reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

zuzu mam ten sam dylemat bo chcialabym isc do pracy ale nie wiem czy moge zostawic mala w zlobku (ale aj myslalam o 8,9 miesiacach) a to i tak dla mnie za malo zeby takiego malucha zostawic pod opieka obcych ludzi. Jesli masz sprawdzona nianie to ja osobiscie wolalabym ta opcje, bo przynajmniej jest jedna osoba dla twojego dziecka a nie 3 czy 4 dla wiekszej ilosci (tzn tak mi sie wydaje ze w zlobkach nie ma 1 opiekunka=1 dziecko)
 
reklama
Witam serdecznie, jestem na wątku sierpień 2011 ale mój synek urodził się w lipcu, a więc rozwojowo jest podobnie z waszymi maluszkami. Czytam was troszeczke i wiem że wasze szkraby juz zaczynaja ząbkować. Prosze bardzo napiszcie mi jak zachowuje sie wtedy dziecko. Mój mały dzisiaj dziwnie się zachowywał. Całe popołudnie mi przepłakał, a właściwie krzyczał. Jak go zabawialiśmy do było dobrze ale za chwilke znowu płakał i nie mogłam go uspokoić. Nawet butli na noc nie wypił. Nie chciał, płakał i zasnął ze zmęczenia. Teraz nawet przez sen marudzi. Nic nowego do jedzenia mu sie dałam. Trochę dyni z ziemniakiem i troche soczku marchewka-jabło. Brzuszko to raczej nie jest. Proszę poradzcie mi coś bo sie martwię.

 
u na sjakoś jest 5 cioro maluchów na jedną panią..... ale i niani nie mam sprawdzonej..... ech.... moja kol oddala 7 mc i jest ok fakt ze maly poplakiwal pierwszego dnia a ona za drzwiami ryczala sama dlugo....ale nie mial wyjscia a teraz po tyg mówi ze wszytsko jest ok maly sie nauczyl robić papa itp... nie placze i ze jest ok tam.....ale ja nie wiem juz sama. Ja w szkole to niby kilka godz ale jak to wychodzi czasami sie ejst nawet 8 dziennie a czasami 3 zalezy.... jeszcze karciane godz tzreba robić a u nas kolo 15 wychodzą.... nie wiem nie wiem..... dobrze ze jeszcze 2 mc......... o ooo wstal moj gada gada wiec kąpiel bedzie nie ma opcji on tak uwielbia się myć,,,, Cmokam i biore sie za kąpiel
 
Dawiduś wykąpany, najedzony i śpi, oby dzisiaj go te zęby tak nie męczyły.

Jutro jadę odwiedzić swojego gina i wziąć zwolnienie, więc pojechałam dzisiaj kupić ramkę, żeby zdjęcie naszego Dawidka zasiliło galerię maluszków w gabinecie profesora:)

Asica,
no to u mnie tarczyca, z 62 kg zrobiło się 105, później schudłam 35 kg i teraz znowu tyję:(

Konwalianko, u mnie jest podobnie, dzisiaj nie widziałam żadnej mamy na spacerze.

Maqnio, może też zmień butlę do mleka? No pije pieknie łyknął 80 ml bez zająknięcia, takie :szok: oczy zrobiłam;) Lovamy!

Miczko, nic nie będziesz odkupowała, napisz adres na PW to Ci wyślę:)

Zuzu, z
tym chorowaniem to jest tak, że nasz maluchy częściej chorują, jak siedzą w domu, im więcej świeżego powietrza, tym lepiej.

Ania,
pewnie, że się widzimy:)

Em_cia, ja od początku daję Dawidkowi mleko w dr brownie, mlekiem się nie ksztsił, ale woda już mu za szybko leciała, dopiero teraz mu pasuje do wody level 1.
 
Zuzu, Emka ja pracowałam w żłobku i jeśli miałabym wybór dla 6 miesięczniaka wzięłabym zdecydowanie opiekunkę. Dokładnie tak jak mówisz w żłobku czas opiekunki dzieli się na więcej dzieci. W praktyce wygląda to tak, że dziecko dużo musi bawić się samo, i czasem poczekać na zapewnienie potrzeb. :sorry:
 
Moniek, dzieci roznie reaguja na zabkowanie. Jedne sa marudne a po innych nic nie widac. Czasem potrafia zagoraczkowac, ot tak poprostu, albo robia wiecej kupek. A jak wygladaja dziaselka twojego maluszka? Sa rozpulchnione? Sprobuj moze dac mu gryzaka wodnego, z lodowki. Tu dziewczyny podawaly przecowbolowe na noc i maluchy byly spokojniejsze.
 
danuska ja sobie nie wyobrazam jakby moje dziecko np 8 miesieczne mialo sie zajmowac same soba :eek: i pozniej mysl w robocie czy nie placze calych 8 h kiedy ty pracujesz, czy ma zmienionego pampersa i nie kisi sie od 6 h w tym samym :eek: ja nawet z matka D malej nie zostawiam bo cholera wie czy 2 h na telefonie nie bedzie wisiec a dziecko placzace w lozeczku. NAwet nie chce sobie wyobrazic ze musialabym isc do pracy przed 1 rokiem zycia.
 
moniek, dziecko moze reagować tak jak piszesz.. możesz mu ulżyć w bólu stosujac maść na dziąsełka..u nas jednak lepiej działa camilia - płyn do połykania na bazie rumianku.. jeśli to ząbki, to niestety trochę to może potrwać; wytrwałości życzę
psotka zwolnienie? to nie jesteś na macierzyńskim?
zuzu, emka - ja także stoję przed dylematem.. niestety na babcię nie mogę liczyć.. tyle, ze ja planuje małego od września wysłać do żłobka lub zatrudnić nianię - zobaczymy.. dla mnie pierwszy rok mojego dziecka jest najważniejszy i jeśli tylko podołamy, to chcę siedzieć z nim w domu
zuzu, no właśnie ja sama nie wiem jak go ubierać, ale widzę, że to jest ok.. wyszłam z założenia, że rączki jednak wyciąga ze śpiwora, wiec ta dodatkowa warstwa bluzki jest ok. a nóżki ma w śpiworku.. no i ja jak Ty - zmarzluch straszny, więc w sumie ubieram go jak siebie, bo ja dwa swetry, kożuch, szalik, rękawiczki - hehe ; skórka mojemu nadal tez wychodzi, ale podobno do 8 m-cy czy roku to normalne.. u mojego wychodzi głownie na nóżkach na początku kąpieli.

mój mały terrorysta śpi od 19.40.. ciekawe jak dzisiaj będzie..
 
reklama
Psociu ja nie mam pracy, niby chcialabym pracowac ale nie zostawie malej, wiec wynika z tego ze pracowac nie bede. Pod koniec miesiaca ide zalawiac kolejne bezrobotne, zawsze to jakies pieniadze zeby wyzyc.
 
Do góry