reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

reklama
malamii kciuki za jutrzejszy wyjazd do szpitala. My jutro też kierunek szpital- sprawdzić poziom żelaza i zrobić grupę krwi.
Corin no z Twojego opisu zachowanie Ewci pokrywa się z natalkowym jak ma skok- i zazwyczaj trwa ok dwie doby....więc już niedługo;)
danuska u nas było tak wczoraj to wziełam raz jeszcze do piersi i poskutkowało , po czym za poł h znów pobudka i juz gorzej był heheh -ostatecznie o 22.30 zasneła- też coś ją tam " trzepie" hehe
 
wpadam tylko zyczyc miłych snów!!! i Bąbelkom i mamusią:)

danuska nic nie rób Słonce, moze jak pospiewa sobie to sie zmeczy i pojdzie dale spac - moja tak robi, ja wtedy wogóle nie reaguje, chyba ze zaczyna krzyczec:)
corin ja wiem kochana, ze dla ciebie takie spanie Ewniu to meksyk, tym bardziej, ze ona pieknie spala. moge cie tylko pocieszyc, ze jak moja spi w dzien 40 miin., 30 min. i potem 1 h - to rekord swiata i ja jestem wniebowzieta, buziam:)
sestinka &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

smigam spatuchny, bo jutro cały dzien na szkoleniu!

sis, Lilou:*
zoneczki me :* dzieciaczki:*

kolorowych!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
hej dziewczynki,
Mężuś odprawiony.. znowu samiutka...buuu

Któraś pytała o termometr, ja tez mam MICROLIFE NC 100, zapłaciłam 120zł, fajny jest:)

basieniak, zrobiłam dziś tą zupke z dyni:):) pychota, tlyko dodalam jeszcze trochę pieprzu ziołowego i kostke rosołową:) pyycha

To chyba jakaś zmowa bobasów, bo moja niunia tez nieznośna sie zrobiła...wczoraj to musiałam ja na stojąco karmić bo jak usiadłam to darła sie wniebogłosy....

Kurcze jak ja wam zazdroszcze spotkania:)

teraz tez wrzask, spadam ja wykąpać
 
Ostatnia edycja:
Pośpiewała i zasnęła, ale strasznie się kręci. Sesti, mam nadzieję że to już koniec niespodzianek :tak::confused: Dziś jak zasypiała też okropnie się wierciła, skrzystałam z rady bbcioteczki tyle że nie pamiętam której :sorry2::sorry2: i przytrzymałam lekko rączki. Poskutkowało.

Malami, kciuki zaciśniete &&&&
 
Witam wieczornie. Mila dołaczyła do klubu marud plus cofka to oznacza skok pewnie ale jaki ma 18 tygodni czyżby ten

19 tygodni

Marudne okresy zaczynaja byc coraz dluzsze, moga trwac az do 6 tygodni i zaczac sie juz w 14-tym tygodniu.

Dziecko zaczyna rozumiec zdarzenia, w sensie krótkich sekwencji przechodzacych z jednego w inny wzór. Innymi slowy moze np nauczyc sie wyciagnac reke po zabawke, zlapac ja jedna reka, potrzasnac, przekrecic i wlozyc do buzi. Inny przyklad to fakt, ze dziecko moze laczyc dzwieki w sekwencje – np mamama, tatata.

Nowe umiejetnosci
Przekreca sie z pleców na brzuch lub odwrotnie
Próbuje raczkowac
Podpiera sia na rekach i podnosi tulów
Lubi ruszac ustami, wypina jezyk
Moze wziac przedmiot do jednej reki i przelozyc go do drugiej
Wklada rzeczy, reke mamy, taty do buzi, zeby je zbadac, ugryzc
Próbuje uderzac zabawkami o stól
Zrzuca swiadomie zabawki na podloge
Szuka rodziców
Reaguje na wlasne odbicie w lustrze radoscia lub strachem
Reaguje na wlasne imie
Rozumie slowa
Wymawia nowe dzwieki vvv,sss, zzz, rrr itd
Uzywa spólglosek
Wyciaga rece, gdy chce by je podniesc
Cmoka ustami, gdy jest glodne
Odpycha butelke/piers gdy sie naje
Moze przesadnie reagowac np zakaslac jescze raz gdy rodzice zareagowali na poprzednie zakaslanie


Jesli tak to obecnie ma taka cofke, że dziś zapomniała nawet jak się głowe podnosi, dopiero po jakimś czasie jej przeszło ale też jakoś dziwnie się zachowuje na brzuchu i zaczęła pełzać coraz dalej ale z strasznym jękiem i krzykiem:baffled:
Jestem padnieta.
Pol kupił drukarkę nowa i będzie ja instalował więc oddaję kompa. Wpadne potem
 
Hej!

Wpadam powiedzieć Wam dobranoc! Mateusz już śpi, więc mamy chwilkę czasu dla siebie... :)

Aaa.... był dziś rehabilitant i zapytałam się o basen, czy to Mateusza jest w stanie rozluźnić - no i powiedział, że do jakiegoś 6 m-ca to niemowlaki się w wodzie bardziej napinają, więc lepiej jak pójdziemy po tym, jak Mateusz pół roku skończy.... a chciałam już zacząć chodzić.... bo i Wy tak opowiadacie..... no ale nic, to raptem 2 m-ce, bo jutro Mateusz kończy 4 miesiące :)

no nic.... buziaczki Kochane dla Was i Maluszków!
 
witam wieczornie.. i nas skok wg. tabeli wisienki.. mały też ma opory z podnoszeniem główki..za to tyłek podnosi namiętnie.. ale marudny przeokropnie..
teraz już śpi od 19.30..oby jak najdłużej...uff.. a ja wzięlam się dalej za dynię i odciskow mam co nie miara..auć..
 
Ja tez zycze wam milej nocki ale niebojcie z rana znowu sie pojawie:-Da teraz hopsa sa do lozka i ide Predatora na polsacie ogladac ,dobranoc i przede wszystkim wyspanej nocki mamusie;-)buziolki
 
reklama
Do góry