reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

hej;)
Powracam i ja;-)bylam dzis z maly u lekarza bo kaszle i plakal przy jedzeniu, podejrzewalam gardlo i sie sprawdzilo, na szczescie jest tylko lekko czerwone dostalismy hascosept, po weekendzie oewnie skonczyloby sie antybiotykiem. Ł chory juz 2 tyg i w koncu malego dopadlo, tylko ja sie trzymam;-)
Co do jedzenia u nas tez nie ma problemow;-)wazy 9330;-)
 
reklama
Monia moj Maluszek pije tyle co Wiki - jak wypije 40ml to jest swieto; srednio to jest tak z 20ml..
Jak alergia na pietruszke? Zniknela?

emente wspolczuje chorobska i alergii. Wiesz przynajmniej od czego?

Anetka i Anula szybkiego powrotu do zdrowia dla Bartoliniego.

Marzenka Widze ze Klaudusia nadal Cie rozpieszcza z tym spaniem :-) Jesli chodzi o szmery to u nas tez byly. Zrobili EKG ktore nic nie wykazalo mimo iz szmery byly. Po miesiacu skontrolowali i byla cisza tak wiec glowa do gory bedzie dobrze!

Konwalianka nie wiem czy jeszcze Cie to interesuje ale ja juz podawalam Malemu kukurydze.

Miczka super ze rehabilitacja pomaga! Oby tak dalej :-)

basieniak i jak Wiki? Cos lepiej jadla dzisiaj?
Ktos pytal o drzemki to u nas jest dwie-trzy. Pierwsza o 9:00 - 30min, druga na spacerze ok. 12 - 1h no i trzecia z reguly kolo 16 - 30min.

Jesli chodzi o karmienie nocne (mm) to u nas srednio co druga noc Maly sie dopomina.

Tyle zapamietalam ;-)
 
sunset u nas niestey te zmiany nie za bardzo mają spowodować, że mała lepiej będzie jadła, a raczej, że bardziej kaloryczne. W każdym razie udaje mi się jej wcisnąć tyle ile trzeba szczególnie jeżeli chodzi o zupki (bo z kaszką gorzej) ale niestety aby to się udało to krmienie trwa u nas prawie godzinę:( A najlepsze byłó wczoraj jak prawie godzinę męczyła pół słoiczka zupki po czym z wielką ochotą i bez problemu wciągnęła jeszcze pół słoiczka owoców w kilka minut... No niestety... generalnie to nie wiem co jej się z tym jedzeniem porobiło bo był czas, że nie trzeba było większego wysiłku żeby zjadła słoiczek zupki... Mam wrażenie, że jak poprzednio brała żelazo to było lepiej... Zobaczymy jak teraz będzie...
 
witam wieczornie..
Miczka, oj wiem co przeżywacie.. Tymkowi już znudziło się raczkowanie, teraz na tapecie wspinanie..no i niestety na wszystkim czym się da - wyższe zabawki - czemu nie..no i tym sposobem dzisiaj mały zaliczył pierwszy siniak koło oczka..ale było płaczu:-(
co do mleka, to mały je pierś 3xdziennie i 3-4 nocy (tą o 6 zaliczam do nocy:-D)..
u nas tak to wygląda:
6.00- pierś
8.30 - sinlac z owocami
11.00 pierś
12.30-13- obiadek
15.30 - pierś
17 - owoce z kaszą jaglaną lub bez.. ew. kisiel na soku
19.30 - 20 - pierś

gdy trzeba podaję częściej..

sunset, ja też podaje kukurydze, bardzo lubi z nią zupy:tak:no i drzemki niemal identycznie u nas.. a jak Ci śpi maluch w nocy? Ile razy karmisz?

U nas świeto, bo Tymek wypił 60ml herbatki..:) No ale wyszła alergia:-( znowuuu

Dobrej nocy
 
Oo jestem pierwsza
biggrin.gif
Wpadłam tylko się przywitać i powiedzieć MAMY ZĄBKA :-):-):-)

Dzisiejsza noc była okropna, pobudki co godzinę, oczy mam na zapałkach. Napiszę coś więcej, jak Jowita pójdzie spać.

Samea ja tez w pierwszej chwili myślałam, że chodzi o test ciążowy
biggrin.gif
Chciałabyś już teraz zajść w ciążę? Rozmawiałam ostatnio z koleżanka która ma prawie 2-letnią córkę i teraz jest znowu w ciąży. Fajna taka mała różnica między dziećmi, tylko obawiam się, że ja bym nie dała rady, zwłaszcza jakby to drugie dziecko było takim diabełkiem jak pierwsze
biggrin.gif


Piszecie o niejadkach. Jowita zje wszystko co jej dam, nawet taka okropną w smaku kaszę. Może się nią tak bardzo nie zajada, ale nie protestuje jak ją karmię. Czasem ma dzień, że nie zje dużo, ale ogólnie nie mogę narzekać.

Jak mąż wstanie, idziemy na zakupy i resztę dnia będę się byczyć
wink2.gif
Ten tydzień był bardzo męczący.

Nie wiem czy później zajrzę, więc wszystkim życzę miłego dnia ;-)
 
Ostatnia edycja:
Dziękujemy za gratki :) jeden jest taki ostry ze masakra mam całego sutka podrażnionego,a drugi taki wychodzący :p

Ale te nasze dzieci rosną - normalnie drożdże małe :-)

Ha ha z tymi zębami to tak,źle się wyraziłam :D Ale nie płakałabym, chciaż wolałabym dopiero za około rok dwa:cool:

Dałabym rade - chyba tak myślę, że nawet nieźle sobie radzę tylko mąż by usiał podwójnie zarabiać ;p

Wtedy mogę i 5 rodzić :happy2::happy2::happy2:

U nas butla nie przechodzi za cholerę to tylko raz tak ładnie wypił,ona nawet nie wie co z tym smoczkiem ma robic!!!!!:no::no::no:

No nic mąż będzie musiał poradzić sobie łyżeczką :-p

A tam możei lepiej nie będzie oduczania butli tylko cycka i spokój,dobrze też,że nie lubi smoczka- zawsze to jeden problem z głowy :D

Konwalianko - tak jak patrze na Twoj schemat dnia to jakoś tak mało mi się wydaję, to już sie nie denerwuję , że Szymek tak mało je widocznie to mu wystarcza... poza tym jeszcze nie dawno pisałaś , że Tymek to taki leń i a już do wstawania pershing ciągnie- widzicie po prostu takie teraz dzieci szybkie są :p

od 2-3 dni przy naszym sniadaniu dostaje do ręki kromkęz masełkiem,nie zjada całej,ale trochę pomymla zawsze to jakiśnowy smak,ja mu troszkę obskubię zeby zjadł choć kęsik i nawet zjada srodek kromki ze 4 szczypty :)

Coś tak czuję, że to będzie dziecko bez butelkowe :D

Pozdrawiam wszystkie mamuśki i dzieciaczki :D
 
Witam się i ja:-D

Samea, daga, gratki dla Maluchów za ząbki;-):tak:U nas nadal ostra igiełka...czekamy. No i noc masakryczna:szok:


sunset
, alergia na pietruchę powróciła w tym tyg., więc odstawiliśmy...no i jak odstawiliśmy to krostki już prawie zniknęły:tak:


konwalianka, ale masz ruchliwego synusia!!!

Miczka
, u nas harmonogram dnia wygląda tak;

7.00- mleczko z kaszką ok. 130-150 ml
8.30 - owocki ok. 2/3 słoiczka
10.00- mleczko ok.120 ml
12.00 - obiadek ok.2/3 słoiczka
13.00 - mleczko ok. 120 ml
16.00 - mleczko ok. 140-150 ml
19.00 - mleczko z kaszką ok. 150-160 ml
czasem ok. 1.00 - pobudka na mleczko ok. 110-120 ml

Między posiłkami mlecznymi zawsze podaję małej picie, zazwyczaj lubi soczki (rozcieńczone pól na pół z wodą) i samą wodę, rumianek już jej się znudził...no i od czasu do czasu skórkę chleba, chrupki kukurydziane.

anula, zdrówka dla Małego! duży chłopczyk z niego:tak:



Miłego dnia !!!!!!
 
witam
mały właśnie zasnął :tak:
u nas schemat wyglada tak
5:00 mleko 150 mm
8:00 deser
10:00 mleko 150
13:00 zupa
15:00 kisiel, sinlac lub kaszka 90 ml
18;00 mleko 150
BŁOGI SEN
0:00 mleko 150
oczywiście wszystkie godziny są +/- czasem wszytsko się przesunie , coś wypadnie

Wisienko hop hop jak w pracy ....mam nadzieję że wszystko dobrze

samea, marzenko gratuluję ząbali
miczka heheheh to teraz macie urwanie głowy u nas nadal stacjonarnie z lekimi postępami do siadania ale pomału , powoli :-D

daga nie zazdroszczę nocki

psotko witaj

balkon trzymam kciuki . na pocieszenie moja Maja też niejadek do tej pory :blink:mam nadzieję że u was się unormuje

aneta a gdzie wybierasz się do oklisty z filipkiem
mam namiary na fajnego lekarza w dywitach - my też lekko zzezowani :-(wizyta dopiero 4.04
anula zdrówka dla was

resztę mamuś ściskam i życzę miłego weekendu
 
WItajcie

Wczoraj zaczęliśmy inhalacje i kaszel troszkę mniejszy, ale zatykający katar nadal jest i przez to pobudki w nocy co 10 min. bo mały nie może oddychać, a ciężko odciągnąć taki alergiczny katarek.
rano musi być inhalowany + dwa syropki
w południe syropek
wieczorem dwie inhalacje, dwa syropki i tabletka.
Biedny tyle leków musi przyjmować, ale przynajmniej mam nadzieję, że mu się w końcu polepszy.
No i na leki wydałam 160 zł. bo wszystko na 100% !

U nas jedzonko wygląda tak:
6-7 mleczko 150-180 ml
9-10 mleczko 120ml
12 owoce czasami dodaje sinlac
13 mleczko ok 150ml
16 zupka
19 mleczko 180ml

Jak nie ma alergii to budzi się 2 razy w nocy o 24 i wtedy dostaje 90ml. mleka i o 3 i też dostaje taką samą ilość mleczka.
Mniej więcej tak to wygląda ale wiadomo, że czasami zje trochę wcześniej lub ciut później no i czasami zjada trochę mniej. Zależy od dnia i humoru :)
Wodę pije chętnie. Daję mu po owocach i wypija ok 90 ml i po obiadku potrafi wypić nawet 120-150ml. Czasami soczek ale zauważyłam że wodę chętniej pije a soczek nie każdy mu smakuje.


Pozdrawiam wszystkie mamusie

Samea ja też myślałam , że chodzi o test ciążowy :)
 
reklama
Do góry