 30zł/60minut jak się kobieta sprawdzi to dwa razy w tyg.
 
reklama
Michalina na zdjęciach? Na skupiska krostek tworzące plamy:-( No i dalej dietuję, Młodego mam smarować emolientem - dobrze strzeliłam z tym atoperalem i jakoś się będziemy z tym bujać. Mnie też denerwuje ten bocian i pryszcze na nosku, a teraz jeszcze ta wysypka, a taki był ładny, amerykancki:-(
 
Do góry